Споделена история от Спорт и красота

Хайде да гладуваме заедно! :D
Здравейте, от днес реших да почвам диета "Японско чудо" :) Ако някой е чувал за диетата, знае я и иска да я започне, нека да я започнем заедно. В тази тема може да си говорим какво ядем, колко килограма сме свалили и т. н. Доста по-мотивиращо е :) (Моля без критики към диетата. Знам че е доста строга и знам какво причинявам на тялото си защото знам много за човешкия метаболизъм, но ми трябва да сваля киограми бързо) Е, желаещи? :)

Коментари

1.   Това ли е?

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ВТОРИ ДЕН

Закуска – чаша кафе и парче сухар.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче шунка, салата подправена с лимон и една чаена чаша кисело мляко.

ТРЕТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – зеленчуци и плодове.
Вечеря – две твърдо сварени яйца, салата подправена с лимон и шунка.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца и сок от моркови.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ПЕТИ ДЕН

Закуска – настърган морков подправен с лимон.
Обяд – печена риба подправена с домат.
Вечеря – не се яде.

ШЕСТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две големи парчета пилешко месо (варено или печено) и салата.
Вечеря – парче две твърдо сварени яйца и морков.

СЕДМИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – парче месо (печено или варено без мазнина) и плод.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) или риба и салата подправена с лимон.
От 7-ия ден до 14-тия ден диетата се повтаря същия ред . . .

Ако е това може да я почна, но не обещавам че ще довърша. Аз просто не мога да търпя на глад... Ами тази вечер ще се нахраня хууубавко и от утре започвам... Но вместо сутринта да пия кафе, ще пия мляко без захар или чай без захар... :)

Ще се пиша ~ Dessy ~ за да ме познаваш :) Утре вечер ако имам възможност ще ти пиша да кажа дали съм устояла на диетата, или ще се отказвам xD

2.   Ти вярваш ли си...

3.   Абе вие не сте добре. По принцип винаги съм била с добро телосложение. Висока съм 1, 60 и тежа 44 кг в момента, а преди бях около 50. Имах един тежък период в живота си, явно стресът ми се е отразил така че да пълнея, бях стигнала 58 кг. Никога не съм спазвала диети. Просто реших, че е време за промяна и то промяна към самата себе си. Започнах да подбирам храната си, започнах да се храня правилно. Сутрин винаги кафето си го консумирам с шоколад и с пълнозърнести бисквити, след това похапвам мюсли с нискокалорично мляко, някой друг плод също. На обяд салатка с някакво месце - пилешко, телешко. Плодове, много плодове. Вечер отново салатка с месце или пък рибка, сиренце и отново плод и мед. Започнах да спортувам - тичам в училищния двор. Та, изглеждам чудесно, по-здрава не съм била, откакто спортувам, а това са вече няколко години не съм боледувала ни веднъж. Не виждам смисъл да гладувате и да се подлагате на всякакви мъчителни диети, всичко е в това как да избереш да живееш.

4.   Момичета, ако сте в пубертета - НЕ разчитайте да отслабнете!! А в случай, че го направите, нямате представа колко ще наддадете след това. Не спазвайте диети и не гладувайте! Ограничете сладкото и пърженото. Спрете чипсовете и снаксовете. Вместо чипс - хапвайте ябълка. Не се хранете без хляб, но ако прекалявате с него(което ме съвнява) е хубаво да го ограничите и него. Не гладувайте!

5.   Ами който иска да отслабва бързо килца да пие цял ден вода, но нека да са 3-4 литра. :D Аз така правя когато се чувствам като прасе. Цял ден пред компа с едно 1, 5 литрово шише се наливам и после в тоалетната е като Ниагара! Действа повярвай ми! И за един ден ако издържиш ще свалиш 1 кг.

6.   Кафето от кога е закуска? Не изглежда никак здравословна и ефикасна тази диета. Трябва да се яде по 4-5 пъти, но по малко за да отслабнеш и да се спортува, а не гладуване. Колко време мислиш да гладуваш? И после какво? Ще се тъпчеш няколко дена и може дори да качиш още килограми.

7.   Диетата е брутална - ще се валя доста особенно в съчетание с лек спорт ( НЕ ФИТНЕС ) но нека дамите имат предвид че е мааалко преувеличена тази диета, може би за да има гарантиран резултат. Но такъв ще има.
FLJT

8.   Авторката: Да вярвам си. :) Dessy супер! , на мен ми е втори ден и съм минус 1 кг :)))

9.   ВЕЧЕРЯ - Не се яде.

ОМГ! Вие сериозно ли? Или пък кафе за закуска?!

Аз си хапвам както преди, само намалих хляба и пия повече вода (сладко по принцип не обичам, но и него щях да намаля, ако ядях :). За 4 дена свалих 2 килограма, без да се лишавам от абсолютно нищо!

10.   Ооо, диетата определено е много брутална! Обаче спор няма, килограмите се свалят много бързо. Чела съм за нея доста пъти, май няма да посмея да я пробвам някога. Обаче си мисля, че причината да се сваля е много проста, не е заради храната, а заради режима. На практика 7 дни менкаш една и съща храна, избягваш пържено и сладко и организма ти привиква да яде една и съща храна по едно и също време и нямаш проблеми. Мисля, че диетата е леко преувеличена... то е същото като да хапваш да речем 4-5 манджи *, които са здравословни и да избягваш сладкото и мазното. Както и да е. Няма да гладувам, защото съм в пубертета и не го мисля за правилно, но ще спортувам повечеко, от време на време ще пиша тук. За да не съм съвсем нахална ще стоя далеч от привлекателните храни.

11.   Здравей :) Аз съм ~ Dessy ~ :) Удържах 3 дена... Първия ден ми беше ужасно гадно. Но издържах. През нощта не можах да заспа от глад :д 2рия ден маалко поддадох, но както и да е. Пак не можех да спа. Сега днес беше 3ти ден. И днес издържах, но отново не мога да заспа ;Д майка ми прави всичко възможно да не се поддам на изкушението. Преди гледах на песента Динята Я Няма със смях, а сега ми се плаче :д Обаче има един проблем... Заминавам на море след няколко дена :/ А нали знаеш, на морето си почиваш, отпускаш се, хапваш си :/ Мен това ме притеснява... Но иначе салатките с лимон си ги обичам. Лимона стопявал мазнини... Ами ти, авторке? Сподели и ти неща от твоята диета :) На мен ми е чудно дали само аз съм гладна. Обаче наистина имам подобрение :) А и като седя на лаптопа глада не се усеща... Значи, висока съм около 160 см (сега раста) и преди началото на диетата тежах почти 65 килограма, а сега съм (чакай да се претегля, имам кантар в стаята), почти 61 :) Вярвам че съм 61 кг и до няколко дена ако продължа така ще съм 60, даже и по малко, но ако стана 55 или 50, наистина няма да мога да повярвам. Сега тук пиша от телефона си, 4 през нощта е, и не мога да спа от глад както обикновено :д Обаче ми се спъхна корема и майка ми е мноого щастлива хД Ще чакам и ти да пишеш, авторке, защото ми е чудно ти как се справяш :) А и аз не пия кафе, смених го с прясно мляко без захар :)

12.   От авторката: свалих 3 кг...но вече не става...чувала съм че колкото повече се приближаваш към идеалното тегло, толкова по-трудно е.. :(