Споделена история от Образование

Вие как мислете?
Ще имам изпити (матури) след 7ми клас и успеха ми не е много висок, доста падна и повече ми куца по математика по български език съм добре. Като казвам падна не е 2 или 3, ..
4, 50 някъде там но не искам езикови гимназии. Приятелките ми казаха да пробвам с Гео Милев и Неофит Бозвели или Иван Богоров, но съм чувала, че не са много добри, а защо така? Някой, ако знае да каже моля ви се много, много :)

Коментари

1.   Като гледам как пишеш - и по български не си много добре...
Каква е причинта да ти падне успеха: влюбена-загубена? Трудно ти е в училище? Просто те мързи? Или се разсейваш с нещо друго?

За всички изброени проблеми си има лек, и ако се вземеш в ръце - ще го откриеш.

От написаното не става ясно какво точно искаш. Наистина не умееш да се изразяваш добре! Ако по същия този начин се изразяваш когато те изпитват или когато пишеш теми - нищо чудно че успехът ти е паднал, дори и да знаеш материала. Работи върху това!

2.   Не знам какво не ти стана ясно от това, което съм написала. Аз просто съм попитала, а ти някак ми отговори като все едно ме обиждаш. Да имам 6 по български и литература.. да нямам как да си добър, воав даааа. Една, две грешки и разбра, че и по български не съм била добре. Не знам с какво лошо съм ти направила, за да ми говориш така. 1во- Проблема си е мой, защо ми е паднал успеха. 2ро- ти нямаш никакво право да ми казваш, че ако се изразявам така както съм написала, много ясно, че успеха ми щял да падне. Това, че ти не си ме разбрала мене изобщо не ме интересува.

3.   Ми щом така смяташ - отговаряй си сама на въпросите! Като гледам, няма много кандидати да се натискат да ти отговарят... Вероятно и другите, както мен, нищо не са разбрали от писанието ти. Дали у тях/мен е проблема?

4.   Напълно излишно е да се спори точно тук. номер1, прегледай правилата в сайта, може да е от полза.
Авторке, н1 не го е казал, за да те обиди, по-скоро да те мотивира. Моят съвет е точно езикова гимназия. Там няма да те напъват много. Ще имаш сили после и за университет. А и след 5 години в езикова няма как да не научиш въпросния език. Помисли за 9та ФЕГ. Никак не е лошо училището според мен, макар че имам доста кратък престой в него ;д Там държах матурата по английски след 12ти клас. Кажи какво точно искаш, за да го обсъдим. Естествено се допитай и до родителите си.