Споделена история от Спорт и красота

Не мога да преценя дали имам нужда от диета
Здравейте!
Може би не само аз забелязвам промяната в нашето общество. Новите подрастващи, техните идеали и новите моди, които заляха света ни. От друго поколение съм, родена съм преди 1990-та година и никога не се бях замисляла как изглеждам. Просто се приемах и се харесвах. Но покрай това, което дават по телевизията, смея да кажа, че малко или много се замислих. Притесних се, че бедрата ми са малко по - едри от на останалите момичета и жени, които виждам по улиците. Изглеждат някак гладни, диетуващи, а аз не. Не мога да не си хапвам любимите храни. За щастие не ми се отразява чак толкова зле, но не мога да кажа, че някой би ми завидял за тялото. Проблемната зона е от кръста надолу - коремчето, палазките и бедрата. Бях на диета около една година и се бях стопила, но и тогава не се харесвах, защото бюста ми се беше стопил. Преди диетата беше доста голям, приятеля ми често му се възхищаваше, но тогава беше останал дребничък, всеки сутиен ми беше малък и дори не усещах да имам нужда от някакво поддържане. Бях изнервена постоянно и реших да спра. Качих сваленото... сега отново тежа 55кг., за ръст 166см., гърдите ми отново върнаха размерите си, но и бедрата и корема.
Когато се наведа леко коремчето ми опира в колана на дънките и ме дразни, а бедрата ми са едри и ми стягат дънките, докато надолу имам много слаби прасци....
Замислям се отново за хранителен режим, но се притесняам какво ще стане с бюста ми, чудя се как трябва да тренирам за да има ефект, преди го правех у дома, но не виждах разлика в тялото си....
Объркана съм и не мога да си избера коя теза да поддържам - за или против диетите и въздържането от вредни храни....

Коментари

1.   Съдейки по описанието нямаш нужда от диета не се вкарвай във филми нормално е да имаш месце тук там не е убаво да си без никаква подкожна мазнина и да си абсолютна щека.

2.   Яж си нормално и разнообразно. Ако не ядеш плодове и зеленчуци, опитай се постепенно да ги включиш в менюто си. Започни да спортуваш - фитнес, аеробика, плуване - каквото и колкото обичаш с цел да се чувстваш свежа и тонизирана. С тези мерки си едно добре изглеждащо здраво момиче. Личи си, че си интелигентна, не се променяй. Прави неща, които те карат да се чувстваш щастлива, а ако са полезни, още по-добре.

Успех!

3.   Дано администраторите ми позволят да постна линк. Така или иначе съм писал как да се намери в гугъла, излиза с едно търсене и то като първи резултат, а е един адски полезен сайт:

http://www.xenious.com/body_fat_calculator.php

Кантар, метър - мериш се, въвеждаш стойностите в графата за жени и гледаш % телесна мазнина за жени.
Супер тънките жени се стремят да са такива главно щото нямат сочни гърди. Ти като си имаш такива, хич да не ти дреме. Закръгленост в такъв случай дори би ти паснала по-добре.

М на 27

4.   Здравей, според описаното проблемът ти се състои по-скоро в... номера на дънките.
И най-слабия човек, напъхан в неподходящ размер, изглежда нагънат като наденичка.
Актуализирай си размера, правилно си се сетила, че вече не си малко момиченце, а добре сложена млада жена.

5.   Аз съм 1. 60см висока и тежа 50-51 кг. и се чувствам добре, преди все на диети бях, защото преди няколко години спортувах активно и бях 45кг. и все имах комплекси, но като се замислих сега съм на 27 години и е нормално да не тежа толкова, колкото съм тежала на 18-19 години и не се вживявам толкова. А ти би трябвало да изглеждаш добре с този ръст и тези килограми!

6.   Щом се чудиш - значи не си на диета. Ако беше за диета нямаше да се чудиш, а направо да я започнеш. Добре си си, не започвай диета, просто ограничи хамбургерите, сладкото и газираното.