Споделена история от Тинейджърски

Височина и килограми
Здравейте, момиче на 15 години съм и съм висока 156.. попринцип мразя, че съм толкова ниска, но все пак това не зависи от мен.. Обаче проблемът ми е, че съм само 43 килограма, а нормалните ми килограми гледах, че според височината ми трябва да са ми от 46, 7 до 56. По принцип не съм дебела, но съм отпусната в краката. Не знам от какво се дължи това, защото тренирах 1 година бокс преди това предишни години плуване. Въпроса ми е дали е защото съм прекалено слаба на килограми и мускулите ми не тежат, и ако е заради това как да натрупам маса, опитвам се ям по много и често, но не става, или проблема е в нещо друго?

Коментари

1.   Помисли как ядеш, цаката не е само да ядеш а в това какво ядеш. Набялгай на по-калоричните храни, но не на бързите храни, които са боклуци. Бирена мая можеш да пробваш не съм сигурен колко ще ти помогне, започни някакъв спорт да тренираш пак но да не е някой в който натоварването е интензивно

2.   От Бирената мая наистина се пълнее. Знам го от личен опит.
Аз съм си пълничка от бебе и така си ходя с годините.
В 8 клас бях 72 кг. в 12 клас 85кг.
А съм висока 150м.
Опитвах да отслабна - не става.
Сега съм около 70- 72 кг. и нося размер 46- 48 панталон.
Аз съм пълна в бедрата и лицето, но откакто ми откриха киста на яйчкиците и започнах да пия хапчета(противозачатъчни и то мн. силни Диане 35) мисля че отслабнах малко.
Аз според нормите трябва да съм от 48- 55 кг. , но скорошните 3 месеца не съм се претегляла.
Всичко е до натура.
Аз съм дебеличка в коремчето и бедрата.
Коремчето ми се понамали, като спрях газираните напитки, и пия по- малко течности, но бедрата ми не отслабват. :-(
Но съм сигурна, че не бих пила хапчета за отслабване - те са вредни и после може двойно повече да напълнееш.

3.   Всъщност идеалното тегло се получава като от ръста си извадиш 110см(за момчета е 100см. ), тоест 156-110, трябва да си 46кг.
За отпуснати крака има доста упражнения и фитнес. Разрови се в интернет.

4.   Тези правила за височина и килограми са строго индивидуални.. Аз съм на 20.. Висока съм 1. 67 и тежа 46 - спокойно мога да кажа, че съм перфектна, дори кокалите ми не изкачат. Докато моя приятелка със същата височина е 56 кг, а визуално изглежда по-слаба.. Въпрос на мускулна маса, тежестта на костите и т. н. Чувстваш ли се добре - нямаш ядове!
Алеса