Споделена история от Спорт и красота

Как да определя какъв тип кожа имам
Здравейте! На 26 години съм и до скоро смятах, че имам смесен тип кожа- тоест мазна Т-зона и сухи бузи. По време на пубертета ми беше мазна и с тежко акне, с което до късно се борих... Напоследък обаче забелязвам, че кожата ми е по-скоро суха. Особено челото, което по принцип е мазно при смесения тип кожа. Бузите също са ми по-сухи, въпреки че бързо се омазняват. А носа и около него е мазна и с разширени пори. Дори вече ползвам два вида крем. Единия матиращ и стягащ порите, а на челото слагам друг по-мазен. Чувала съм за диагностика на кожата, но не знам какво представялва и къде мога да си направя за да си избера подходящи продукти. Дори и фон дьо тена не ми седи вече добре. Матиращите и тези за мазна кожа са ми прекалено сухи, а с другите лъсвам. Просто не мога да си позволя да си купувам един за носа, друг за челото и трети за бузите :)) Моля за помощ!!

Коментари

1.   Мила млада госпожице вместо да се чудиш какъв тип е твоята кожа, по -добре да препоръчам балансираща тип козметика Такава е тази на Форевър ливинг продъктс със 100% гел от алое вера продуктите съ сертифицирани от Междунородния научен съвет по алое Висш клас продукти ако ми оставите поща за контакт може да си говорим много на тази тема да препоръчам материали за четене Мнението на наши гримьори. Ако по рано се бяхме срещнали можеше да посещавате нашия кратък курс проведен от тях.

2.   пропуснах формата за ел. поща

3.   Тук не могат да се оставят лични контакти, нито се толерира рекламата...

4.   И аз съм така и вече не знам какво да правя... Челото ту ми е мазно, ту ми дърпа от сухота, носът ми е ужасно мазен колкото и да го почиствам, бузите са сухи...