Споделена история от Тинейджърски

Помогнете да си разбера размера на сутиена!
Здравейте, аз съм момиче на 13 и имам нужда от помощ с мерките за сутиен. Значи подгръдната ми обиколка е 75, а гръдната е 78.. Не съм убедена, че меря вярно, някой ще ми каже ли как точно се прави? .. Бях си купила сутиен 70А, но започна да ми стяга... може би съм за 75А, не знам...

Помогнете!

Коментари

2.   Къде точно те стяга? Според мен трябва да опиташ с по-голяма чашка - например с B
Отиди в магазин за бельо, когато знаеш, че няма много хора. Вземи си в съблекалнята 75А, 75B, не вярвам 70 вече да ти стават, гръдният ти кош е порастнал, а и се регулира. Проблемна е винаги чашката.
Отиваш, пробваш и си нагласяш презрамки и всичко, така че да ти е удобно - после вдигаш ръцете си нагоре - в тази поза не бива нещо да те убива или стяга и най-важното - сутиенът трябва да остане на мястото си, не да се вдига с ръцете ти. Разпусни или скъси презрамките, но нито чашката, нито обиколката трябва да се местят нагоре, така че банелите например да стигнат средата на гърдите или такива неща.
Вземи най-добре няколко сутиена на майка ти и пробвай - обикновено дъщерята достига до размера на майка си като чашка, обиколката зависи от теглото като женските обиколки почват от 75 - 80 нагоре като до 85 си е слаба още жената, после става леко пълна.
При чашката размерите са по латинската азбука A, B, C, D, E, F, D като D е най-големият, който се продава свободно. При по-големите има междинни като FD или нещо такова, но не ми е известно между А и В, С да има междинно.
Всичко става с пробване. Никога не носи по-малък сутиен. Подарявай или изхвърляй омалелите, за да не се изкушиш да ги носиш, защото е вредно, а и никога (слава Богу) няма да се напъхаш повече в тях

3.   Стяга ми точно под гърдите. Иначе благодаря, ще последвам съвета ти... Само да видим кога ще мога да отскоча до мола ;дд

Авторка

5.   Просто отиваш в магазин за сутиени и пробваш. При посочените мерки все още нямаш таква нужда, но щом си решила да носиш иди и пробвай.

6.   Между другото, пробвах някои сутиени на майка ми, но са ми големи... А да попитам, какъв е този размер 36B? Видях го на един бански, който наскоро ми подариха. Съъъъвсем лекичко ми е голям, и то като се наведа, иначе ми залепва. Та?

АВТОРКА

7.   Ами 36В е 75 В, не е българска номерация. Иначе с 3см гърди не мисля, че си за сутиен. Еми пробвай по-големи размери, важно е да ти е удобно. Размерите не си отговарят.

8.   Според мен си за 75Б. Вземи си с подплънки :) Отиваш с пробната и мериш. Понякога може самия модел да не ти е удобен или подходящ. С времето ще разбереш кой вид чашка ти приляга най-добре. Но до тогава без проба няма да стане.

11.   За какво ти е сутиен с 3 см разлика? Радвай се, докато не си развяла ДД5 като мен, че и не се побирам баш в него. При това теглото ми далеч не е наднормено. А теб какво те стяга - изобщо не разбирам. Отиваш и пробваш - не е нужно много мозък. Пък в твоя случай - и цици.