Споделена история от Спорт и красота

Коса
Така. Аз съм момиче на 16 години.
Преди 2 години имах прекрасна коса. Наистина прекрасна. Здрава, къдрава, не се омазняваше, беше прекрасна.
Започнах да я изправям. Изправяла съм я само около 7 месеца, но на 2 дни някъде. Къдрих я също.
Спрях да я изправям, защото започна да се омазнява. Къпех я на 3 дни и не я къдрех, но започна да се влошава рязко...
Започнах маски с яйце. Помагаха, но не достатъчно. Все повече и повече се влошаваше. Косата ми не е спирала да капе всеки ден ми падат по 30тина косъма.
Стана рядка, а преди беше страхотна и гъста. Изправи се, а преди беше къдрава.
Сега пак я къпя на 3 ни, но вече деня на къпането ми вечертта се е омазнила.
Общо взето от красива, здрава, дълга къдрава не-мазна коса... Сега е суха, налекетризирана, рядка, права, цъфнала, мазна и с пърхот.
Започнах маски с тривитаминол, яйце, мед и кисело мляко.
От 3 седмици съм с маската и не виждам промяна. Моля ви някой, ако е минавал през това да ми даде съвет!!!
Искам си косата обратно!!

Коментари

1.   Авторке, проблемите ти не идват от изправянето, защото при него се изгаря мъртвият вече косъм надолу, не се увреждат корените, което е твоят проблем.
Имаш или хормонални проблеми, или не се храниш пълноценно, или е и двете. Купи си витамини, успокой се и спри със самонаправените маски - купи си шампоан за пърхут и маска за коса. Не си млати разни яйца и химии от аптеката, без да знаеш, за какво същност са добри и за какво не. Има в аптеката достатачно добри продукти за хора с твоя проблем. Питай за витамини и подходяща козметика. Успех

2.   Смятай... с тая топлинна обработка какво си й причинила на горката ти коса. Тя е част от тялото ти... Няма как да остане непокътната след тая агресия, която си й прилагала. Спри да я изтезаваш, подстрижи я и почни съживяващи маски - купени, домашни, няма занчение, но я подхранвай, вместо да я третираш с преса и ще се оправи.

3.   Ще ти кажа за една маска, която много ми помогна. Прави се от кайма и едно яйце. Бъркаш и мажеш. След това не само ще ти бъде мазна косата, но и на розички ще миришеш!

4.   Както казах. Третирала съм я с преса за по-малко от година. И да имам хормонални проблеми.
Благодаря на N1 за това съветите.
Колкото за N3. Абсолютната простотия. Дори не беше смешно. Простите хора край нямат. Надявам се да те изберат да играеш при Слави Трифонов там хумора ти ще бъде оценен.
От авторката