Споделена история от Спорт и красота

Косъмчета по ръцете
Добър вечер на всички! Първо искам да благодаря на всеки, който чете тази "история" и на всеки, който реши да остави коментар! Та проблема, който се разбира от заглавието са косъмчетата по ръцете. На 14 години съм и не искам все още да ги "бръсна", защото за мен е адски грозно като вида момиче с обръснати ръце до раменете, по-добре да си ходи с космите... Мисля да ги изруся с кислородна вода, но прочетох и за този син прах - кой начин да изпробвам? Да, все още не искам да ги махам, не че са толкова много, но просто ми е малко притеснително. Ако можете да ми дадете съвет от личен опит ще съм Ви много благодарна!
Мерси предварително! Лека вечер!

Коментари

1.   С кислородна вода растът още повече, честно казано грозно е момиче с руси косми на ръцете, най добре ги махни.

2.   Аз съм почти на 15 и си ги бръсна, но не до раменете, грозно е да си ги бръсна, но и на мен ми е притеснително. :)

3.   Ако са ти наистина малки косъмчетата, от какво има да се притесняваш? Ти да видиш колко по-зле има от теб... аз например. :D Опитвала съм много начини и всичко, което ще ти напиша сега го знам от личен опит.
Кислородната вода не изрусява лесно. Даже не знам дали изрусява. Моят косъм е черен и колкото и да го мажех с кислородна вода... така и не се изруси...
Синьото прахче наистина действа и ти изрусява космите бързо и безболезнено. Аз лично си изрусявам космите по гърба и корема, но ефекта е леко гаден - космите стават по-забележими и по-големи... а и не държи много... поне при мен е само месец.
Самобръсначката - не пробвай този вариант, за което и място да става въпрос. Това е най-нетрайният вариант за премахване на косми... първо, че космите ти ще израстат след най-много 2 дни и второ, че ще станат по-големи, по-дебели и по-наболи. А ръце с такива косми? ! Доста грубичко за момиче...
Най-добрият вариант е да ги махнеш с кола маска или епилатор. Но според мен колата маска е по-добрият вариант. Боли, но си струва и е трайно.
Но като не са ти толкова много космите и ако не се забелязват много, защо ще си играеш да ги махаш? Това всъщност е голяма играчка... на всеки 3 седмици поне трябва да отделяш време за космите си...
На твое място бих почакала още малко... но ако космите те притесняват и не се чувстваш комфортно - говори с майка си и измислете общо решение на проблема!
Успех!!!

4.   ОТ АВТОРКАТА:
Не знам защо казвате, че с кислородна вода растът още повече? Преди 2 години си бях изрусила космите на краката и нямаше промяна в разтежа. Е до миналата година поне бях така докато не ги махнах с депилиращ крем.
Огромни благодарности до номер 3!! Еми не са много малки, но и по-зле от мен има. ;д Изрусява уж но всеки път като излизам (поне 1 седмица) трябва да се мажа.. С прахчето не знам, при всички сигурно ще е така.. А за кола маската и епилатора се притеснявам доста за тях, смисъл от болката. Да обсъждали сме я тази тема, но сигурно ще изчакам до май месец.
Още веднъж благодаря за съветите!! :)

5.   не ги бръсни а ги епилираи с епилатор или кола маска или дори с крем депилатор, но в никакъв случай бръснач

6.   Отивай на козметик. Аз съм на 13години и вече съм ходила два пъти. Кола маската на козметичките е по ефикасна. Аз отидох преди 3месеца и сега започват да ми растът.

8.   Към номер 3 какво е това синьо прахче защото и при мен положението не е розово :) мерси предварително :)