Споделена история от Спорт и красота

Взимате ли си понякога болнични, когато сте в цикъл?
Взимате ли си понякога болнични, когато сте в цикъл? Как работите по това време- когато ви боли или когато се притеснявате да не се нацапате? Колегите ви разбират ли, че сте в цикъл? Изобщо как се справяте в тези дни?

Коментари

2.   Ами мен от известно време доста ме боли корема като съм в цикъл и трудно мисля за нещо друго.
Колегите, с които общувам през деня уведомявам, че "ме боли корема", надявам се, че се сещат.
Хората, с които рядко общувам отнасят разни цупенки ако решат да си говорят с мен по това време от месеца.
Иначе много съм си мечтала да си вземам отпуска по това време, но няма как.
Тъпото е, че обезболяващите не ми действат. Най-много да ми падне кръвното от тях и да започне да ми се вие свят. Но все пак един ден (при мен толкова е усиленото болене) се преживява.

3.   От хилядолетия жените имат цикъл и ако всяка се правеше на болна всеки месец заради това...
Мило момиче за болките има хапчета а за цапането има превръзки на която й тече повече си ги сменя по често и си взема по хигроскопични.

4.   Както казваше една колежка за друга колежка "Да не съм длъжна да се съобразявам с И.. мензис" Иначе аз по това време съм си аз, с тази разлика, че ме гони параноята и като ставам от стола поглеждам да не е станала авария. Нали се сещаш не може през 10 мин. да ходя в тоалетната

5.   Е то това "голяма болест" се оказа, че и болничен да се взима за него. Нито ще се изцапаш, нито болката ще ти пречи. Колко пъти е нужно да се повтаря, че това е нормално, че всяка жена го преживява веднъж месечно? ! Изобщо не е необходим болничен.

6.   хора.. стига! Не знаете какви болки търпя по време на цикъла. Въобще не става въпрос за корем или кръст - всичко ме боли. Колабирам, защото съзнанието ми издържа на болката. През месец съм в бърза помощ. Страшни кръвоизливи, страшни болки, температура, повръщане - това в продължение на три дни, после си ми тече поне още пет-шест.
А знаете ли кое е най-тъпото. Лекарското заключение е: "Като родиш, може и да се оправиш"

Колкото и срам да ме е при започване на работа информирам прекия си началник, че имам тежък цикъл. Не си вземам болничен, но досега все съм работила на места, където я с колежката ще разменим смените, я шефката ще вземе един ден и после няма да ми го плати...

На никой не го пожелавам това, което аз изтърпявам.. то са свещички, инжекции, хапове, прахчета... И като се наблъскам с хапчета, после ела се блъскай с витамин це, че да предотвратиш кръвоизлив.

Нагълтвам се с хапчета, лягам около няколко бутилки с вряла вода, завивам се с де що има завивка и само местя краката един в друг, за да не откача. Ужасно е!

Никога не съм ходила на училище или на работа първите два дни от цикъла. Досега не е било проблем, надявам се и занапред да не е

7.   http://spodeli.net/7/story-27163.html Виж коментар номер 4

8.   Eми аз ве ходя на работа, но примерно като съм неразположена и съм на училище, не играя физкултура, или изобщо не ходя на училище. Защото на мен менстуацията ми държи 7 дни и много силно тече, тъпча се с витамин С ама не помага, и много ме боли корем, иначе ако не чувстваш болка не ти прачи.
S. I. S.

9.   Аз нямам такива проблеми. Цикъла ми е 4, 5 дни, имала съм проблеми с протичане, но от както ползвам само и единствено Либрес, или Aways всичко е ок. За болките в корема пия спазмалгон и то не всеки път. Но пък то това си е строго издивидуално. Имах съученичка, която не идваше всеки месец по 2, 3 дни заради цикъла си и други познати с толкова силни болки, че пият Аулин..
Абе, тва да си жена си е ебати наказанието ...