Споделена история от Спорт и красота

Ужасни паласки
Аз съм момиче на 15 години. Имам нормално телосложение. Като цяло си харесвам тялото. Само и единствено паласките ме дразнят. В момента не тренирам кой знае колко. Ям си всичко. Всеки ден правя по 60 клека, 200 коремни преси и 10 лицеви опори (знам, че лицевите опори са малко, но мога само толкова). Имам леки плочки на корема и ми е много добре оформен. Преди не бях забелязвала, че имам паласки. Все още не се забелязват много като съм с дрехи, но искам да си оформя талията и да изгоря мазнините от кръста си преди да са се натрупали и да започнат да си личат. Мама ми каза, че ако въртя обръч, ще махна паласките. Също така ми казва да се ограничавам в яденето, но това няма как да стане. Опитвала съм поне 5 пъти да се ограничавам. Издържам 1 месец без сладко, хляб и пържено и накрая изведнъж се нахвърлям и става още по-лошо. А и още по-лошото е, че всичко ми се лепи на талията. Имам хубави крака, но тези пусти паласки... :Х Та въпроса ми към вас е:
Някой въртял ли е дървен обръч, за да махне паласките? Имало ли е ефект и за колко време? Също така колко време на ден трябва да въртя обръч? Благодаря предварително.
П. С. не ми предлагайте други варианти като да тичам в парка, да скачам на въже и т. н. Интересува ме точно за обръча. :)

Коментари

2.   Сега набързо ще ти дам много важна информация как работи човешкия организъм с мазнините пък ти ще си направиш изводите.

Паласките както предполагам знаеш са подкожни мазнини и то не някъде, а до корема. Точно там първо се качва и последно се сваля.
Друго което е, че такова нещо като сваляне на мазнини само от една област на тялото няма. Организмът чисти, когато е подложен на много силно тренировка за сърдечно-съдовата система(кардио). За целта трябва да измориш организма той да прибегне до тези запаси а не до въглехидратите. Друго което е много важно е диетата - за теб под 1500 калории на ден и до 30 грама мазнини от храната. Приема се и много вода за забързване на метаболизма.

Друг начин няма. С обръч може да го постигнеш но не защото обръча минава точно от там. Предполагам нужно е 30 мин въртене. Без правилно хранене обаче е абсурд да изгориш манините.

3.   Храненето е на първо място ако искаш да свалиш тегло. Не мисля, че е добра идея да спреш вредните храни напълно, щом в един момент им се нахвърляш. Хапвай, но например веднъж на 5-6 дена. Имай мярка. Упражненията, които си изброила, няма да ти помогнат да остслабнеш. Започни да бягаш или тренирай на степер във фитнеса.

4.   От авторката:
Благодаря за съветите. На фитнес нямам възможност да ходя. Имам бягаща пътека в нас. Дали ако всеки ден бягам по 25 минути ще махна паласките? Също така ще огранича хляба и сладкото.

5.   Спортувай всеки ден, умерено, цялото тяло.
Наблегни на полезните мазнини, както и на белтъчините, ограничи въглехидратите/именно от последните се качва там, а щом ти имаш оплаквания за паласки, ме навежда на мисълта, че може да имаш инсулинова резистентност/