Споделена история от Спорт и красота

Имам хубава коса и не смея да и правя прически
Имам много дълга и хубава коса. От доста месеци не използвам сешоар, внимавам как я мия и използвам много масла, маски и ампули за да я хидратирам. Не искам да и вредя, но понякога, когато ходя на бар ми се иска да я изправя, изсуша, естествено, че така е по - хубава, но ми е жал да и причиня това и се страхувам, че много ще навредя. Вие на какво мнение сте? Дайте ми някакъв съвет, а тези спрейове, които предпазват от топлина действат ли?

Коментари

1.   Хубавата коса е, за да се показва - смело се прави при поводи, защото иначе изглежда селско...
Аз си боядисвам дори косата руса, което не ? пречи да е хубава, дълга и зрава. Който го може, го може.
Не ползвай прекалено много продукти, така също изтощаваш косата.

2.   Номер 1, този съвет, който даваш е напълно погрешен. Истина е, че хубавата коса е за да се показва, но това да си направиш кок, плитка, или да я прибереш някак за да я щадиш от сешоара и пресите изобщо не е селско. Относно русата ти боядисана коса, изобщо, ама изобщо не вярвам, че е особено здрава. Не е възможно да има здрава руса коса. Плюс това не зная каква е дефиницията ти за дълга коса? Най - вероятно е до рамото или малко под него, което си е къса коса за повечето хора. От много продукти няма как да се изтощи косата. Може да се изтощи от много вредни продукти. Като химии, като лак за коса. Не вярвам балсам или маска или ампула да навреди.
Виждам, че изобщо не разбираш нищо, което още веднъж ми навява тази мисъл, че едва ли си особено компетентна.

3.   Автроке все едно да имаш скъпа дреха и да я носиш измачкана, защото те е страх да я огладиш за да не я изгориш. Да имаш хубава кола да не я миеш и да я караш кална, за да не й се развали боята при миене!? ! Косата расте и се подновява за разликса от колата и дрехата.
Какъв е смисълът да имаш нещо хубаво и да не го представяш в добър вид /прическа/ от страх да не го развалиш??? Всичко на този свят е хубаво ако се ползва в граници, лошо е всеки ден да си изправяш косата, но ти авторке си в другата крайност.

5.   Не мога да не опонирам на номер 2 - ИМА здрава изрусена коса. Ако ти самата нямаш такава и нямаш опит в боядисването на коса, или просто не си виждала такава у приятелките ти, не си вади извода, че нито една жена не е способна да има красива, здрава, лъскава, поддържана ДЪЛГА до кръста златно руса коса. Без генерални изводи по навик, моля.

А на авторката мога да кажа следното: потърси из нета подходящ за тебе heat protector, както и други продукти в зависимост от манипулациите, които искаш да приложиш на косата си. Има тооооолкова голям избор на продукти, от изцяло минерални и естествени съставки, pretreatment, postreatment, въобще квот' ти душа сака :-) поразрови се. Ако знаеш английски ще ти е по-лесно даже. Иначе съм съгласна с номер 1, че ненаправена коса на бар МОЖЕ да изглежда доста селски.

6.   Ох само глупости прочетох. Към авторката: Няма как от едно изправяне или сушене да си навредиш на косата. Стига глупости моля те, не е вредно да си правиш прически стига да не се прекалява с това, сещаш се, постоянно изправяне, топиране, лакове глупости. Няма как да навредиш на косата си ако от време на време и правиш прически и не си мисли че косата се съсипва толкова бързо.

7.   Eвала на номер 6, само тя даде адекватен съвет. Номер 5 сякаш говори пък за бялата лястовица, хаха, сигурно е руса и не и се иска да види истината за сламената си коса.

8.   Щом имаш хубава коса, наистина не се страхувай да я използваш!! Хубавата коса е богатство авторке! :) Може да и правиш хубави прически без да прекаляваш с пресите и машите-те са най-опасни! Най-добре ползвай ролки ако искаш да я накъдриш, а за дългите коси стои много добре, когато са накъдрени с плитки! Може да пробваш! Много момичета се оплакват от редки и падащи коси, така че се гордей със своята и не се страхувай, нищо не може да и стане! ;)