Споделена история от Спорт и красота

Балет - едно изящно изкуство
Бон жур, анонимни приятели. Аз съм момиче на 13 години от Стара Загора. Когато бях малка исках да стана розова балерина и поисках да ме запишат да се обучавам. Така и стана, но тренирах една година, защото госпожата беше адски строга, а бях някъде на 5 и не можах да издържа. Продължих с танците, но вместо класически, започнах модерен балет. И така от 6 до 11 години се занимавах с този тип балет, а дълбоко в душата си желаех да е класически. За мой късмет намерих нова школа по балет, ръководена от прима балерина на Старозагорската опера. Записах се, естествено. Бях толкова щастлива, че винаги мях с усмивка на лицето без причина. Но винаги го има това, , но, , . Мечтата ми е да вляза в трупата на Американския балет. Осъзнах, че за да вляза там, трябва да имам добро излъчване и перфектна техника. А аз нямам все още нямам нищо такова и то заради какво... защото се отказах, когато бях пет годишна! Мразя себе си..

Коментари

1.   Още си много малка, тези неща се придобиват, спокойно. Но трябва да си много усърдна. Дали ще станеш част от трупата на Американския балет не знам, но има накъде да се развиваш, не си пропуснала големия си шанс.

2.   Аз се бях записала на балет на 7 годишна възраст. Но и както при теб учителката беше малко строга. Много беше странно, нищо не можех. Майка ми и аз бяхме с една друга майка и нейното дете, което тогава беше на 4 сигурно. Ходих 3 пъти. Но веднъж това дете малкото се отказа и аз също така на правих. И не съжалявам! Просто балетът не е за мен. Сега танцувам на едно прекрасно място- народни танци в Детско-Юношески танцов ансамбъл Зорница в София

3.   Здравей момиче! Мечтите се за да се преследват, докато се сбъднат и после да преследваме други цели.
Не се самонаказвай че си се отказала преди време, важното е какво искаш сега и се бори за него. Познавам няколко човека, които са тръгнали в една посока, после са захвърлили всичко и за започнали отначало като след много труд в момента са по-напред от предишните си успехи.
Ти си едва на 13, приятеля ми се вълнува от танци, като е бил малък учителят му по танци е искал да го изгони от класа, защото е бил като дърво.. в момента същият човек е един от най-танцуващите и ритмични атристични хора които някога съм познавала.
Не се отказвай от мечтите си, дори и да не влезеш в тази школа. Човек винаги печели едно и губи друго.
Успех и се упражнявай по-усилено :)

4.   Не се мрази! Била си на 5 години, какво искаш? Друго, което мога да ти кажа е, че малките деца са най-точни в оценките си и имат най-чисти "оценки", основан на чувствата им единствено (предвид малкия им опит). На 5 години какво, пируети ли да правиш? Детството е именно затова, за да е детство, не работа, не учене... :)

5.   Бонжур ма пиутит ами :) Не се отказвай, важно е да имаш желание и мотивация и с малко късмет нещата ще се получат!

6.   Bonjour ch?re amie,
Не се отказвай, казвайки "няма да стане". Но ако не опитваш е сто процента сигурно, че няма да стане.

7.   За кой път пускаш тази история... както вече ти казах, минала ти е възрастта за да си балерина.

8.   От авторката до номер 7! За първи път я пускам и благодаря за негативния ти съвет, за съжаления няма да те послушам ;)

9.   7, не е задължително. Познавам момиче, което на 18 започна да се занимава сериозно и 6 години по-късно вече танцува на голямата сцена. Какво и е коствало, тя си знае, със сигурност не са били малко усилия, но тя успя. Не всеки може, естествено, не е казано, че авторката също ще успее, но не е и казано, че няма да успее. Ако мечтата и е достатъчно голяма и не пести усилия, ако има талант, няма какво да я спре.

10.   Сама си си отговорила авторке, думата "изкуство" в текста ти е най-важна. Ако имаш вроден талант не си закъсняла да правиш изкуство. Само с много труд не става трябва и талант, ако го имаш за месеци можеш да изпревариш трениралите с години.