Споделена история от Спорт и красота

Креатин - Gaspari
Купих си креатина на Гаспари и сега мисля да го пия един месец, горе долу за толкова стига една кутия, и после 1 месец почивка. Въпросът обаче е дали после да направя още 1 цикъл, дали да е с този креатин, или някакъв друг монохидрат/креатинова матрица. Момче на 17г. 80кг. 1. 84 висок

Коментари

1.   Като ще пиеш само креатин по-добре не си давай парите на вятъра. Земи си една сурватака, амино и креатин щом толкова искаш(матрицата признавам само). Разфасофките са за по 40 дена някаде. Вземи по две от всичко, ако искаш ги изпии с почивка, но това ще ти стъпи 350-400лв но ще ти сварши работа, ако ще даваш 50 лв за креатин си изхвърли парите някаде поне няма да си товариш организма напразно,

2.   Да, забравих да кажа, че също пия телешки протеин Carnivor и аминокиселините на Gaspari. Доста добра комбинация се получава, но се чудя дали следващия път да не си взема някаква матрица креатинова. Разбрах че на muscle pharm е била хубава. Някакво мнение?
Автора

3.   Искам да ти кажа, че на 17 - 184 висок и 80кг тежък, със сигурност наедряваш правилно и постепенно. До 20 години с много храна и упражнения ти ще бъдеш над 90! От 20 натам и още може да качваш.
Аз съм висок толкова, не ходя на фитнес, карам на лицеви, тичане и тежести също - туби с пясък от по 15 кила всяка! тежа 91 кг мускулна маса. Нямам за цел да се хваля, но няма смисъл от креатин, освен за някой състезател по вдигане на тежести.. Мой приятел се бори с качването 4 години. От началото е 82, сега е 96кг бичме и 180 висок. Скоро ще удари стотак! Щом го погледнат злобно си навежда главата. Не всеки голям е цар, нито предизвиква респект с бутафорната си физика. Много хора могат да бъдат големи и здрави, само с помощ на ядене и упражнения(Не е задължително във фитнеса). И не ме респектират бодибилдърите по 120 кила!

4.   Креатинът е боклук. Мускули се правят с яко бачкане, постоянство, много ядене и най-вече ТЪРПЕНИЕ, което ти явно нямаш. Дори и да ползваш креатин трябва пак яко да бачкаш, защото само с пиене не става и изобщо има си българси сайт за тия работи. Вземи се информирай малко

5.   Мисля, че съм достатъчно информиран за повечето неща, както и ходя 6 пъти на седмица с определена програма, която нон стоп променям, за да има по-голям ефект. И интересно ми е, как точно креатинът е боклук, като го има в храната, която всеки ден ядем? Просто търсих допълнително мнение по темата, но както и да е, взех си креатина пих си го, пия си и протеинчето и аминокиселините сега и нямам никакви оплаквания.

6.   АВТОРЕ, МНОГО ДЪРЖА ДА ПРОЧЕТЕШ ТОВА
Аз не говорех за креатина, който се съдържа в храната, а за онзи в кутиите... абе знаеш за кой креатин говоря. И изобщо погрешно си ме разбрал.
"... мисля да го пия един месец, горе долу за толкова стига една кутия, и после 1 месец почивка"
Ако си имал предвид 1 месец почивка от тренировки значи съм бил прав. Тоест като си започнал да тренираш не прекъсвай. Почивай там ден два в зависимост от програмата но 1 месец е много- най много седмица и то ако си претренирал. Под ''Вземи се информирай малко " имах предвид че креатинът( както каза номер 3) не ти е нужен освен ако не си на кастинг за културисти. Креатинът можеби прави големи мускули, но те прави бавен и тромав защото ставаш като впрегнато магаре- носиш товар за който не ти достига сила. Тренирай си яко, ЯЖ КАКВОТО ТИ СЕ ЯДЕ ПО МНОГО( това е от личен опит :D) и АКО ти липсва търпение, просто се откажи. БЕЗ ТЪРПЕНИЕ НИЩО НЕ СТАВА.
УСПЕХ АВТОРЕ!

7.   За почивката имах в предвид, от креатина. Иначе правя кардио вече, а и ще ходя на бокс или нещо подобно, защото пак си е кардио. Тренировките не смятам да ги спирам изобщо :) До колкото знам е хубаво някакъв друг спорт да си практикува паралелно с фитнеса да не се вдървя много.