Споделена история от Тинейджърски

Останах без приятели ;( !
Здравейте, аз съм момче на 15 и искам да ви разкажа какво стана с мен. Преди няколко месеца майка ми ми каза, че ще се преместим в София. Попринцип съм от друг град, но там всички ми се подиграваха, защото не се обличам като тях, защото не пия, не пуша и съм възпитан. Беше ми ужасно гадно.. мислех си че като се преместим в София всичко ще свърши. И се запознах с едно момче от София по фейсбук. Той беше много добро момче и точно като мен, толкова се радвах. След това той ме запозна с цялата компания по фейсбук. Бяха толкова забавни, нямах търпение да отида там, казвах си най после всичко ще свърши и ще си имам приятели, няма да ми пука за обидите. Но не стана така, когато се преместихме те просто ме забравиха, писах на всички, но никой не ми отговори, беше ми толкова гадно, а знаех че се събират защото качват снимки всеки ден :( Защо и те ме отхвърлиха, какво ми има? Няколко пъти им писах, но никой не ми отговаряше, по това разбрах, че не съм желан :( Сега съм просто отчаян, сам съм тук, мисля само да уча и да уча, това е. Ако ще да се побъркам, ще уча, след време да отида в чужбина и може би там ще намеря приятели :(. Защо става така, защо на мен се случва? Искам просто 1 истински приятел, с който да си говорим всеки ден по часове, да си споделяме, да е като мен ;(

Моля модерадори одобрете историята ми, искам някой да ми каже какво да правя, да се отдам ли на ученето, поне след време ще постигна нещо? :(

Коментари

1.   Явно не са ти истински приятели(софиянците). Бъди себе си и все ще се намери някой, който да дружи с теб! Успех!

2.   Здравей, аз съм момиче на 15 от София и също като теб не пия, не пуша и не се обличам като другите момичета (като уличница). Имам само 2 истински приятели, които са момчета, понеже просто не познавам други хора, които да харесват нормалните. Не разбирам как може да делят всички на готини и загубеняци. Като гледат само как си облечен и колко пъти си накарал някой да влезе в леглото ти. Просто не сенинтересувам от такива хора и ми става супер гадно като гледам как се отнасят. Успех и знам, че ще си намериш приятели. :)

3.   След като тези момчета с които си си писал не ти отговарят, значи не им е пукало за теб.. Предлагам ти да излезеш някоя вечер може да идеш на кафе /нищо че си сам/ ще се запознаеш с други хора, кой знае може дори да си намериш приятелка. Не вярвай на 'приятелствата' от фейсбук, защото в повечето случай те си остават само в интернет. Късмет :)

4.   Спокойно, приятелите ще дойдат сами. Ти ще ги усетиш.

5.   и при мен е нещо подобно! аз имах приятели в училище но в унивреситета стана същото като с теб. никой не ме иска в неговата компания. просто не се вписвам. по добре су учи и приятелите ще те дойдат когато най малко очакваш. само не се отчайвай, на здравето си вредиш. просто не го мисли толкова.. можеш да се запишеш на нещо, или пък се запознай с някое момиче. и да знаеш че не си сам и че само те губят!!!

6.   Аз искам да съм ти приятел от София съм и на 14 години.

7.   Бих ти била приятелка и аз имам нужда от приятели и аз съм отхвърлена. На 16 съм. Ще се радвам да се запознаем, но няма как да стане. Тук не е позволено да се дава лична информация... :(

8.   Спокойно аз имах същия проблем в което и училище да ида все ще се намери некой да ми тръка животеца споко няма от какво да се притесняваш просто покажи малко МЪЖЕСТВО опълчи се и те сами ще си дойдат може би виждат в теб не сигурност или те мисля за страхливец покажи че не си срамлив не ти пука кой е с теб и кой не и всичко ще се оправи ;)

9.   Като чета, веднага се сетих за мен. Аз съм така от година и аз нямам приятели и накрая се появи ти, казах си, , я, сродна душа много бих изкъл да се запознаем, но модераторите недават. Изкам да задам въпрос и на модераторите - по какъв начин бихте позволили да се запознаем, след като не давате да побликуваме лична информация. Ако тряава ще поема лична отговорност за това и няма да виня вас в случай на злоупотреба.

10.   Взел си най-вярното решение. Ученето ще те изведе на добър край. Не приемай толкова лично, толкова драматично нещата. Има толкова възможности пред теб, с толкова много нови хора ще се запознаеш, ще си намериш и приятели. Не става за два дни. Излизай, общувай с младежи и лека-полека ще усетиш как с някого си допадаш. Прекалено голяма значимост придаваш на този въпрос.

11.   Идеята ти е много добра за ученето приятел, но само с това не може. Човека си иска да контактува малко или много и няма да издържиш нито физически нито психически с това. Пък и няма да ти донесе толкова голяма полза, ако не се сблъскваш с проблеми от външният свят и не ги анализираш.

Иначе според мен трябва да си малко по-отворен. Доброто възпитание и култура в тинейджърските години вече не върши работа. На 25, 30 да... но не и в тези просташки вече времена. Нужен е друг подход. От написаното виждам, че взимаш нещата много навътре. Не бива да е така. Бъди малко непукист. Хората виждат, че вземаш нещата навътре и затова си позволяват такива неща.

12.   Здравей,
На 17 години момче съм, и бих искал да те питам, интересуваш ли се от някакъв вид спорт (за предпочитане групов) или някаква групова дейност? Ако е така запиши се ако имаш възможност и ще видиш колко бързо ще си намериш приятели там, аз така нямах "истински" приятели, докато не се записах на плуване (невероятно приятен спорт) и там се запознах със невероятни хора!

Относно онези обиди, знам че ще прозвочи банално ама "тегли им една майна" аз от скоро се научих да не се влияя от мнението на хора от които не завися и да видиш как набързо станах като нов човек!

Приятели колкото щеш, но просто трябва да ги потърсиш!

Поздрави и късмет! :)

13.   Точно това му е гадното на "сегашният свят". Делят всички на групи, вместо да са заедно хората. Това е тъжно. Въпреки, че и аз не се обличам точно "по стандартите", не слушам същата музика като "яките", но все пак успях да намеря доста приятели, които оцениха това, че съм искрена и истинска, че не се напивам като мотика и да. А освен това се чувствам толкова щастлива че си намерих и страхотен приятел, който да ме обича истински. И всичко това стана, защото вярвах, че може да стане това, което искам. Вярвай, и ще стане. Приобщи се към другите, без да се променяш. Излизай навън, в София има много места за разходка. Не се затваряй в себе си и ще намериш приятели, повярвай :)

14.   Използват те