Споделена история от Спорт и красота

Има ли други като мен?
Здравейте,
преди да започна да пиша въпроса си, искам само да уточня, че споделеното е лично мое мнение, не ангажирам никого с него и нямам претенции, да е меродавно.
Със споделеното от мен, нямам цел да обидя никого, нито пък да предизвиквам конфликти - интересно ми е само да разбера, съществуват ли други хора със същите или подобни на моите предпочитания.
По същество - аз съм жена на 29 години. Забелязах, че в последно време прекалено много започна да се обръща внимание на физиката на мъжете и жените - трябва да са със стегнати, спортни тела, мъжете задължително с изразени бицепси и коремни "плочки" - принципно в това няма нищо лошо - "здрав дух, в здраво тяло" - казали са го още древните...
Интересното е, обаче, че аз нито сега, нито в миналото, съм се впечатлявала от мъже със съвършени тела - напротив, винаги са ми били приятни леко закръглени "пухкави" мъже, дори със заоблени коремчета, всичките ми приятели /включая и настоящия/ са такива - едри, дори пълни мъже.
Самата аз имам хубаво, пропорционално тяло, но никога не съм полагала особени грижи за него, просто натурата ми е такава - не пълнея, не ми се образува целулит.
Но определено не ми харесват и не ме възбуждат изваяни мъже, дори намирам нещо неестествено в съвършените пропорции.
Преди време се запознах с мъж, който ми сподели, че не харесвал жени с идеални пропорции - винаги вниманието му се привличало от жени с по-силно изразен ханш и заоблено дупе - нещо като Джей Ло - да речем.
От неговите думи ми хрумна, че е възможно има и други като нас, които не са се поддали на истерията за съвършена физика, а харесват по-изчанчените неща, и за това реших да попитам - има ли ги? !
Споделете, имате ли такива предпочитания и защо?
Отново повтарям, че поста ми не цели да обижда никого - ако някой се е припознал в думите ми като засегната страна да ме извини и да се опита да си избие комплексите другаде.

Коментари

1.   Абсолютно :)
Всичко, което не категоризирам като "дебело" ми допада, но съвсем леко закръглените жени ми харесват някак повече.
Както казваше един познат: "да има какво да пипнеш", хаха

*Syndrome

2.   И аз съм така. Момиче съм и абсолютно никога не са ми харесвали мъже с плочки, бицепси и т. н. Моята "страст" са слабички/нормални момчета и честно предпочитам някой с коремче, отколкото с перфектни форми и голям гръб. Вижда ми се някак изкуствено, не мога да определя... Ноо не си сама, спокойно. :)

3.   Аз съм за спегнатото и поддържано тяло.

4.   жена на 30 съм. споделям мнението на авторката, и с мен е така, така усещам нещата. всеки човек е хубав по различен начин.

5.   Момиче съм и подкрепям мнението на номер 2.

6.   За някои среди поддържаното тяло го изисква работата, напр. в сферите на спорта или шоубизнеса, там мърдане няма. На във всички останали случаи според мен специалните грижи, лишения и физическо натоварване говорят за една несигурност в себе си у хората, да не кажа комплекси; за една маниакалност да са във форма на всяка цена. Разбира се, не е нужно да се отпускаш и ояждаш като прасе! Но мисля, че с естествената си обвивка човек се чувства най-спокоен психически и тогава и хората го възприемат най-добре, без да се налага постоянно да се доказваш; защото това, че полагаш особени грижи за себе си рано или късно става видно и отблъсква...
Познавам мъже, които казват: "Като видя силиконови цици и ми спада". Питам защо, а те:"Че кой обича да гали и целува протези? "
Затова мисля, че всяко нещо, което е зорлем, изкуствено, коства сума ти пари и усилия най-малкото не е секси...
И аз харесвам зъкръглени мъже, както и жените да си имат по някоя мръвка тук-таме. По-уютно е да се гушнеш в нещо тапицирано...

7.   Има разбира се! И аз съм като теб, авторке! Харесвам заоблени, пухкави мъже, а тези изваяните, с плочките и бицепсите, епилирани и т. н. "поддържани", ме отвращават. По-скоро бих харесала жена, отколкото такъв мъж!