Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна, но не се получава
Здравейте, аз съм на 21години, студентка съм....
Моля ви каже ти ми как да отслабна пробвала съм какво ли не и само обратен ефект..
когато започнах с диетите бях 60 кг при височина 164, но си мислих че съм едричка... ядах уж само нискокалорични храни и свалих един два килограмано след 2-3 месеца си ги върнах дори наддадох станах 65. Започнах да пия МАДАЛ БАЛ онзи кленов сироп не нзма дали го знаете 10 никаво ядене само сиропа накрая ми се провръщаше от него, захраних се нормално свалих 8 кг но не след дълго когато реших да се кача на кантара бях 72. Рреших че няма да стане с диети и сиропи и за известно време преди матурите ми зарязах всичко но само ядях и за бала си вместо да отслабна бях станала 79 кг. тогава вече наистини ми се плачеше лятото уж се взех в ръже и ги смъкнах до 73 но зимата пак качих и станах 85.. реших да си правя вега тест направих го 6 месеца спазвах хранителен режим само с храните които мога да ям свалих около 8 кг но след това пак започнах да дебелея и сега съм 84 не знам какво да правя. от 1 година ходя на тенис но само се забавлявам.. мисля че трябва да започна с нещо сериозно но не знам с каво..

Коментари

1.   Ами почни редовно да ходиш на фитнес като плати да ти направят индивидуална програма. Аз правя диетата на д-р Байкова (виж в Гугъл) и ми харесва, защото не се гладува, а просто човек се учи да яде по малко и в определено време, да се храни здравословно. Провери си хормоните, но като цяло надебеляването винаги е резултат от поглъщането на повече калории, отколкото потребяваш. Много лесна е сметката - една жена в покой (без спорт и само да лежи да кажем) потребява 1000-1200 калории, ако спортуваш - хайде до 1500 кал... , но един шоколад има да кажем 1000 калории - един дюнер 600-700 калории.
Хапваш си две банички на ден и си покрила дневната си дажба.
Въпросът е не колко ядеш, а какво. Една ябълка има 60 калории.
Друг трик е да заместваш едно от яденията си с протеинов шейк, но гледай да има поне 60% протеини и да не е повече от 250 калории.
Аз съм на Байкова и свалих близо 1 кг. за 5 дни, а не съм истински дебела - 173 см и 66 кг.
Успех все пак...
Говори с лекар-диетолог, йо-йото е по-вредно от наднорменото тегло, но без хранителен режим ще дебелееш. Кажи днес какво яде например и колко?
Обзалагам се, че си изконсумирала до сега поне 2000 калории и нагоре, а остават поне 6 часа от деня, в които можеш да ги направиш на 4000.

2.   1. Тичаш в парка или караш колело - първо два пъти седмично, после винаги, когато можеш. Не спираш, дори когато хич не ти се ходи. Дори 30 мин. са от полза.
2. Спираш алкохола или го ограничаваш драстично - 1 чаша на ден.
3. Никакво ядене след 21 ч. Никакво тъпчене. Наблягаш на белтъчините. Ядеш винаги по едно и също време.
4. Секс на екс.
5. Лягаш си рано - до 23 часа.
Гарантирам ти успех, ако си упорита.

3.   Аз съм на 13г. , момиче. Аз имах корем, и то гаден. Ей така ми се махна коремчето като ядох по-малко и ми се оформиха плочките малко. С тренировки може да ти помогне, защото при мен беше идеално. ;)

4.   номер две ти даде добри съвети, но нещо изказването му куца.. започни с леки упражнения, ходене, след това премини на кардиото.. изготви си режим и в един от дните включи храната, без която не можеш. например аз не мога без шоколад (впрочем един обикновен шоколад има около 530 калории, не 1000) и когато ми се прияде си казвам "след 3 дни ще мога да ям".. на закуска може да ядеш кисело мляко с плод, на обяд месо, но печено или задушено и някаква салата, на вечеря отново си хапни салатка или мляко.. забрави за сокчетата, алкохола, колата и т. н. - само в една чаша сок има към 120 калории, представи си ако беше шоколадов шейк - скачат до небето.. аз си имам едно малко правило - не ям нищо, което съм гледала по телевизията (щом видя реклама на кроасан, автоматично вече не мога да го ям).. висока съм 1. 66 и тежа 53 кг, имам още за сваляне, но с нещата, които ти казах съм свалила над 10 кг.. че вече не го приемам за диета, а за начин на живот

5.   Благодаря много за съветите :) Записах се на зумба танци много е готино ще ходя 3 пъти седмично а събота и неделя ще тичам в парка.. започнах да се храня 3 пъти на ден а не както правех досега само вечер.. Много съм се надъхала пак... По принцип не пия сокчета и алкохол нито пък газирани работи пия по много вода около 3 литра на даен даже се чудя дали не е много. Само ме притеснява със сладкото как ще се справя но се надявам и там да успея :) Благодаря ви отново дано има ефект :)

6.   Пак е номер 2, този, на когото му куцало нещо. Газираните и аз много ги обичам, но са голям проблем в случая. Освен че съдържат захар, мехурчетата в тях забавят смилането и разграждането на веществата. Намали ги драстично, както и сладкото. Но не прави драстични диети, с тях става много по-лошо. Успех. Добрите намерения са 1%, останалото е бачкане.