Споделена история от Спорт и красота

Мазна кожа на лицето.
На 14 години съм и имам доста мазна кожа на лицето. Понякога ми се омазнява и косата, но я къпя със спецялни шапоани, но за кожата на лицето не знам какво да направя. Най-много ми е мазна може би ла челото и само лъщи. Има ли някакви кремове против това? Моля дайте съвети и препоръки.

Коментари

1.   Отивай на кожен и ще ти предпишат мазила, но за да има по-ефективно лечение иди при специалист!

2.   Има много неща, които можеш да използваш. И аз съм с мазна кожа на лицето и наистина мразя този проблем, но за съжаление е много трудно да се отървеш от лъщенето. Използвай гелове за миене на лице със салицилова киселина, тоник за почистване и матиращ крем за мазна и проблемна кожа. Това е, което на тази възраст можеш да направиш.
Има едни хартийки, които аз използвах преди и са много ефикасни. Приличат на оризова хартия и можеш да ги намериш по аптеките и някои козметики. С тях лесно попиваш мазнината по кожата и тя остава чиста.
Дано съм ти била полезна :)

3.   Нормално е за тази възраст да настъпват такива проблеми! И моята беше много мазна! Какаво ли не съм и правила. На мен НИКАКВИ кремове не ми помогнаха. Започни да си миеш лицето по- често (може и със сапун). С времето ще се оправи. Аз започнах да ползвам пудра и не личеше толкова (даже изобщо н личеше). Не ти го препоръчвам, просто казвам аз как се справях с проблема! Сега не е толкова мазно и по- рядко я ползвам. Има и много други начини да справяш с проблема. Потърси в интернет!
XS29

4.   И аз имам такъв проблем. Използвам Clear and Clear-със силициева киселина, правя си маски с хума и това помага. Също маската с лимон и краставица много въздействат на мазната кожа

5.   Голяма грешка е миенето на лицето със сапун. Сапунът за тяло, който използваш, просто не става за лице. Той изсушава кожата на лицето, лишавайки я от необходимите й мазнини, които я предпазват. А мазната кожа изглежда млада. Почиствай я с тоници, ексфолианти и й прави маски.