Споделена история от Спорт и красота

Относно калориите
Привет. Исках да ви попитам дали има значение кога и от какво са калориите? Въпросът ми изникна, когато забелязах, че дори да консумирам 3, 5 хил. калории до 2 часа следобед - няма никаква промяна, ала щом са около 2 хил. след 6 - доста нагоре с килограмите.
А произходът има ли значение? Важно ли е дали са от шоколад или само от пълнозърнест хляб?

Приятен ден! Изказвайте мнения и казвайте как по-лесно сте отслабнали.
Момиче

Коментари

1.   Една възрастна жена не бива да консумира повече от 2000-2500 калории на ден. Ти консумираш двойно повече и ще дебелееш. Не си си писала годините, но след 12-14 г. при момичетата не расте организмът толкова и само ще растеш на ширина.
Има и значение какво ядеш - простите въглехидрати като хлябът (пълнозърнест или не) са чиста проба бъдещи тлъстинки, за шоколада да не говорим. Въглехидрати могат да нагъват без проблем спортистите и хората на физическия труд, яки здравеняци-мъже.
Ако не искаш да дебелееш, гледай да не ядеш повече от 2000 калории на ден (дори да правиш спорт), наблегни на белтъчини и висококачествени мазнини (риба, яйца, кисело мляко, месо (колбаси), шунка може също... от мазнините - умерено ядки, зехтин, сирене, кашкавал)

Продължавай в същия дух с хляба, шоколадите и 5000 калории на ден и скоро няма да ходиш, а ще се търкаляш, независимо кога ги консумираш.

2.   Има, да. Калориите не се интепретират от организмът по един и същи начин (100гр чипс нямат полезността на 100гр кашу, примерно), но в общия случай, ако приетото количество калории е значително по-голямо от изразходваното, килограмите се качват. Чети bb-team. org за повече инфо, там хората си разбират занаята най-добре и помагат със статии.

3.   Авторката:
М/у 12/14 съм. Спортувам 5-6 пъти седмично упражнения. Не съм казала, че постоянно се храня с хляб и шоколад. Висока съм 162 см и тежа 52 кг. Просто искам да отслабна 2-3 кг и да попитам за калориите. Благодаря за съветите. :)

4.   Аз се преуморих от борбата с килограмите. Ходих на пазар за дрехи, в магазина се ужасих, нищо което ми хареса не ми стана. Отидох в нас, залових се за книги, тогава нямах интернет и компютър, изнамерих информация за калориите и започна едно броене като при теб. Пробвах и с гладуване след 18 часа вечерта. Това повече помогна, но няма да има ефект и при теб, ако до 18 поемаш по една кофа храна.
Мисля че трябва сериозно да избягваш наситените мазнини, намали тези от животински произход и първата седмица от диетата, ако правиш такава, наблегни на захранване с важни храни, наситени с аминокиселини, витамини и протеини. От риба не се лишавай. От сладко също може да не се лишаваш. Аз свалих за 7-8 месеца 13-15 килца, но само първите месеци свалях, после към 8 месец стана по-трудно, бях свикнала с кисело мляко, чайове и тук там по някое десертче. След тези месеци балансирах с големи салати, доста спортувах, упражнения вкъщи и колоездене сред природата. Ще успееш и ти, само да намериш правилният хранителен режим, който освен като диета, ще ти носи и удоволствие. Колко беше хубаво като се наложи да ида пак да си купя дрехи, но този път със 7-8 номера по-малки.

5.   Напиши в гугъл точкова диета. Изпробвай я.
Храниш се разделно и отслабваш без глад.

6.   Авторката:
При точковата диета калориите не влияят ли ро някакъв начин? Всепак с около 10 точки ще съм консумирала 2 500 ккал. Вижда ми се много като ежедневие ..

7.   Аман от разбирачи! Не забравяйте, че давате съвети на 14 годишно момиче. Така, №1, малко да те просветля, че диетолозите препоръчват ДА СЕ ЯДЕ ХЛЯБ. В основата на пирамидата на здравословното хранене са пълнозърнестите продукти, а именно хляб и макарони. Другото, което е - как си представяш някой да не яде въглехидрати? Към авторката: храни се здравословно- плодове, зеленчуци, месо, яйца, кисело мляко, пълнозърнест хляб и на всеки 10-ти ден яж каквото поискаш но в умерени количества и увеличи спорта. :)