Споделена история от Спорт и красота

166см/44кг?
Вчера гледах по неволя първото издание на някакво риалити за Мис България 2013 и установих, че там момичета, с няколко см по-високи от мен тежат абсурдно малко. Как е възможно човек с ръст 166 см да тежи 44 кг( - да спиш във фитнеса и да не се храниш ли е тайната?
Аз самата спортувам 2 3 пъти седмично, плувам, тичам и се храня много малко и пак не успявам да падна под 51 кг при 163 см, при всичките лишение в името на добрата фигура.. Необяснимо е за мен, затова моля някой запознат да ми обясни как се поддържат такива килограми. Благодаря:)

Коментари

1.   Истината е, че се поддържат много лесно.. Нали знаеш как има хора, които винаги са слаби каквото и да ядат.. Тая е свиня в сравнение с мен защото аз съм 1. 80 на 48 кг... И не отричам че си похапвам стабилно без да се съобразявам.. Каква може да бъде тайната? Питай хората, които припадат от недохранване и пак са дебели.. Или тези, които като изядат една вафла им се залепя за задника...

4.   Ти пък, защо се сравняваш с тези грозници?? Нестига, че са грозни, ами са и тъпи.... А как говорят, все едно са баронеси, едно исчанчено, превзето... Едната я познавам от дете, беше и все още е грозна и ограничена(поне за тези които я познаваме де) свиркай си! Обедена съм, че си прекрасно момиче!

6.   И на мен ми стана интересно това. Според мен са анорексички или булемички

8.   166 см 44 кг ли е добрата фигура? Като мъж ти го казвам 99% от нас ще изберат твоята 163/51кг пред някакъв скелет на батерии с извинения. Успех.

10.   Хаха аз съм 155/44. Явно съм мн зле - трябва или да порасна с 10 см или да сваля 10 кг - първото едва ли вече ще стане та значи от утре почвам диета и се пренасям във фитнеса докато не стана 33 кг... После ако не друго поне спокойно ще мога да се издържам като играя някой скелет във филм на ужасите и с парите да си плащам за лечение на хранителното разстойство..

11.   Аз винаги съм била 45 кг. Не спирам да ям и то все такива храни, които определяме като "боклуци"- спортувам, но не чак толкова редовно. Единственото, което не си позволявам е газирано, сладко не ям, не защото се ограничавам, а просто не обичам.
Това, което искам да кажа е, че според мен всичко опира да метаболизма и гените... Разбира се, това не означава, че трябва да се занимариш тотално- да не спортуваш и да започнеш да ядеш двойно. Просто трябва да приемеш фактите.

12.   Всичко е до ген, структура и метаболизъм. Ако труднно се поддаваш на отслабване значи трябва да полагаш 2 пъти по-интензивни усилия. Аз имам приятелка висока 172-173 и тежи 47 кг. Наистина е много слаба и взима разни хранителни добавки за да качи маса, обаче не успява. Ето че понякога генетиката много влияе. Но наистина за 166 см 44 кг са твърде малко. Аз самата съм 170 - 50 кг и съм слаба, но нормално, не кокали. А още 3-4 кг надолу не ми се мисли...

13.   спортувай всеки ден и яж преди да спортуваш и ако пак огладнееш 2 или 3 часа след спорта. не пази диети моята приятелка е припадала от глад и пак си е дебела не пази диети или ще се получи ефекта йо йо ту ще си слаба а после много по делеба

14.   Момиче на 22г съм, 172см 50кг.
Била съм и 70кг и въпреки, че всички ми казват, че съм прекалено слаба аз се харесвам повече така.
Далеч не ям каквото си поискам. Ограничавам се в много неща имам желязна воля и дисциплина и се следя постоянно.
Вегетарианка съм, избягвам животинските продукти (освен ако не са обезмаслени). Тестени изделия категорично не. Имала съм суровоядски периоди, била съм и на течна храна (пасирана на пюре или сокове), гладувала съм периодично и ям наистина малко.
За хората това е ненормално, но аз гледам по същия начин на тях. Смилането на храната изразходва голяма част от енергията, а глада изостря сетивата. С ниско кръвно съм, но съм нямала проблеми, енергична съм и спортувам. Трябва ли да споменавам, че с минаването само на "жива" храна, намаляването на количеството и глада, освен че свалих 20кг (за около 8-9 месеца), се избавих и от акне, с което се боря от както бях на 12....
Външния ми вид се измени тотално и сега изглеждам по млада и красива от когато и да било и никой не ми дава моите 22г :)))