Споделена история от Тинейджърски

Пълнолетен срещу непълнолетен
Здравейте, аз съм на 17 години и като едно нормално момче не гледам да си създавам проблеми. Вчера обаче, докато си тренирам във фитнеса се получи кавга с един 40-50 годишен човек, който така да се каже беше готов да ме удари. За щастие този доста едър и здрав човек беше спрян от други. Та въпроса ми е, понеже днес пак съм на фитнес, ако той днес примерно ме удари, какъв е начина да се оправя с него чрез закона. Имам в предвид, че ако има(и аз съм почти сигурен, че има) закон, кодекс или нещо, с което да го осъдя или нещо такова, или просто да не стоя дори след като ме е ударил, защото това е против правата ми. Ще съм ви много благодарен ако успеете да ми дадете отговор или поне този наказателен кодекс, защото не можах да го открия. :( Благодаря :)

Коментари

1.   Първо - запомни за живота - не се заяждай с по-силните от теб, ако не си готов да понесеш последиците. Един тупъник понякога идва добре на някои хора.
Второ - на 17 г. си, приеми, че скоро ще си пълнолетен и от сега започни да живееш като такъв - ако искаш правата, ще имаш и задълженията на възрастния.
Трето - да, можеш да го осъдиш, но първо трябва да отидеш на лекар да те освидетелства, второ - при полицията и да пуснеш жалба. Дори да те спука от бой, ще го пуснат под гаранция, ще го осъдят условно. След година си на 18, а този мъж е два пъти по-възрастен от теб, има си връзки, приятелчета... може така да ти вгорчи животчето...

С две думи - ходи си на фитнес, не се заяждай с хората, гледай си живота!

2.   Автора : Наясно съм с възрастта си, но не съм се заяждал. Тренирах си спокойно и той започна да ми вика. Тругна към мен и го спряха.. Тогава въпроса ми е, ако ме удари какво да направя?

3.   Първо браво на номер 1 за подробния и изчерпателен отговор. Авторе - ако те прасне чичката - 2 неща :

1 - ще се сбиете
2 - ще избягаш

То няма какво друго да стане. Така че прецени си. Успех - пиши между другото какво се е случило. Ся ако искаш да си гаден вземи един електрошок причакай го някъде и му дай малко жега да се успокои, чувам че токовите терапии помагали за нервите. Вариянти много, въпроса е какво ти искаш да направиш и постъпиш. Ама да го съдиш... не си момиче и все пак има такъв вариянт описан е от колегата Номер едно по горе само че ще трябват и свидетели.

4.   Ако те удари, почни да го биеш докато не падне. Удари му един здрав тупаник и да се научи да не се заяжда с младите хора.

5.   Излез от филма!