Споделена история от Спорт и красота

Отслабване
Здравейте! Момиче на 15 години съм, висока 172 см. и 95 кг!!! :(
Семейството ми твърди, че трябва да отслабна. Имам много приятели и познати, които твърдят, че съм просто "закръглена". Килограмите не ми личат толкова, освен в баджаците... :D Аз не се харесвам така и съм решила да отслабна... поне да стана 80-85 кг. Но... има доста мъже, които ме харесват така. Твърдят, че не харесват слаби и кльощави девойки... Само да отбележа, че не изглеждам на 15, а на около 18-19. Имам супер красиво лице и коса, но в тяло не се харесвам... Изразете мнение! :)

Коментари

1.   Мило момиче, не мисля, че в момента прердпочитанията на мъжете трябва да са ти в главата.
При това съотношение между тегло/височина ти не само си леко закръглена, ти си ЗАТЛЪСТЯЛА В МЕДИЦИНСКИЯ СМИСЪЛ НА ТАЗИ ДУМА.

БМИ-то ти е 32.1, а нормални са 19-24.
И при 85 кг. ще си над нормата, но няма да си много над нормата и ще имаш шанс да остарееш.
В противен случай те заплашва сравнителни ранна инвалидизация и смърт преди всичко заради диабет 2, който е доказано по-вреден от диабет 1!!!, заплашват те тромбове, инфаркти....

Сега си млада, отслабвай. Имаш шанс, но целта ти трябва да са поне 70 кг., когато още няма да отговаряш на естетическите норми, но поне ще си здрава.
В момента не си здрава, а си болна от затлъстяване и мъжете, които харесват жени като теб трябва да са ти безразлични, защото преди всичко трябва да гледаш своите си интереси - да си здрава и работоспособна, а това няма да стане, ако си 95 кг.

2.   Леле ужас на 15 и тежи 95 килограма, аз съм на 26 имам дете и тежа 50. Сигурно цялото семейство сте дебели

3.   Хващай се в ръце, докато си още малка, за да не запаметиш тези килограми, които наистина са много.... Не се занимавай с тежки диети, а започни да се храниш разделно... След раждането бях 75 килограма със същата височина.. 6 месеца след това, не бях свалила и грам.. Вече 70 дни съм на 90 дневната диета, която никак не е трудна... Свалила съм 10 килограма без да я спазвам стриктно ( ям свинско и от време на време пържено), а ако я спазваш с тези килограми ще свалиш минимум 15... Щом семейството ти толкова държи да отслабнеш ще те подкрепят и ще ти помогнат за готвенето и спазването на режима... 90 ДНЕВНА ДИЕТА и предимството й е че не е толкова скъпа защото в момента имаш избор на евтини и пресни плодове..

4.   Ами загорели старци може и да те харесат, но го направи за себе си!