Споделена история от Спорт и красота

Как да отслабна - не става!
Момче-167см-80кг.

Значи ям от всичко не по много а напримерно за вечеря-1 риба скумрия цяла и 1 чиния салата, 2 филии вита хляб и 1 пържола на скара и не мога да отслабна. С диети всичко се връща после-пробвал съм :). Храня се сутрин с мюсли-когато ми се налага да ставам за някъде да ходя или ако стана по-рано. На обяд ако съм някъде навън-дюнер или ако се върна в нас и квото има, ям и следобяд понякога квото има-и сладко доста ям. Вечер-салата и да кажем някаква манджа и не мога да отслабна

Ходил съм на фитнес и отслабнах малко но не кг-ами свалих см от талията :Д. 5 см от талията :О. И целия ми род е с бавен метаболизъм и трябва да ям много малко за да съм 165-60кг :(((. Как да отслабна 1 път за винаги. Днеска менюто ми беше-11 часа-1 паница мюсли с кисело мляко и малко 1 чаена лъжица мед, 14 часа-1 малък дюнер, 16:30-доядох си мюслито дето ми остана и ядох 1 царевица на кучан и за вечеря-20:30-картофена салата и 1 риба-цяла и 1 чиния шопска салата. Е как да отслабна-целият ми род е с бавен метаболизъм :((:((

Коментари

1.   Така като ми изброяваш менюто си.. е доста калорично.. Защо не пробваш сутрин 8-9ч мюсли ( избирай мюсли със съдържание поне 40% плодове). 12, 13ч салата с пилешко чисто месо или телешко да кажем и ако искаш 1-2 филии вита, вечеря салата риба ( или пък отново чисто месо) сирене. Вкарай повече плодове из между храненията си, пий много вода. И бтв не съчетавай в едно хранене риба и месо! И спортувай!

2.   От автора-ям мюсли от кауфланд с 40% плодове :). Да спортувам постоянно-нямам възможност живея до София а и баща ми няма пари за фитнес-да кача мускулна маса и да имам бърз метаболизъм. А и не мога да стана в 8-9 часа сутринта-спя по 12-15 часа :Д. Иначе бягам от време на време в седмицата 2 пъти на гладно сутрин или вечер :). Ама без ефект

3.   И моето момченце, как очакваш да отслабнеш като ядеш "дюнери" и "много сладко" както сам казваш? Тая шия не е от туршия са казали хората или по-просто казано - СПИРАШ ТЕСТОТО И СЛАДКИТЕ НЕЩА. Иначе не очаквай да отслабнеш. Също така количествата не е зле да намалиш.

4.   блъскай дюнери по цял ден, пък да видим кога ще отслабнеш :) ето ти едно примерно менюзакуска: 2 твърдо сварени яйца, филия пълнозърнест хляб, малко сиренеобяд: печено пилешко филе, салата без олио или зехтин; ако си навън можеш да си купиш 2-3 плода от някъде, няма нищо странно в това да гризкаш ябълки докато приятелите ти с бърз метаболизъм се тъпчат с дюнерислед обяд: плодвечеря: половин кофичка кисело мляко, салатазабрави за пърженото, бързите закуски и т. н., спортувай на открито - тичай, скачай на въже, изкачвай стълбите на блока :) аз отслабнах доста, при това за месец-два, но се хранех веднъж дневно и беше ад, не ти го препоръчвам
~Рия~

5.   Не забравяй, че в мюслито често има захар! Спри газираното, солта, захарта и белият хляб напълно! Ходи да тичаш и след два месеца ще си като нов. Мъжа ми имаше ама точно твоите мерки преди година. Сега не мога да го позная :) Желание се иска и никакви дюнери от утре!!!

6.   Каквито и съвети да му давате, докато не започне да ляга рано (9-10. 30), нищо няма да му подейства.

7.   Здравей. Наистина с дюнере няма да отслабнеш. Ако толкова много ги обичаш можешда си ги поръчваш в пласмасови чинийки за да не ядеш хляба. И така... бягай поне 3 пъти в седмицата. Ставай по рано. Поне в 10 часа. Не яж сладко и тестяно. Не пий газирано. Може да си вземеш течен л карнитин, който да пиеш преди бягането. Много помага. Пий повече вода. Най малко 1. 5, 2. 00 литра на ден. Пиенето на вода спомага изчистването на организма и е много много важно. Друго което мога да те посъветвам е да пиеш зелен чай. Има хора които гледат много скептично към него. Но всъщност е също много полезен. Ако изпълняваш всичко това определено след 2 резултатаще е на лице. Успех :)

8.   С това меню се очудвам, че не си 100 кг.

Промени трайно хранителните си навици, не яж сладко, дюнери, лиши се от чипсове, газирано...

На ден поглъщаш само от дюнера едни 600 калории. Като цяло го докарваш до поне 3000 калории, а имаш нужда от не повече от 2000 калории, за да задържиш тегло, 1200, за да почнеш малко по малко да отслабваш.
Добре е, че си писала, какво ядеш, това е основа за едно примерно меню. Мюслите също са вредни, имат много захар не само в сушените плодове, а и в корнфлейкса вътре, след час си гладна

1. Закуска - сварено яйце, кисело мляко
2. Обяд - супа, таратор, салата с риба или с нетлъсто месо (забранени са хляб всякакъв, дюнери (и месото е мазно, не само хляба и сосовете), пържени картофки и т. н. ). За десерт плод по избор
3. Вечеря - същото като обяда, може да ядеш яйца, кисело мляко, пилешки гърди, риба...

Изчислявай - не трябва да си над 1200 калории, ако искаш да отслабнеш. На ден в момента трупаш 1000 калории отгоре, това са 3 часа каране на колело. Ако не се спреш, ще станеш 100 кг. и отгоре... потърси лекарска помощ

9.   От автора-аз от 1 година не съм мръднал от 80кг. Не качвам, нито не свалям. Аз знам как да отслабна, ама после като отслабна да кажем стана 167-67кг и спра да тренирам и пак ще стана 80кг :Д :Д :Д. Освен ако не кача мускулна маса-ама за мускулна маса трябва много хранене по слециален режим и много фитнес-ама наще нямат пари да ми дадат-за да стана с бърз метаболизъм с мускулна маса и да реша проблема :). И съм на 17 години.

10.   Авторе - браво, че си стабилизирал теглото си, имаш шанс, ако се издължиш да станеш човек с нормално тегло, но не си намирай оправдания!

Щом вашите имат пари за дюнери, цели риби, толкова храна изобщо да те хранят така, то ще имат и пари за фитнес. Толкова специална храна не ти трябва. Яйцата, пилешкото не струват повече от дюнерите. Хвани се стегни - играи мач, баскет и т. н. в махалата, спортувай, защото с твоята височина е особено грозно да си пълен.
Глупави са оправданията ти, метаболизъм и т.н. не се купуват с пари, храната и боклуците, с която се тъпчиш струват обаче поне 10 на ден.

11.   Яж още дюнери и ще отслабнеш хахахххххахахах

12.   Е вие верно ли се вързахте на това?? :ДДДД

13.   От автора, ами ограничавам се днес за 16 часа съм хапнал само 5 средни дюнера и 3 литра кола нищо повече даже сега няма и да вечерям, но не мога да отслабна

14.   темата май е пързалка, кой нормален на режим ще яде три средни дюнера с кока-кола на ден? !

15.   Абе младеж кой нормален човек в диетата си слага кола, дюнери и тестени изделия ?!? ти се блъскай с сладко газирано и дюнери и после що не отслабваш ?! ;хх

16.   Хаха автора си мисли, че като се тъпче с дюнери и сладко, но в същото време яде мюсли и салати, ще отслабне... Тук ми се струва, че трябва промяна в мисленето и познанията за метаболизма на човек. Прочети малко за човешкия организъм и как се разгражда всяка храна...

17.   Виж, гледай да не ядеш повече от 1 максимям 2 филийки хляб на ден. На закуска яж повече - никой не те ограничава, на обяд хапни нормално от порядъка на една порция ядене (около 200 гр) някакъв плод (не яж та риби, та салати, та сладкиши - много е калорично). За вечеря яж най-малко, защото вечер, калориите, които изяждаш не ги изразходваш т. е. се лепят по теб, следователно изях една голяма салата БЕЗ хляб или просто някво ядене каквото има във вас, но в малка чиния (защото като препълниш една малка чиния, мозъка си мисли, че е изял много и се наяжда лесно, но ако сложиш същото количество храна в горяма чиния, след като го изядеш ще си пак гладен). Не пий сокове, коли, газирани напитки и др. САМО ВОДА или фреш. Ако искаш да хапнеш нещо сладко, по-добре след обяд и то да НЕ е вафла, например 3 блокчета (кнадратчета) шоколад, някъв сладиш, ама малка порция. Ако толкова умираш за вафла - изяж една но тва да е само един ден от седмицата. Ако ядеш дюнер някой ден, за обяд яж нещо по-леко като салата или супа и максимум една филийка хляб, а за вечеря същия ден - само салата с някво месо вътре в салатата. Съжалявам, ако има правописни грешки, но стана много дълго и не ми се проверява :)

18.   аз винаги съм си имала хубаво тяло е напоследък малко се отпуснах и съм 1. 64 а тежа 57 килограма но пак изглеждам да кажем доста добре и все пак реших да променя начина си на хранене въпреки, че знам, че едва ли ще сваля повече от 2 3 килограма.. Нека започнем с това, че през лятото всеки ден с приятелите ми се събирахме и сме пиели с литри бира вечерях късно и обилно и веднага след това си лягах което е ВРЕДНО! Адски много обичам макдоналдс но от 2 месеца не съм яла... Като начало спрях колата освен в събота когато излизам на дискотека и пия една две коли с водка обаче много танцувам и на другия ден съм по лека от предния. От 5 6 дни първоначално ядях по 1 път на ден което не се издържа особенно гледах да е към 4 за да може да издържа до към 12 и когато се събудя на другия ден изобщо не чувставам глад това е защото стомаха се свива... Сега например вкъщи има сготвено чушки и сърми ии днеска ядох за закуска половин чушка и половин сърма с 2 3 залъка хляб в училище плодче и към 4 часа остатъка от чушката и сърмата.. и това е решение да не умираш от глад през целия ден а да изяждаш същото количество храна като за едно нормално ядене това при мен не дава особен ефект но аз нямам много излишни килограми при теб ще подейства страхотно :)) И недей да ядеш по късно от 18:00 просто гледай да си лягаш по рано например към 10 така хем ще се наспиваш по добре хем ще издържиш по-лесно диетата си