Споделена история от Спорт и красота

Крем против първите бръчки
Здравейте, аз съм жена на 27 години и търся вашето мнение относно крем за лице против първите бръчки. Моля за мнения от всички жени. Въпросите ми са : Кой крем е най-подходящ според вас против появата на първите бръчки, на дневния или на нощния крем наблягате повече, какъв крем използвате вие, разбира се според вида на вашата кожа. Аз разбира се съм се консултирала и с дерматолог, но искам да прочета и вашите мнения и опит.
Благодаря Ви предварително :)

Коментари

1.   Diadermine Lift Intense за очите, също дневния им ползвам, защото нощем не обичам да ми лепне на възглавницата. Те май са за над 30, но едва ли може да е прекалено рано. Аз се усетих на 35 и ми се иска да бях почнала по-рано. Сега по-скоро освежава вида и предотвратява нови бръчки отколкото да маха старите. Избрах ги по една немска тестова таблица, има един потребителски институт, който тества разни продукти и за крем против бръчки тези бяха на първите места. Струват около 5-6 евро и ги ползвам доста дълго, няколко месеца.

Какво те посъветва дерматолога? Може пък ти да знаеш нещо по-добро.

ПС. Също много освежава кожата една елементарна маска от мед и кисело мляко, аз преди да я сложа си минавам лицето с памуче натопено в лимонова вода.

2.   Благодаря за коментара. Тъй като моята кожа е доста проблемна-имам псориазис по лицето и главата, и по тази причина е необходимо кожата на лицето ми да бъде силно хидратирана, но от повечето кремове псориазиса реагира неблагоприятно, дерматолога ме посъветва да намеря подходящия нощем крем за мен. Да не е много силен (срещу дълбоки бръчки примерно), за да не привикне кожата ми на тази възраст към него. Нощния крем се нанася 1, 30 до 2 часа преди да си легна за да не се запушват порите на кожата от прашинки и останали мъртви клетки по възглавницата. Посъветва ме, че всяка кожа реагира различно на различните видове крем и ми препоръча крем средна ценова класа. Имам псориазис от много малка и за 20 години съм пробвала и много скъпи и много евтини кремове и чесно казано имала съм лоши ефекти върху псориазиса и от много скъпи кремове. Това е и причината да се опитам да събера повече мнения, защото не винаги най-скъпото е и най-качествено.
Аз много уважавам "Розовата вода" страшно успокоява кожата, особено след махането на грим. Това е пример, че нещо много евтино ми върши много добра работа.

3.   Да, и моята козметичка се кълне в розовата вода и винаги слага след кола маска и наистина успокоява. Дали пък не е по-добре в твоя случай да пробваш био-козметика? Тя уж е с по-малко химия.