Споделена история от Спорт и красота

Шини,брекети или скоби ?
Здравейте, пише ви 14 годишно момиче.
Кучешките ми зъби израстнаха малко по-късно и сега зъбите ми са малко криви. Най-накрая реших, че е време да си сложа шини, брекети или скоби. Но както винаги има едно "но".. нямаме много голяма възможност и ми се иска да е някъде до 500-600лв., но и да има ефект, защото четох в интернет, че след това зъбите пак се изкривяват.

Моля тези, които сте носили да ми кажете каква сума сте платили, след като се сложат г/д колко пъти се ходи на преглед като на мен ми трябва само за горната част. Ще Ви бъда много благодарна :)

Коментари

1.   Аз имам брекети. Проблемът ми беше, че кучешките ми зъби бяха малко по-нагоре като на вампир :Д Сложих ги в началото на юли вече са ми прави зъбите сега ще ми се изравни дъгата и след 3 месеца ги свалям. Болеше ме честно да си кажа ужасно много в началото за около 5 дни и след като ги стягам ме полят за по 2 дни. Наистина има ефект и са красиви моите струваха 1000лв. От приятелки съм чувала, че на някой скобите им не са помагали. Най-добре е да се съветвате със специалист те знаят кое с какво става. Късмет!

2.   Първо скоби и шини са две едни и същи неща, първо научи какво точно означава и тогава искай съвети. Второ знам, че нямате възможност, но ако се наложи вашите да теглят кредити. Като станеш на 16 години самата захапка се затвърдява и не може да се изправят добре зъбите, до тогава имаш време да събирате пари. Трето, носила съм два пъти шини и за тях дадох обща сума към 1600лева. Нямаше никаква полза, малко ми се оправи захапката, но щом спрях да ги нося и зъбите се върнаха в старата позиция. Сега си сложих брекети преди седмица за 1800лева и се надявам да се оправя. Също така искам да ти кажа, че са ми предлагали брекети за 6000лева, а една приятелка даде 3000лв, демек с 500-600лева няма да минеш.

3.   Брекети

4.   До номер 2: ти тъпа ли си? ! Момичето ти казва до 600 лв, а ти ми даваш примери за твоя приятелка с брекети за 6000... Какво постигаш с тези излишни допълнения, демонстрираш финансовото положение на приятелката си ли? ! Rofl (и в двата случая няма да се получи, сайта е анонимен). Тааа за брекетите... 1000 лв минимум :( надхвърля лимита на семейството ти, но номер 2 е права за това с връщането на предишните места на зъбите, ще съжаляваш после... Но пък и вс е индивидуално и може при теб проблема да не се засяга от това усложнение, консултирай се със зъболекар. Ако се наложи изчакайте още време, за да съберете сумата, но да си сигурна, че всичко ще е по вода :) Z.