Споделена история от Тинейджърски

Бръснене на 14 г.
Здравейте аз съм момче на 14г. и въпроса ми е как да кажа на майка ми, че трябва да започна да си бръсна "мустака" така да се каже. Повечето от класа ми вече са направили тази стъпка, но аз се притеснявам и не знам как да и кажа, че вече е време, а така някак не ми е удобно. Моля да ми помогнете като кажете съвети как най - тактично да постъпя и може да кажете и начини за бръснене. Не искам да обяснявам, но не казвайте да питам баща си за това ок?

Коментари

1-50 от 65

1.   еми щом баща ти е съгласен значи не трябва да питаш майка си според мен. Момче си все пак то е неудобно.... :) Най лесно кажи на баща си да говори с нея щом мислиш че няма да те разбере... :)

Падналото ангелче :*

2.   Просто се обръсни, по дяволите, да не си на 7? Има един в моя клас, дето се бръсне само ако 684091 човека му кажат, че прилича на поп

3.   Яйце бръсне ли се?

4.   Без да питаш никого, се обръсни сам. Важното е първо хубаво да изплакнеш лицето си с топла вода. Хващаш четката, обърсваш я в сапуна, след което се намацваш хубаво по цялото лице. Изплакваш се хубаво, след което пак се намацваш. Дотогава "мустакът" ти ще е поомекнал и бръсненето ще е по-лесно. Хващаш бръсначката на тате и минаваш по "мустака", отгоре надолу. Пак се намацваш и пак минаваш, докато свикнеш с усещането и придобиеш малко повечко смелост.

След това внимателно измиваш бръсначката и четката. Никой няма да забележи, но ако някой от вашите направи коментар къде ти е заминал мустака, пускаш един коментар: "А, да, вярно. Сърбеше ме мустака, така че се обръснах! Може ли 10 лева да си купя бръсначка и пяна за бръснене? " И хич да не ти дреме - ще изпъкнеш като още по-голям мъжкар така.

5.   Не се бръсни сам!
Това е важен момент за един баща - да научи сина си да се бръсне. На 14 си и няма да разбереш ако ти обясня защо е важен момента за баща ти.
Просто заяви желанието си пред него и го остави да ти покаже как се прави.

6.   От Автора: Първо да кажа че не съм казал че бащата е съгласен просто не го включваме в тази ситуация.
Много съм благодарен на №4 може ли да кажеш на колко си и кога започна ти с това начинание? И мислиш без да казвам на никой просто спокойно да свърша тази работа така ли? Страхувам си от реакциите на наще като ме видят той не че е голям просто малко мъх все още но смятам че трябва да се махне а и №4 колко често ще ми се налага да го правя всеки ден преди училище ли? Моля напиши още някой коментар №4 з ада обясниш по общо и пак казвам много ти благодаря

7.   Ако си личи много, обръсни го, но ако е светъл и малко, изчакай още някоя година.

8.   Здравей аз сам на 16 и за първи птчът като се обръснах бях на 14 а никой не сам казвал нашите като ме видяха само спогледаха и двамата и дума не казаха само питаха защо си го махнал няма нищо страшно

9.   Подкрепям номер 5, но по-скоро е важно за СИНА, не толкова за бащата. От психологична гледна точка ти ставаш мъж и започваш да се идентифицираш с баща си. Важно е да споделиш този момент с него, да получиш одобрението му и да те приеме той в света на мъжете.
Честито - самият факт, че веше искаш да се бръсниш показва, че си готов. Лошо е, че се питаш, какво щяла да каже майка ти. Разбери, че майка ти вече нищо не може да ти каже. Ти си мъж, тялото си е твое и е важно сега да се питаш, какво ще кажат другите жени, не майка ти. Момичетата определено не харесват момченца с мъх. Обръсни се!

10.   9, защо го манипулираш така? Та той е на 14, не 16-17 с мъх.

11.   От №4:
На 27 съм, но това няма никакво значение. В даскало си спомням, че почти не ми растяха брада и мустаци, та да съм се бръснал най-много веднъж на 1-2 месеца, колкото да нямам щръкнали смешни косъмчета. От 20-годишна възраст започна да ми расте по-бързо и на повече места, но дори днес се бръсна има няма 2 пъти в седмицата. Просто не ще да расте, бе. :)

Както си на 14 години, мустаци и брада, дори да ти растат някакви, ще поникват съвсем бавно. Кога да се бръснеш - гледай се в огледалото и сам си преценявай, но съм сигурен, че дори веднъж в месеца ще е прекалено често. Ще се разбере какви точно са ти гените най-рано след 2 години, но по-вероятно след 3-4, когато станеш на 18.

И на мен баща ми ми е казвал, че един мъж трябвало да се бръсне всяка сутрин. Не е задължително така, особено на твоята възраст. На първо време засега можеш спокойно да се бръснеш по всяко време, когато на теб ти скимне. И да, предлагам ти сам да се бръснеш. Лично аз така направих и ми беше супер интересно. Да, държах бръснача неправилно първите няколко пъти и в самото начало не можех да се бръсна със сапун (използвах само и единствено пяна за бръснене), но с практика се научих.

12.   От Автора: Не мога да опиша колко съм благодарен на №4 (№11) с всяко писане на коментар ти ми помагаш и скоро ще направя това но казваш че няма за какво да се притеснявам но да знаеш притеснително е. А за другите да уточня не включвайте баща ми все едно не съществува ок? просто аз вие и това се. Много Ви благодаря на всички ако имате какво още да казвате да давате съвети действайте тук съм постоянно пишете и аз ще пиша!

13.   От Автора: И честно казано не мисля че баща ми трябва да ме бръсне едва ли в този забързан начин на живот... абе да не ви обяснявам мисля че трябва сам да се справя не зависимо какъв ще е резултата. А дали мога да се порежа защото порежа ли се ще стане доста лошо положението

15.   Аз пък не искам да го бръсна скоро. Въпрос на избор е, но според мен е по-готино с мустак :D

16.   От Автора: За теб може да е по готино но тежката дума казват дамите за тях дали е по готино аз съм чувал друго

17.   Купи си една по-евтина машинка за бръснене (50-60 лв), която да ползваш в следващите няколко години :) Гледай да има и приставка - тримерче. Разбира се, има и такива по 500-600 лв, но не мисля че това ти трябва. Моята бе 80 лв. През живота си ножче не съм ползвал, винаги съм карал на машинки.

Откак започнах да си пускам по-дълга брада, се сдобих и с машинка за подстригване - като тези, които имат фризьорите, за да "подстригвам" брадата, която в момента стига малко под врата ми. Нямаш нужда от това. (машинката за бръснене е главно за "набола" брада)

Помни - ножчетата и пяната са скъпи, бързо се сменят и докато се усетиш ще си се нарязал целия. Машинка е най-доброто решение за един мъж според мен, освен ако не искаш НАИСТИНА гладка кожа.

18.   От автора: Искам наистина гладка кожа все пак аз или ще се бръсна или няма така да се каже. Да Ви кажа аз още не съм започнал с бръсненето. Искам още съвети за гладка кожа

19.   Първият път когато се избрънах бях на 15, но не го направих тайно(както те убежадава №4). Това наистина е много важен момент, който трябва да споделиш с баща си. Един съвет от мен, излез с баща си на пазар и му кажи че вече се чувстваш готов да почнеш да се бръснеш. Отидете заедно за да си избереш самобръсначка. НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙ САПУН!!! Той изсушава кожата и има опастност да се нарежеш. Просто сподели ;)

20.   От автора: Разберете бре все едно нямам баща това е няма го

21.   Здрасти! такам първо прочетох всичко до тук и мисля, че наистина трябва да спрете да говорите за баща му.. сигурно е нещо лично.. но да минем направо към проблема.. ТАКА!
1. Искай поне 10лв. от майка ти
2. Отивай в някой супермаркет
3. Купуваш си самообрасначка
4. Купуваш си и гел за бръснене!! не пяна а гел!! препоръчвам ти на Gillet
5. Отиваш си у вас внимателно използваш самообрасначката
6. първа стъпка мокриш си лицето.. втора стъпка намазваш го с гела.. трета стъпка обръсваш косматите част но внимателно за да няма излишна кръв поп пода.. четвърта стъпка изплакваш.. и подсушаваш с кърпата.. и накрая пета стъпка намажи се с някакъв крем защото има опастност да станеш на пъпки и на другия ден много ще си личи.. извинявям се за правописните грешки дано да съм ти помогнала.. момиче съм на 14.. не ме питай от къде знам всичко това.. да кажем просто, че съм енциклопедична :)

22.   Проста работа. Общо взето №4 добре го е описал, но не ползвай сапун. Купи си вместо това крем за бръснене, все едно какъв, "Нивеа", "Каро", все ще ти свърши работа. Поливаш лицето с топла вода известно време, избърсваш, стисваш леко по бузите и по брадичката една чертичка от тубичката, мокриш четката, изтръскваш я и с леки, но енергични кръгообразни движния започваш да правиш пяна. Мини хубаво по мустака, покрий всички косми. Остави така половин минута и после внимателно давай с ножчето. Изплаквай го често откъм задната страна под тънка струйка вода, за да паднат космите от него. Бръсни само по посока на косъма, не се изкушавай да минаваш "контра". Гледай бакенбардите да са на едно ниво. Там бръсни по малко, докато ги нагодиш по свой вкус. Когато прецениш, че си се избръснал, изплакни хубаво лицето си със СТУДЕНА вода и си сложи малко одеколон — ще щипе леко, но е важно. Разтъркай хубаво навсякъде. Ако имаш и брада, не пропускай одеколон по шията — там най-често излизат пъпчици.

Машинки, тримери и т. н. за първо бръснене не ти трябват. Не е нужно да си купуваш много засукана самобръсначка с 3-4-5 и т. н. остриета на ножчето, и по-обикновена върши същата работа. С 4-5 ножчета ще изкараш сума време, зависи колко често се бръснеш. Щом сега започваш, не бери грижа.

23.   От Автора: gillette fusion proglide съм си харесал самобрасначка, също на фюжън проглайд е и гел за бръснене също така съм си и харесал и някакъв гел/балсам за след бръснене на жилет.
№21 много ми помогна ти си момиче на мойте години наистина много ти благодаря ... мога ли да се свържа по някакъв начин с теб?
Също така благодаря и на №22 изключително съм благодарен на всички Ви които се отзовахте но изключително впечатление ми направи №21 ще те помоля да кажеш от къде си/ако не искаш точно град кажи област/ и да дадеш нещо за връзка с теб /от сорта на е.поща, скайп, фб, или др/ защото мисля че може да ми помогнеш ако имам още въпроси

24.   Аз съм момиче, но имам по-голям брат. Той май на 15 започна да се бръсне, но както и да е. Той просто един ден реши и се обръсна без да казва на никой. Смисъл той имаше съвсем малко, но по свое желание се обръсна. После като го видяхме и майка ми го пита или баща ми ли беше не помня и той каза, че се е обръснал а те само му казаха, че не е много хубаво да се бръсне щото постоянно ще трябва ама на него не му пречеше това. И така сега ще става на 17 и всяка седмица се бръсне. Затова не се притеснявай.

25.   От автора: Да не се притеснявам... ами не може притеснявам се но ще стане това съвсем скоро

27.   Обрасни се и Аз Съм момче На 14 и Си Бръсна сам Мустака
Все Пак Трябва да се подържаш да си хубав но Предопреждавам те веднъж махнеш ли го трябва да г махаш всеки път

28.   Темата е от почти 5 месеца и ти още пишеш в нея, не се ли обръсна. Голяма работа.. на 12 почнах да си бръсна мустака и долу.. сещаш се :) Нито баща ми ме е учил нито никой, много те е страх давай няма нищо. Какви ги говорите 10лв може само със вода без гелове и пяни. И защо трябва да казваш на ваще? Чак и във сайт пише. Не съм някакъв отворко сега да кажеш бръсни се и сега да се похвали и да ми направи забележка, не казвам ти просто. На 13 съм почти 14 за 8 клас.

29.   До автора:
Хей, какво стана? Разкажи...

30.   От Автора:
След този отворко не знам вече дали въобще Ви интересува какво е станало!
Казах че подигравки и обиди не искам просто съвети са ми достатъчни но заради недораслото ни общество което не разбира какво му се казва няма да успеем!

31.   Брат ти това бръснене на мустак го обсъждаш на дълго и на широко и го обмисляш, все едно ще правиш мозъчна операция.

32.   До автора : Здр.. отново съжалявам, че малко се забавих аз съм номер 21 (момичето).. така ам от град Плевен съм
:)

33.   От Автора:
Дали го обсъждам на дълго и на широко си е моя работа, нали така?
Всеки един от Вас не зависимо дали коментара е положителен или не чак толкова ми е повлиял за вземането на категоричното решение!
Мненията са ми много полезни от всички Ви и ще Ви уведомя щом съм се обръснал, е да все още не съм.
Както вижате следя темата и всички коментари съм прочел!

34.   От Автора:
И да знам, че веднъж махна ли го трябва да не спирам... няма начин просто... налага се.
Бях задал и въпрос ако не се лъжа колко често ще се налага горе - долу, но не съм сигурен дали получих отговор.

35.   здрасти пак номер 21 съм.. за вторияя въпрос когато започнеш да си бръснеш мустака той ще започне със всеки път да ръсте по-бързо и да се одебелява. Преди да започне фазата на буйния мустак през 4/5 трябва да се бръснеш

36.   От Автора:
До номер 32 повярвай много ми помогна и не знам как да ти се отблагодаря!

37.   От Автора:
№21 през 4или 5 дни ли казваш че ще се налага в началото.
Чел съм че не се удебелява а излиза с по различна форма но няма значение пак ти казвам че направо нз как да ти се отблагодаря помагаш ми много повярвай може пак и пак да пишеш дори и по едно здрасти ;)

40.   От Мануела (№21) : Значи отначало през 4/5 дни с времето ще се налага все по-често.. защото когато започнеш да се бръснеш косъмът ще се одебелява. По-късно ще ти излиза и брада и нея трябва да бръснеш

41.   Аз за първи път си обръснах мустака в 6 клас (ген какво да го правиш) и никой не разбра. Бръснех се на 2 седмици един път и така докато не дойде време да започна да си бръсна и бузите (за които баща ми помогна). Не е голяма философия първоначално мъха можеш да го бръснеш дори и без пяна, ей така "на сухо". Най-важното е винаги да се бръснеш от горе на долу и след това да слагаш крем или афтършейв (одеколон)

42.   От Автора:
Хора днес си купих бръсначка gillette fusion proglide, гел за бръснене illette fushion hydra gel, и автършейв балсам на gillette mach 3.
Бях с майка ми когато ги купих защото и бях казал че трябва да започна да се бръсна тя и днес каза че мисли че ми е рано но не ми е рано както ви казах купих ги вече са при мен смятам да се обръсна може би утре /нека уточня че ви пиша вечерта/ но как ли ще реагира баща ми /с който много се караме изключително много... , по важно е как ли ще реагира чичо ми защото той наскоро подари на баща ми една пяна за бръснене и каза уж на майтап За баща ти е защото на теб ти е рано.... е как ще ми е рано/.... хора кажете каквото и да било

43.   От Автора:
Има ли опасност ако автър шейва е с изтекъл срок на годност сега видях че съм се прецакал ...

44.   Не гледайте отговорите преди да сте отговорили на въпросите, иначе няма да ви е интересно. И така:
1. Напиши името на човек от срещуположния пол.
2. Кой е любимият ти цвят от тези -жълт, зелен, червен, син или черен.
3. Първият ти инициал -А-Р, Л-Р, С-Я.
4. Месецът ти на раждане.
5. Кой цвят харесваш повече -черен или бял.
6. Напиши името на човек от същия пол като твоя.
7. Любимото ти число.
8. Калифорния или Флорида.
9. Кое харесваш повече -езерото или океанът.
10. Напиши желание.
Отговори:
1. Това е името на човека, в който си истински влюбен.
2. Ако си избрал: Червено -ти си жив и изпълнен с любов.
Зелено -твоята душа е щастлива и излъчва спокойствие.
Жълто -ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора.
Синьо -ти си човек със спонтанен характер.
Черен -ти си скромен и агресивен.
3. Ако инициалът ти е: А-Р-имаш много приятели и любов в живота.
Л-П-опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще разцъфне.
С-Я-обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро.
4. Ако си роден през: Януари-март -годината ще е много добра и ще разбереш, че
си се влюбил в този, в който не си очаквал.
Април-юни -ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго.
Юли-септември-ще имаш силна година с много промени.
Октомври-декември -годината няма да е от най-добрите, но ще откриеш сродна душа.
5. Ако избереш: Бяло-Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и ще направи всичко
това, но може и да не го разбереш.
Черно -Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има много промени и ще се радваш на тях.
6. Това е най-добрият ти приятел.
7. Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота.
8. Ако избереш: Калифорния-Обичаш приключенията.
Флорида -Романтична душа си.
9. Ако избереш: Езеро-Верен си на приятелите и си малко резервиран.
Океан-ти си спонтанен и обичаш местата с много хора.
10. Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснеш това в друг форум до час.

45.   От Автора:
Днес /11. 07. 2013/ се обръснах!
Много благодаря на Мануела /№21/ безкрайни благодарности Мануела много ми помогна нз как да ти покажа колко си ми помогнала.
Всички Вие ми помогнахте защото без вас нямаше да се справя!
Продължавам да следя коментарите но вече се обръснах.

46.   Мануела : Много се радвам за теб.. най-накрая да се обръснеш :)

47.   Авторе, щом си се обръснал, вече можеш да изтриеш темата.

49.   От автора: Мануела /№21/ искам да се свържа с теб искрено ти благодаря много ми помогна.

Модератор - не публикуваме контактни данни!

50.   От Автора:
Мануела /№21/ както и ти може би видя модераторите не публикуват данни за контакт независимо твои или мои.
Как мога да те намеря дори и по някои социални мрежи?
Отново благодаря на всички.

53.   До автора : Мануела е!..нз как да го направим .. няма как просто единственият начин е да си пишем тук .. :(

/Модератор7 - Начин има за контакт при който се спазват правилата на сайта, написан е като коментар в една друга тема. Но ако помислите и не можете сами да се сетите - приятно ровене.

55.   Потресе ме съвета на номер 4 , който предложи да грабнеш бръсначката на тати и айдеее.... Не ползвайте никога чужди ножчета, пък били те и на собствените ви родители!!!! Това е опасно, защото можеш да се заразиш от всичко, понякога човек сам не знае за някои болести, например хепатит С, който можеш да имаш от повече от 10 години без да подозираш, че си болен.

57.   Живей свободно бе момко, не се претистискай, обръсни се, освободи се от космите!!!!

59.   Голяма драма малеее и след 6 месеца айде замина :D Браво :D Aз като реших да се бръсна просто го направих нито бях религиозен като всички вас нито пък мн мн предпазлив :D Нито на татко съм казвал, просто грабнах 1 Бигче и го махнах... Бахти сложното :D Не съм хейтър ;)

61.   Аз на 15 почнах да го махам, тогава много започна да си личи, и фризьора ми почна да се еб@ва с мен и каза, че тряя се обръсна кат няква войвода съм бил и тогаа той ми го махна с машинката, след тва си взех едни лентички за епилация и веднъж на месеца си махам мустака , ся след 1 година използване никнат мн бавно космите и са мн на рядко и мн тънки и меки, един мн бърз начин, но някои харесват всяка седмица по един-два пъти да се бръснат. Ако питаш мен върви на лазерна епилация 20 лв ще ти земат ,2-3 процедури посещаваш и с едно кремче те мажат и с една машинка , която има топче ще минат над мястото и ще опадат после. И така 3-4 години ще те държи, въпрос на избор..

1-50 от 65