Споделена история от Тинейджърски

Защо момчетата не се осмеляват да ме заговорят ?
Здравейте! Моята история е следната:на 17 години съм, По принцип не обичам много да ходя по дискотеки, но кафетата не са лишени от моето присъствие. Имам самочувствие, не съм затворена личност, даже напротив общувам свободно и с малки и с големи. Проблемът ми се състои в това, че когато съм в компания с момчета, да не кажа и мъже, непрекъснато ме гледат, усмихват ми се, говорим си на различни теми(само да отбележа, че по принцип се разбирам по добре с по големи от мен, отколкото с мои връстници), но никога не се осмеляват да ме поканят да излезем. Дори поне един. Ако съм с една моя приятелка гледат да се заговорят повече с нея и почти не обръщат внимание на мен. Имало е случаи, в които съм разбирала, че дадено момче не се осмелява да ме покани, просто защото го е страх да не го отрежа, тъй като съм изглеждала така, сякаш имам високо мнение за себе си. Това обаче не е вярно. Може би основният проблем, който имам е, че винаги гледам момчето да е хубаво, за да му обърна внимание, за да му покажа, че имам интерес към него. Ако сте изпадали в такава ситуация моля ви споделете и дайте някой съвет.
PS:Забравих да кажа, че повечето смели момчета, които настояват да излизат с мен и не им пука колко пъти са ме канели, са все не толкова симпатични, или поне не по моят вкус. И още нещо-поради толкова откази от моя страна все още не съм имала приятел, а това доста ме измъчва!

Коментари

1.   Ами виж сега, както ти режеш тези дето не ти харесват, така пък може би тези дето искаш да те поканят не те харесват..

2.   Няма да ти надувам самочувствието, но вероятно си доста добре изглеждащо момиче, затова и мъжете се притесняват да те заговорят. Не трябва да се учудваш, така сме устроени:) Но рано или късно ще се намери и твоя човек:)

6.   Същата история.. все не са ми симпатични тия дето ме харесват, а пък които са ми не ми обръщат внимание.. дано да срещеш някой твой тип който да си пасвате и двамата : )

7.   Ти си се пренавила и затова отблъскваш момчетата. Просто енергията от теб не им позволява да говорят, а да не говорим за приятелство. Аз като влезна в някой бар и всички стават и си отиват, защото имам същият проблем.

8.   Все едно аз сам писала твоята история, също съм на 17, по същия начин постоянно ме заглеждат и момчета на моята възраст и по-големи, но уви моят човек не мога да го открия... И аз все харесвам такива, с които е много трудно нещо да се случи или пък чакам ей така от само себе си да дойде при мен. Не знам, доста ми кофти.. ама доста, защото и аз искам да съм щастлива с някой. Но спокойно авторке, важното е да не тръгваме с пурвия срещнат смотаняк, който ни се усмихне, защото ще е само губене на време, трябва да сме сигурни че искаме да бъдем с човека с който ще сме. :))

9.   Сама си отговаряш на въпроса. Щом отрязваш наляво и надясно, защо му е на някой да те кани? Вероятността да го отрежеш е много голяма.

А и, не виждам защо чакаш някой да дойде? Като ти е симпатичен, приеми действие, той момчето не чете мисли и щом види, че нямаш интерес, отива при другата.

10.   А сякаш за мен пишеш. Заговарят ме все такива дето не ме привличат. Но не се безпокой, ще намериш някого. Риба много в морето. Не се отказвай.