Споделена история от Спорт и красота

Как да стана красива до бала?
Здравейте, след няколко месеца ми предстои бал. имам нужда от малко съвети как да стана красива за бала си. 163 см съм висока и тежа 70кг. зъбите ми са жълти, а нямам и много финансова възможност да посещавам фитнес и други процедури. ако някой има желание много бих се радвала да ми помогне със съвет.

Коментари

1.   За зъбите - спри пушенето и яденето на сладки неща. Мий си зъбите поне 2-3 пъти на ден. Всяко миене да е поне 3 минути (ЗАСИЧАЙ С ЧАСОВНИК).
Събери от закуски (нали ще си на диета) 80 лв. и отиди на стоматолог да ти направят професионално чистене на зъбен камък. ТОВА НЕ Е ИЗБЕЛВАНЕ и е полезно, почистването и трябва да се прави всяка година по принцип, за да не загуби човек зъбите си след време. Ако си под 18 г. имаш и безплатно да си оправяш кариеси, възползвай се!

Много си тежка. Започни с бързо ходене в парка поне 1 час дневно. Ще се почувстваш по-добре.
Ето ти и една диета, която правя в момента и съм доволна.
Диета на д-р Байкова

Повече информация - питай чичко Гугъл.

Диетата се състои от три етапа... повтарят се етапите един след друг , докато не си постигнала нужните резултати. Изкарват се задължително трите етапа и се почва отначало след това от първи етап.
Успех

2.   fitnesinstruktor.com пий повече яж повече плодове, напали хляба до 3 филийки на ден спри газираното и спортувай

3.   Хаха... купи си избелваща паста за зъби, спазвай диета, прави упражнения.

4.   Ще следя :)

5.   Старо трикче за избелване на зъбите - два-три пъти седмично си мийй зъбите със сода бикарбонат. Навлажняваш четката за зъби, топваш я в содата (отдели си малко сода само за това) и търкаш. Не много грубо, но така старателно и то предните зъби. При мен има резултат до 2 седмици. Но трябва да спреш кафето.
Иначе... Основните други неща, които можеш да направиш и които оказват голямо значение са: КОСАТА и Килограмите. Отслабването можеш да постигнеш доста ефективно, ако сериозно следиш и правиш упражнения. Намери fitness blender в youtube например. Упражненията им са много сериозни то изцяло за вкъщи, без каквито и да е уреди. А за косата... може да се поразровиш в нета за някакви домашни маски, за да я направят по-здрава и лъскава. Само трябва да си постоянна ;-)

6.   Може да отслабнеш, но красива няма да станеш. Не си прави илюзии. За 10 седмици няма как да стане. Дори да отслабнеш много това не значи, че ще си красива. Прекалено бързата загуба на тегло ще те докара до там, че ще изглеждаш супер отпусната, защото за да се прибере кожата трябва много време и тренировки. Ти до сега не си направила нищо за себе си сега си се сетила. НЯМА КА ДА СТАНЕ. Ако мислиш, че злобея пак ще си говорим след баловете когато ще си се уверила в думите ми. Човек или се подържа и се грижи за себе си и тялото си или не. Няма такъв филм за бала и за морето. Или изглеждаш добре или не. Това е жестоката истина не си прави илюзии.

7.   Colgate mah white - избелваща паста за зъби, която при редовна употреба ти прави бели зъбите.
Спри газираното - ще ти спадне корема(от личен опит го знам).
Яж по-малко хляб и мазни храни и се движи повече.
От противозачатъчните се отслабва и имат добър ефект върху организма, но при кратка употреба!
Спри цигарите и не се отчайвай!
Аз на моя бал бях 85 кг., а съм 150 висока.
Но бях с туника и панталон и изглеждах супер, даже скрих така от килограмите си и изглеждах по - висока.
Високи обувки - издължават ти фигурата, но гледай да са ти удобни.
Не си купувай бухнала рокля като на принцесите - две съученички направиха тоя гаф и :-Х
Вземи си по- тъмен цвят дрехи - черното, тъмносиньото и такива те правят по- слаба визуално.

Наблегни на причаската си и подчертай хубавото в теб.
Аз отслабнах след бала с 10 кг и от размер 50 на панталон сега съм 48-46, според панталона но отслабвам постепенно, защото от резките неща - после бързо се връщат килограмите:-(
Пожелавам ти успех и помни, че бала е веднъж в живота, но има и по-важни неща от него.
Заложи на практичното, защото мои съученички съжаляваха за парите похарчени за рокли за една вечер.
А аз не, защото мога да си нося панталончето още а то е готино.
Туниката ми е също офицялна и затова я носих още веднъж, но и нея мога да използвам.
Прав черен панталон и то красив - винаги изглежда добре, а и с подходящите обувки - ставаш по-висока.
Успех и мисли преди да си купиш нещо, което да стои после в гардероба ти и да не можеш да използваш.
Купи си нещо което ти стои добре и ще видиш красотата си.
:-)

8.   Започни с някоя диета, но не от онези, които лъжат, че ще свалиш 10 килограма за седмица. Първо, че лъжат, второ, че са вредни и трето, че ако свалиш килограм, ще го качиш двойно. Може да видиш 90 дневната или някоя протеинова. От тази на Дюкан наистина се сваля много, но и може да си навредиш на здравето. Ти решаваш. Започни с малко гимнастика и тичане, прави го редовно, няма да сбъркаш. Вероятно ще се поддадеш на изкушения. Гледай да не е често и веднага след това започвай от начало с диетата и гимнастиката. Вземи си някоя паста за избелване и сутрин и вечер се мий внимателно. Ако успееш да събереш парички за професионално избелване, ще е добре. Има в колективните сайтове с много добри намаление. Ако си подбереш правилния режим, ще си оправиш и кожата, ноктите, косата. Успех. И не забравяй да се похвалиш после как е минало. А ако не успееш да постигнеш това, което искаш, гледай да се забавляваш. Аз на бала ми не изглеждах много добре, но точно след него, взех че отслабнах и се разхубавих като с магическа пръчица. Остана ми обаче много хубав момент, защото истински се забавлявах и не мислих как изглеждам тогава. Така че не го мисли толкова. Животът започва след това.

9.   Избелващите пасти за зъби са боклуци(освен тези препоръчани от стоматолог), пък и това си е доста индивидуално.
Не мога да се съглася, че почистването на зъбен камък струва 80 лв!
Аз миналия месец си правих, като не бях осигурена, и ми струваше 50 лева(в голям град като Варна)!
Ти си още ученичка, би трябвало да ти вземат мнооого по-малко! Най-добре говори с вашите, кажи им, че искаш да посетиш стоматолог, и когато отидеш на място само за консултация ще ти кажат колко ще ти струва процедурата.
Иначе си тежичка за ръста си. Ако си 163 висока вадиш 110см, и получаваш колко трябва да тежиш-т. е 53кг.
До май месец е абсурд да станеш толкова, но е абсолютно възможно да станеш около 60 килограма. Малко късно си се сетила да влизаш във форма, но моя съвет е да не прибягваш до много строгите диети, или пълно лишение от храна! Най-добре откажи хляба и сладкото, и просто яж по-малки порции-не се тъпчи и ще видиш, че има ефект! Ако имаш проблеми с кожата пий минимум по 2 литра вода на ден и си мий лицето сутрин и вечер! Водата прави чудеса с кожата!
Както са ти казали по-горе-плодове и зеленчуци!
Успех!

10.   Започни хранителен режим и се движи- МНОГО. Миналата година имах бал, към края на февруари започнах 90-дневната диета и до началото на април (тогава тръгнах да си търся рокля), бях свалила 5 кг. точно колкото исках. Полагай грижи за кожата и косата си. Прави си маски с масла (бадемово, арганово, кокосово... ), отразяват се чудесно и на косата и на кожата. За зъбите не мога да ти предложа нищо, защото нямам този проблем, а не вярвам в избелващите пасти, но на каквато и паста да се спреш я съчетай с вода за уста.
Успех и малко повече самоувереност.

11.   Момиче, че ти направо си се изтървала... 163 - 70 кг.... много е. Яж само салати и спортувай ако можеш...

12.   Ако си грозна и дебела не ходи на бала!

13.   С тичане в парка ще станеш издуържлива, пътеките са изкуствено и безполезно нещо :)