Споделена история от Спорт и красота

Суха,рядка и нацъфтяля коса...
Здравейте. От пролетта 2012 не съм спряла да си изправям косата.Пробвала съм какви ли не продукти за трайно изправяне и нищо не помага. Не мога да се гледам с естествената ми коса.. Чуплива е и не ми отива изобщо. Естествено,косата ми вече нацъфтя,загуби блясъка си и стана суха въпреки, че слагам всеки път кристали с ленено семе и спрей с кератин и други,но по-рядко. Кажете някакъв продукт,който на на вас ви е помогнал с изправянето.. Кажете какво да правя! Ако отида на фризьор ще ми вземат от косата (нацъфтялото) поне 4 пръста. Не искам да се подстригвам толкова късо... Помогнете ми..

Коментари

1.   първото нещо, което трябва да направиш е задължително да се пострижен фактор номер едно, за да започне косата лека полека да ти се възсановява и задължително е нужно да спреш известно време с изправянето и добра поддръжка иначе нещата вървят на зле за теб и косата ти повярвай. След като те пострижат макар и късо вземи си хининова вода помага за бързият растеж на косата втривай след всяко къпане и резултат ще е на лице доста бързо иска се постоянство успех

2.   Ами то е лесно-спри да си изправяш косата, щади я, глези я /маски, качествени продукти и т.. н/
Моята коса също цъфти, но престанах с постоянното изправяне.
А, да-имам и удължена коса /не е дълга до кръста, а е като моята, заради гъстота я взех, за да стои по-естествено/ и я слагам, когато мисля, че косата ми е кофти, сплескана.

Шампоани, маски, грижи, даже бабини рецепти за коса, по-рядко я обработвай, и това е.

3.   До номер 1. Никога няма да се подстрижа 1 номер. Пробвала съм хининовата вода, но не ми е помагала.. Може би ще започна с маските и ще намаля използването на преса. :) Дано да се сгъсти малко :(

5.   Казваш, че я изправяш с преса... Защо не пробваш със сешоар и четка? Моята коса е много чуплива и от 4 години насам я изправям нон-стоп. Никой никога не ме е виждал с естествената ми много чуплива коса, а с права и ласкава :) Боядисвам я на руси кичури, подстригвам я 2 пъти в годината. Изправям я на всяко миене със сешоар и държи до следващото и е щадящо за косата.
Използвам бадемова маска за коса и нищо повече, а ефекта е все една излизам от фризьоският салон.

6.   За начало изхвърли пресата! И аз имам три, използвам ги рядко. Имам права като метла коса, и обратно на теб я къдря. Най - често с ролки.
Използвам шампоан L`OR?AL Elseve Arginine Resist X3 и балсама от тази серия, доволна съм, косата става мека. Ти може да пробваш L`OR?AL Elseve Anti Casse за суха коса.
Но само на това не разчитай. Вземи си стимулант за коса на Икаров, билкови масла, подхранват косата и улесняват разресването.
Наблегни на домашните маски, вярно неприятни са, но дават резултат.

7.   Забравих да спомена и ампулите на Сери.. Seri Bioproten Ако ги използваш редовно и правилно косата ти ще възвърне жизнеността си.

8.   И при мен същото, ама от по-дълго време... Тъкмо се навих да се подстрижа късичко, и се направих на пластове преди голямото офъкване... Взе, че ми хареса. Живна косата. Няма нужда от изправяне, чупките стоят хубаво

9.   И аз преди имах почти същия проблем като теб. Изправях се през ден за един месец и въпреки че косата ми си остана същото гъсто чудовище,
което колкото и да ходя на фризьори да ми го изтъняват, за да се получи прическа, няма да стане, нацъфтя адски много в краищата и стана много суха там. Спрях с пресата като за начало, примирих се, този въпреки че си мразя чупливата естествена коса, и само понякога с четка и сешоар. Действа, повярвай ми, този метод също изправя! Е, пак ти мъчи косата, но не толкова много. Започнах да използвам продуктите на Gliss за увредена коса, хининова вода и т. н. и ми помагат :) Разбира се, моята коса не беше чак така увредена като твоята, но ти си трябвала да спреш много по-рано :(
Разбирам те, за мен е кошмар да си подстрижа косата... Подстригах я над раменете през февруари 2013 и с хининовата вода юли беше пак до кръста, силна и здрава. Каза, че на теб водата не ти помага, можеш да пробваш с добавки за коса ако искаш :) Моят съвет е: първо и най-важно да изхвърлиш пресата (ама наистина да я изхвърлиш), да я подстрижеш малко, не 4 пръста, и да ползваш съответните продукти :) Успех

10.   Като за начало е добре да подстрижеш нацъфтялото. След това започни да използваш маски за коса и изобщо не си и помисляй за изправяне докъто не ти се възстанови косата. Аз използвам тази маска - 2 с. л. тривитаминол, 2 с. л. кисело мляко, 1 с. л. мед, 1 с. л. зехтин, 1 с. л. ракия, смесва се всичко, нанася се на косата, слага се найлон и стоиш с нея 2-3часа. На мен лично много ми помага. Виждам, че са ти препоръчали хининова вода, но от нея стават мазни корените и понякога се получава обратния ефект (вместо да расте, тя расте нацъфтяла). Пробвай тази маска :) Успех

11.   Ще ти кажа какво да направиш - вземи си витамин д Е от аптекара - капсулки з апиене, по една на ден струват около 3 лева. Невероятен ефект. Пих ги профилактично 2 месеца. Досега съм имала цъфтежи винаги, колкото и грижи да съм полагала з акосата си, редовно подстригване и т. н Това направи, а за маска ти препоръчвам чист зехтин, преспиваш една вечер с намазана коса със зехтин, и сутринта гледай ефекта. Намери синай-подходящия балсам за теб, който да не е мн тежък. Подстригвай в реводно. Всяко нешо, за което полагаш грижи винаги ти се отблагодарява накрая- УСПЕХ!