Споделена история от Спорт и красота

Отностно козметиката
Здравейте! Бих искала да ви попитам ( жени ) какви шампоани и маски за коса ползвате, които да и придават мекота и обем. Тъй като моята започна да изгаря и искам да я заздравя препоръчайте ми хубави и качествени. Също и лосион за тяло, който да запасва миризмата си. Пробвала съм различни, но не се усещат. Ии за интимната хигиена по-добре ли ще е да е мия с бебешки сапун или с интимен гел?

Коментари

1.   Толкова шампоани за обем съм използвала и мога да ти кажа, че нито един от тях не действа... Единствено маските с хума ми помагат да постигна някакъв обем, но ако косата ти е много тънка - няма как да стане. Започни да правиш маски за сгъстяване на косата, това е един сигурен начин, че косата ти ще стане по-гъста и по-обемна както се подразбира... ще се върне тежестта й.

2.   Коса с шампоан не се заздравява! Да не говорим, че качествени шампоани у нас почти няма. Ако косата ти е здрава и поддържана и с обикновен шампоан от 2лв. да я миеш, ще изглежда добре.
От какво ти изгаря косата? От сешоари, преси, боядисване? Ако е от първите две - сведи употребата им до минимум, ползвай спрейове или козметика за предпазване косата от топлина (аз ползвам един спрей на Лакме и съм доволна), ампули за подхранване, които задържат водата в косъма (ползвам няколко вида на Керастаз, това е може би най-добрата марка козметика специално за коса). Има и различни видове маски, но не мога да ти препоръчам конкретна, защото ти сама трябва да видиш коя как влияе на твоята собствена коса. Съветвам те да избираш продуктите не 2, 3, 5 в 1, а отделен за всеки проблем с косата ти.
За лосионите за тяло, аз съм доволна от тези на Ейвън. От години ги ползвам и просто не мога без тях. Правят ми кожата много мека, трайни са, но трябва да знаеш, че няма лосион, който да намажеш сутринта и вечерта ароматът му да стои. Един единствен мога да кажа, че беше траен и го усещах и по дрехите си след дни, но ми беше подарък от Америка.
За интимната хигиена - интимен гел. Няма да ти препоръчам конкретен, защото аз съм доволна от един, а мои познати казват, че се обриват от него. Явно всичко е до чувствителност и кожа.