Споделена история от Спорт и красота

Черните точки
Здравейте! Момиче на 13 години съм.
Още от малка имах черни точки по носа. Майка ми купуваше Garnier Pure 3in1, но не помогна много...
Сега използвам пак същото само за почистване на лицето. Полагам доста грижи.
Отскро пробвах една маска с хума-зелена и има доста добро действие. Кожата ми е чиста и не се омазнява, а и черните точки намаляха.
Все пак да попитам доволни ли сте от други използвани продукти против черни точки освен на Garnier? Ще се радвам ако ми помогнете :)

Коментари

1.   За да се бориш срещу нещо първо проучи какво е то и защо се появява.
Черните точки (комедоните) се появяват от натрупване на мастен секрет в епидермиса, който взаимодейства с прахта и мръсотията от околната среда, а първото условие за успешното им отстраняване е лицето да се измива РЕДОВНО СЪС САПУН. Посредством изплакването на кожата прахта и замърсяванията се почистват по-лесно, а заедно с тях се премахват и мъртвите епидермални клетки.
Важно е внимание да се обърне и на използваната козметика. В някои случаи черните точки се образуват и в следствие на употребата на конкретни козметични продукти, както и на злоупотребата с фон дьо тен и пудра, които затрудняват "дишането" на кожата.
Когато се пристъпи към премахване на черните точки, това трябва да стане внимателно, без да се раздразни и нарани кожата.
Най-честно третирането на черните точки става посредством изтискването им с пръсти и мека кърпа. Добре е обаче преди да се подложим на този метод, да се приложи компрес, парна или водна баня, което ще направи кожата на лицето поддатлива на подобна манипулация, разширявайки порите си.
Пръстите на ръцете също е необходимо да са предварително подготвени, почиствайки ги със спиртен разтвор.
След като черните точки са изтискани, препоръчително е да се постави успокояваща маска върху лицето, която да спомогне за по-бързото възстановяване на кожата.
Не бива и да се прекалява с изстискването. Практикувайте го не по-често от три пъти месечно.

Ето и няколко маски, които може да си направиш вкъщи, за да се почувстваш усмихната от вида на кожата си:

Маска от замбун - замбун (наричан още сминдух или тилчец) е билката, която се радва на най-голяма популярност, когато на дневен ред стои премахването на черните точки. Факт е, че у нас въпросното растение не е широко разпространено. За целта се приготвя паста от прясно начупени листа на замбун, разбъркани с необходимото количество вода. След като пастата се нанесе върху лицето, тя се оставя да действа около 10 минути и се отмива с топла вода. Процедурата се повтаря всяка вечер преди лягане до пълното премахване на черните точки;

Смес със семена от ряпа - забърква се каша, приготвена от вода и семена на земна ряпа, която се поставя върху проблемните зони. Престоява 15 минути и се отмива, като отново се нанася до приключване на проблема;
Картофи - настъргват се сурови картофи и се нанасят направо върху местата с черни точки.

2.   а може ли да ми кажеш как си я правиш тази маска с хума?

3.   Здравей. И аз имам проблем с черните точки. На мен много ми помага Ocean Salt от Lush. Ексфолиант е и състоянието на кожата ми се подобри много.

4.   От авторката до №2
Маска с зелена хума
Сипваш в стъклена или пластмасова купичка 1 супена лъжица хума. Не се препоръчват металните съдове тъй като метала отнема от лечебните свойства на хумата.
След това прибавяш 1 супена лъжица кислело мляко и разбъркваш, докато се получи зелена смес. Нанасяш сместа върху лицето с лъжица. Изчакваш 20 мин и след това си измиваш лицето

5.   номер 3 от къде купуваш този продукт на lush?