Споделена история от Спорт и красота

Немога да се набирам и има причина
Здравейте :)
на 15 години съм и съм момче. Та сега аз се записах на фитнес, тъй като искам да отслабна, защото съм дебел и веднъж след фитнес, излизам с едни приятели. И там имаше лост и аз попринцип немога да се набирам... и приятелите ми ме накара да се набера, защото все някой ден ще се опитам и аз се съгласих. Като се хвана за лоста (правилно се хващам, няма нужда от обяснения), като се мъча да се набера изведнъж почва някакво гадно усещане във вените ми на ръцете ми. Нещо като болка (така много гадно усещане) все едно ще ми се пръснат вените и много ми става гадно и ме боли доста... Не знам и аз питах приятелите ми дали им е ставало така и те казаха, че никога не им се е случвало и аз започнах да се тревожа за себе си. Ако знаете някакво решение за този проблем, моля да го сподели.
Благодаря :)

Коментари

1.   Това е щото вените ти се изпълват с кръв, която е нужна на мускулите на ръцете ти, за да понесат по-голямото натоварване. Ако не си тренирал скоро се случва. И на мен ми се е случвало. Убеден съм, че на всички им се случва, а приятелите ти просто не са му обърнали толкова внимание. Примерно ако 1 месец не съм тренирал нищо, дори 10 лицеви упори да направя и ми се напълват вените на ръцете с кръв и даже ме заболяват ако правя повече лицеви. Абсолютно нормално. Тренирай по-често просто по половин-един час.

2.   Не мога се пише отделно!

3.   Не можеш да се набираш защото нямш достатъчно сила, а за тези болки няма смисъл да се притесняваш. Като отслабнеш и заякнеш ще си ок.

4.   Понеже не можеш да се набереш, вероятно инстинктивно стискаш лоста със всичка сила, това може да е причината. Иначе силата за набирането идва главно от гърба, не от ръцете. Щом не можеш да се набираш наблегни на други упражнения за гръб и чак тогава опитай пак.

5.   За да можеш да набираш не трябва да си пълен, защото излишната телесна маса оказва негативна сила и сякаш правиш набирания за напреднали. По-добре се стреми първо да отслабнеш с кардио и фитнес едновременно, след това упражнения със собствено тегло и тогава фитнес.

6.   За да се набереш поне веднъж първо трябва да достигнеш нормалното си тегло спрямо височината ти, а след това да потренираш малко с тежести или каквото там правиш. Не е само фитнес, трябва и здравословно хранене, от което ще ти заякнат костите и тогава вече ще ти е много по-лесно.Но и от първия път не става.

7.   Закърнял организъм(не спортувал) затова те заболяват вените; Спортувай! щом си пълен бягане, ако не можеш- колело(усилено обаче), плуване ако имаш възможност най- добре; фитнес- без да слагаш много тежко, с дълги серии по много повторения; Коремни преси.