Споделена история от Спорт и красота

Кожа като на мулатка (блестяща)
Здравейте, винаги се питам дали кожата на мулатките, която е с толкова здрав вид и толкова блестяща, не се дължи на това, че хапват повече и съответно приемат повече витамини? Много искам да имам такава кожа, но и едновременно с това да съм слаба, не мога да се тъпча така само с цел да поемам витамини. А имам сериозен проблем - постоянно ми излизат пъпки около брадичката и в лявата (забележете, само лявата) част на лицето. Не съм мърла в никакъв, случай, точно обратното, бих казала, че прекалено много се поддържам, на 20 съм, но съм ползвала изключително високи класове козметика, не мога да си позволявам постоянно кремове от 500 лева, а само когато майка ми ми купи.... и затова напоследък съм с Виши и Авен, но никога нещо некачествено или неподходящо за кожата ми, съответно не е от кремовете и почистващите. Храня се изключително здравословно - салати, чисто месо, много вода, витамини.. е понякога ям сладко и пия алкохол... също така пуша, но не мисля, . че е от пушенето, много жени пушат! Пъпките в лявата част на лицето ми бяха станали почти подкожни, лекувах ги със зинерит, много ексфоалиране, една много силна избелваща маска и те минаха, но на брадичката продължават да излизат едни мънички, нови и нови. Не вярвам да е от липса на цинк, пия витамини. Отчаяна съм къде може да е проблема? Помогнете ми, искам блестяща и красива кожа. :)))))

Коментари

1.   Явно просто кожата ти е такава, предразположена си към акне или както го описа малки пъпчици. Знай, че от много ограничения също излизат пъпки, трябва да похапваш повече салати и пилешко месо. А относно лявата част-аз например на гърба имам 2 тъмни бенки от ляво, не знам дали има някаква зависимост, но отляво се намира сърцето.

2.   Пред менструация ли само се получава или постоянно? И аз съм колкото теб, третирам кожата си само с качествени продукти, но пак ми излиза по някоя друга пъпчица. Но не забравяй, че от алкохол и сладко излизат пъпки. Особено от сладкото. Посещавай козметик, не ги стискай сама.

ТТ

3.   Блестяща кожа= еластична и хидратирана. Ако искаш такава кожа, пий повече течности, макар че, ако кожата ти не е еластична, трудно ще стане. Все пак нищо не губиш, ако опиташ.

4.   Номер 1 що за глупости говориш на авторката, че била предразположена към пъпки... няма такова чудо. Иначе номер 3 е прав/а за водата - колкото можеш, повече (и все пак не прекалявай, за да не претовариш бъбреците). И според мен, честно да ти кажа е от цигарите и още как. Точно на пушачките им излизат пъпки на брадичката. ;) Или ако стоиш в задимено помещение...

5.   До номер 2: Ами не, получава се почти постоянно... макар, че напоследък от зинерита и маската малко спряха, но не мога да ги ползвам постоянно, едното е лекарство, а другото е много силно избелващо средство. На козметик предпочитам да не ходя, защото смятам, че парните бани и всичко останало, което правят не е много полезно за кожата, един вид, доста е агресивно.

6.   Здравей, аз имам подобна кожа.
За пъпчиците в лявата част на брадичката, замисли се дали като седнеш на маса, не се подпираш с ръка в тази област, или през друго време от деня нещо не се опира до кожата ти там - т. е. като яка на яке (ако има метално копче, може да изразяваш лека алергия към метала), ръка (дали се пипаш. подпираш), ако вървиш пеша, дали има момент в който нещо те напръсква леко в тази област и др подобни..

Възможно е и да си напрашена от вятъра и от това да ти излизат пъпчици.
Успех!

7.   Много са ми чудни дамите с високите класове козметика - е и какво, има ли ефект? Защото по мои наблюдения по-скоро не.
Интернетът е пълен със снимки на звезди, щракнати без грим - и за които се предполага че дават хиляди долари за най-висок клас кремове.. А всички до една изглеждат по-стари и изтормозени от продавачки в бакалница.

8.   Ако кожата на лицето ти е мазна, трябва да се мие сутрин и вечер и то със сапун-мек. Първо със топла вода се изплаква лицето, след това се плиска и със студена. Никога не заспивай, без да си изчистиш лицето, сменяй калъфката на възглавницата през ден. Оставяй кожата да диша нощно време без козметика. Силното изпотяване чисти не само кожата, но целия организъм. Погрижи се за това.

9.   Номер 6, айде.... пак се почна със злобата.

10.   Номер 7, ДА, ИМА ЕФЕКТ. За да спреш да се чудиш ;-}

11.   Номер 7, доста глупаво и некомпетентно изказване. Аз имах проблем с кожата на лицето. Мажех я непрекъснато с Garnier, нямаше никакъв ефект. НИКАКЪВ! Спестих пари и си купих кремoве на La Prairie, Shiseido и Biotherm. Да, скъпи са, но кожата ми НАПЪЛНО се възстанови, стана бляскава, хидратирана и прекрасна! Тези кремове ги купих от един много добър магазин - Dolce Vita Parfumerie.