Споделена история от Спорт и красота

Как да премахна стриите?
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и имам стрии и целулит... страшно много се срамувам. Преди бях по пълничка и сега като отслабнах се появиха стрии на дупето и бедрата и имам малко целулит. Отслабнах с 5-6кг някъде и сега имам хубаво тяло, но много се комплексирам от тези стрии... Та въпроса ми е някоя от вас има ли такъв проблем и как се е справила с него? И има ли някакъв начин да ги залича или поне да се виждат по-малко.

Коментари

1.   Веднага мъжете да си признаят дали обръщат внимание на стриите. Аз специално попаднах на такъв, на който не му пука особено. Стрии не изчезват миличка. С упорито третиране с подходяща козметика избледняват до минимум, но пак ги има. Съжалявам, не всички жени са благословени с еластична кожа.

2.   С тях много трудно ще се пребориш. Това че си толкова млада ти дава сериозно предимство. От тук натакък трябва всеки път след душ да използваш по-мазничък лосион за тяло, като наблягаш на проблемните участъци. По принцип стриите се третират с олио(има продукти специално за стрии- препоръчвам ти олиото на Икаров) - намазваш обилно засегнатото място и хубаво втриваш с масажни движения. Това трябва да правиш сутрин и вечер. Бавно става и трябва сериозно постоянство. Не очаквай да изчезнат напълно, но може да станат по-малко видими и да се предпазиш от бъдещи такива.

3.   Премахването им е наистина много трудно.. дори и най-слабите хора имат стрии и целулит.. консултирай се с лекар най - добре:)

4.   За пореден път казвам че закона на привличането може да ни даде всичко, което искаме. Пари, взаимоотношения, здраве...
В една друга тема на едно момче, което имаше проблем с пари също му препоръчах да гледа филма във ютуб. Просто пишеш"The Secret full movie bg" и си гледаш филма. :)))))

5.   Аз също имах стрии на вътрешната част на бедрата(не от дебелина, а от бързия ми разтеж). Майка ми купи някакъв крем и за, кажи речи, един месец нямаше и следа от тях. Съжалявам, но не мога да ти кажа името му, защото изхвърлихме кутийката. ;( :))

6.   И аз съм на 14, и аз имам стрии.. ох.. знам как се чувстваш.. аз имах на вътрешната част на бедрата, малко по-нагоре от тях (при бедрената кост) и отстрани на кръста. Отвратителни са.. Значи след баня се мажи с някакво кремче, както са те посаветвали хората. На мен лично ми изчезнаха за много малко време, но тези на кръста не се предават, дори мисля, че стават по-долеми... :((( За другите области обаче помагат кремове!

7.   Аз съм момче на 16, също ми се получиха на ръцете след като сериозно се захванах с фитнес. Един приятел ми каза, че не можеш да ги махнеш, той също има доста. Мен лично не ми пречат и изобщо не им обръщам внимание.
Pr0cK

8.   Аз съм на 13 и имам същия проблем найстмна много се комплексирам, ужасно е майка ми има също. Има един натурален крем, розов е отвътре, а кутията е чисто бяла. Заличава ги до известна степен... :/

9.   Здравей.
Аз също отслабнах и ми се появиха стрии.
Но пък четох някъде че след като се изкъпеш трябва да се мажеш
с масло от какао.
И последно, ако не е тайна как отслабна. ?