Споделена история от Спорт и красота

Мразя този мирис
Здр... Аз съм момиче на 14 години постоянно се къпя, но постоянно. Използвам какви ли не дезодоранти, ролончета за подмишници, но не мога да се справя с този мирис направо ми посна от него, подмишниците ми миришат все на готвено не знам на един гаден мирис, сменам си дрехите всеки ден.. но пак мирише :( Посъветвайте ме с нещоо, постоянно се парфюмирам, но не многооо :( Дали другете ми приятели усещат тозии мирис???
Предварително ви благодаря :)
Мнага се срамивамм... :( И все блузката ми е мокра, тоест подмишниците ми :( Хич не си вдигам ръцете :(

Коментари

1.   Задължително си обръсни космите под мишниците или ги отстрани по друг начин. Купи си дезодорант противо изпотяване, но ОТ АПТЕКАТА.
Спри да ядеш чесън. Само от него човек почва да мирише лошо през порите. Няма друга храна, която да те кара да миришеш зле.
Не си съхранявай дрехите в помещение, в което се готви. Накарай майка ти да ползва омекотител и хубав прах за пране. Накарай я да пере при по-висока температура. Ако не се оправиш - отиди на лекар-дерматолог.

2.   движи си ръцете, как няма да ги движиш, нали така ще си спариш мишниците и ще се изпотиш/и те трябва да дишат/

3.   Nivea natural или Dove.
Обръсни си подмишниците, защото е най- безболезнено или използвай крем за епилация, но после не се пръскай с дезодорант - боли и пари.
Намажи се с крем за лице или друг лек крем.
Дръж си дрехите там, където не се готви и сложи в гардероба сапуни с еднакъв свеж аромат, но си разпечатай и ги остави в найлончето им, за да не се опират по дрехите ти.
Омекотител също трябва и не яж мазни храни за да не се потиш.
Аз имам проблем с потенето и само тези дезодоранти ме спасяват.
Не ползвай рол-они на Ейвън, защото ще се потиш още повече, а и са толкова мазни, че си съсипваш дрехите с петна, които нямат изпиране и остават под мишниците.
Успех :-)!

4.   Според мен имаш проблем с потните жлези-отиди на дерматолог.

5.   Виж, всички сме го имали този проблем с особената миризма. Нарича се пубертет. Звучи ти глупаво? ! След година-две ще разбереш.

А относно изпотяването - има хора, които се потят и на студено, най-вече тогава. Аз съм една от тях. Избираш си дрешки, с които да не се личи и си движиш съвсем свободно.

Последвай съветите и на 1-ви, важни са! :)

6.   Много ви благодаря за съветите вии, но мойте дрехи миришат много худавии, проблемат е в мен. Дрехите ми не стоят в стая, която се готвии, ами според вас, какво трябва да иползвам смисъл, какви марки дезодоранти или рол-они...?

7.   Може да е и от дрехите ми, щото когато съм с някой др дрехи не мирише така на наготвено.. нз

8.   И аз имам почти същия проблем. През зимата ходих с потници, за да ми е студено и да не се потя, но резултатът няма. На 13 съм. Бръсна се под мишниците отдавна. Ползвам какво ли не, но няма резултат. Имам много блузи, но ходя само с 2-3, защото с другите се личи, когато се изпотя. Както знаете идва лято, тинейджър съм и искам да облека онова хубаво потниче, което си взех, но не мога, защото когато се изпотя....
Майка ми също кажа, че много се потяла и си е взела някакво лекарство от аптеката за 10 лева. Всяка вечер преди да си легнеш си пръскаш под мишниците с него. Тя каза, че има подобрение. За името на лекарството.... Не знам... Ще ви излъжа.

9.   Номер 8, предполагам че говориш за Одорекс. То се препоръчва при наистина прекомерно изпотяване, но не при всички има ефект.
До авторката- минала съм през това и те разбирам перфектно. Неприятно е. Единствените неща които ми помогнаха и продължавам да си използвам в момента са-суха Рексона и след това веднага нанасям течна пудра на Бочко (невероятен продукт, без парабени и с приятен аромат). Може да ти звучи странно, но при мен има невероятен ефект.

10.   аз мога да препоръчам дезодорант FA sport 24h или nivea double efect 24 h. оставят малко бели следи но пък от тях миризмата изчезва трайно. Поне на мен ми помагат и съм много доволна. :)

11.   Къпи се всеки ден. Когато е топло по два пъти. (без косата за нея не е добре да се мие толкова често) Махай косъмчетата от подмишниците си. Слагай си стик и пръскай дезедорант. НЕ пръскай с парфюм под мишниците си и си носи дезедорант и парфюм в чантата, с който да се пръскаш през междучасие/ две :). Кажи на майка си да използва качествени умекотители и прахове и не дръж дрехите си в стаи в които се готви. В гардероба си сложи сапунчета, които ще помогнат дрехите ти да ухаят свежо. Също така може и да носиш по - широки тениски, леки ризи ( лятото ) и подбирай хубави материи на дрехите си. Движи се и не се застоявай, мишниците ти трябва да дишат окей.
Трик: Когато се изпотиш мини мишниците си с мокра кърпичка и след това наново слагаш стик и пръскаш с дезедорант! Успех.

12.   От номер 8
Подариха ми нова, много сладка блуза вчера и бях решена, че днеш ще съм с нея на училище, но пак бях сигурна, че ще се изпотя и ще ми се подиграват всички ;( Събудих се сутрнинта, и си казах НЯМА ПЪК! НЯМА НАКАКВА СИ ПОТ ДА МИ КАЗВА КАКВО ДА ПРАВЯ сложих си рол он и след това си сложих малко пудра. И да! Наистина имаше ефект.... до 5 час, но товя няма толкова голямо значение.

13.   Има голяма вероятност само ти да си усещаш миризмата или да я преекспонираш.

14.   Ами и аз съм от тези дето се потят повече, обаче не мириша, а напротив всички ми казват, че като вляза при тях внасям прекрасен аромат. Ето какво правя за да постигам това:първо къпане сутрин с хубав сапун, обичам тъмно синия Фа, ако е много студено измиване сутрин задължително на всички съмнителни участъци, следва много добре да се подсуша и намазвам с дезодорант стик Фа, много добре мирише през целия ден, дори да се изпотиш, обличам чиста дреха, никога не нося една и съща два пъти без да е изпрана. За да не личи изпотеното, когато купувам дрехи съобразявам такава материя, на която пот не личи. С парфюм пръскам само зад ушите. И така, ако искаш послушай моите съвети и ще се почувстваш невероятно, няма начин да няма положителен ефект. Така сме създадени и за мен това е борбата с изпотяването, по-точно аз не търся вече по-малко потене, защото разбрах, че не става, а и било полезно да се потиш, важно е да не издава неприятна миризма, а това го постигнах.

15.   прави секс и ще изчезне този мирис, това е от хормоните

16.   №15, би ли изброил кои са миризливите хормони и как секса прави така, че тези хормони миришат по- малко?
Лошата миризма на тялото се получава от повишаването на някои киселини в него.
Изпотяването при спортуване има миризмата на пикочната киселина - урея.
Пропионова киселина се отделя от пропионовите бактерии, които живеят в каналите на мастните жлези и имат остър кисел мирис, като оцет.
Изовалериановата киселина се получава от друг вид бактерии - стафилококус епидермис и има миризма на синьо сирене.
Чесънът и лукът карат тялото ни да произвежда сероводород, чиято миризма всички познаваме.
Има и други, ама не ги знам. Стафилококова инфекция се лекува с антибиотици, за другите - не знам. Малко вероятно ми се вижда някой да набива чесън често и да пита защо мирише. Като цяло организма е добре да се алкализира чрез храната.
Пробвайте и лечение с повече секс ;)

17.   Здравей, момиче. Добре те разбирам, аз съм на 14. Навърших ги този месец на 8-ми. Моят мирис наистина е на готвено, така че знам какво ти е.. Бих го оприличила на супа или не знам на какво. Неприятно е. Като имам една приятелка, която прави почти едни и същи неща като мен, както и се храни сходно на мен.. И пак не мирише като се изпоти.. Но е по-слаба с около 10 кг. Може да е от теглото, аз си признавам, че съм малко над нормата и вероятно е от това, тъй като имам повече потни и мастни жлези. Но лятото ефективно се справях с лошия мирис и ще ти кажа как... Значи купих си ДЕЗОДОРАНТ, а не рол-он... и тн.. на Rexona против изпотяване. Аз го закупих от Penny, не знам дали и вие имате. Струваше само 5, 50 лв. а пък върши прекрасна работа. Наистина действа и миришеш приятно и така. А друго нещо е... Мисля, че ти се е случвало като минеш покрай някого да ти мирише на бебенце, бебешки кърпички или бебешка пудра.. Е, аз се досетих как. Купи си от най-близкото левче евтино кремче. Независимо с какъв ефект. Но да не е за акне или нещо подобно, най-обикновен хидратиращ крем. С мирис, който ти харесва, моя първия беше с мед, а сегашния ми е с бадем. Много са приятни. И като се изкъпеш и излезеш, чакаш да изсъхнеш и преди да се облечеш се намазваш цялата, абсолютно цялата с кремче. После те уверявам, че и да се изпотиш тази неприятна миризма намалява. Даже миришеш на бебенце до последно. А пък и те съветвам да си купиш сапун Dove (със синята опаковка е най-хубав според мен). Абсолютно достъпна цена има - 1, 25 лв. И се къпеш с него. После също ухаеш на бебенце. Но не забравяй шията, лицето и зад ушите (тази част най-лоша миризма носи, ако не е почиствана качествено) : )