Споделена история от Спорт и красота

Моля мнение да дават фитнес инструктори, диетолози или хора, които по един или друг начин биха могли да ми помогнат! :(
Привет на всички! Накратко - аз съм 15 годишно прасе. Провеждах хормонално лечение, качих 20 килограма. От 60 станах 80, свалих 5 и крайния резултат е 75, а съм висока 1. 60. Започнах да ходя на фитнес, но уви, не знам как вобще да тренирам. Ходя от уред на уред като луда. Молбата ми е, ако някой може да ми помогне с фитнес програма или хранителен режим да ги направи, защото в момента нямам тази финансова способност да отида на диетолог или да поискам фитнес програма от някой инструктор. А повярвайте ми идва ми да се самоубия... Ще съм ви адски благодарна, ако ми помогнете по някакъв начин. Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   Здравей, аз в момента съм на диетата на д-р Байкова фитнес всеки 2 ден.
Първоначалната програма във фитнеса някой трябва да ти я направи - няма ли там фитнес-инструктор или друг отговарящ? Ако не - нямаш ли някой познат, който ходи там, за да се уговорите и да ти покаже уредите и как да ги ползваш.
Честно казано - аз така бих направила на твое място - бих ходила само за кардио уредите 2-3 пъти и бих се оглеждала, кои от момчетата е често там, тренира усърдно и разбира. После - срам несрам - ще го помоля за помощ. От опит ти казвам - много се раздват такива момчета, ако могат да си покажат знанията и ще ти даде добър съвет.

Моята програма е 1 часова. 30 Минути тренирам кардио - на пътеката на една кръстачка (не знам как се казва) при 160 удъра пулс - това ти можеш сама да си тренираш. Ако искаш да не правиш кардио, а над 40 мин. fetburning - тренирай на колелото, на пътеката или кръстачката 20 20 20 мин. при пулс 140-144. Ти това сама можеш да си го тренираш.
Ако напълняването е от хормоналното лечение, то ти след прекъсването му ще отслабнеш много бързо. Истината е обаче, че повечето момичета на твоите години така или иначе пълнеят бързо, защото за пръв път тялото им е конфронтирано с женски хормони. Аз без хормонално лечние бях станала прасенце точно на твоята възраст, защото продължавах да ям като преди, а тялото ми спря да расте.
Упоритост и постоянство са тайната на успеха. Бързите резултати бързо изчезват
Успех

2.   От къде си? Мога да ти препоръчам фитнес, където да ти направят безплатна програма и една тренировка с инструктор. След това си ходи където искаш на фитнес. Това важи само за Варна. Ако не си от Варна, ти препоръчвам да започнеш с кардио по 30 минути, примерно на пътеката. след това тренирай първо краката, като правиш по три пъти повторения на всеки уред, а преди всяко пвторение си почиваш. Важно е дишането. При съкращение на муските издишваш. Трябва да се научиш да дишаш правилно. Много е важно. Това ти е 90% от тренировката, иначе колкото и да се потиш, няма да тренираш правилните мускули. Намери си някой сайт за фитнес и чети там. Аз ти препоръчвам първо да се насочиш към стадиона или парка и да тичаш. Най-много се сваля от тичане. Всеки ден или през ден. После ходи на фитнес за оформяне. Яж си нормално. Диетите имат ефект докато ги пазиш, след това пак качваш, само дето се тормозиш.

3.   Заповядай,разучи тази програма и я започвай.
Успех.
Важно е и храненето

http://www.bb-team.org/workout/2786_otslabni-s-1-2-3-4

4.   Примерно меню:
1ва закуска: 2 варени яйца препечена филийка
2ра закуска: плод (ябълка например)
Обяд:Салата (от зеле, моркови, краставици и домати, спанак или маруля - по избор)
Месо или риба (например:пилешка пържола от бяло месо - на скара за предпочитане - 150гр, риба тон, черни миди, треска, телешко филе... )
Филия хляб
Следобедна закуска: йогурт с плодове - 150гр.
Вечеря (3-4 часа преди лягане): Супа (например: от спанак, зелен фасул... може да потърсиш в интернет нискокалорични супи)
100-150 гр извара сирене ИЛИ вместо супа и сирене - порция ориз със зеленчуци

Филийка хляб или 2 парченца шоколад.
Тотал: приблизително 1200 кал.
Може и да потърсиш някаква специална диета, но някоя от която наистина да има ефект...

5.   http://fitnesinstruktor.com/

6.   Много благодаря на всички! Започвам с тичане на стадиона и правилно хранене. Надявам се да постигна желания резултат. Отново, благодаря Ви!

7.   Към номер 2.
Във Варна съм, би ли ми казала къде мога да отида за една такава безплатна програма?

8.   Прочети книгата "Сила за живот"!!!! ;)

9.   За отслабване : 80% ти е храната и 20% тренировките! Пий много вода, и яж зелено! Е това му е.. и аз се опитвам да остлабна. На 14 години съм, 171 см и 62 кг. Всички много ми се смеят на обемните крака и дупе, но пък нагоре съм перфе! Нито корем имам, нито са ми малки гърдите, но не става работата и ме е яд. Ходя много и бързо, но кантара нищо не показва. От месец спрях и сладките, но аз не виждам ефект. Ходих на аеробика.. също нищо :( Трагедия съм. С една приятелка ще ходим да тичаме и като свършим ще ходим на фитнес с разнообразна програма, но да стискаме палци!!!! Успех! :)

10.   Авторке, защо не ходиш да бягаш на стадиона?
Аз съм похарчила толкова пари за фитнеси, но от 4 месеца съм на стадиона, без значение от времето и съм свалила 7 кг.
Храня се предимно с извара, пилешко месо, яйца, кисело мляко, варива, плодове, много зеленчуци и един ден в седмицата си позволявам нещо сладко.