Споделена история от Спорт и красота

Във форма преди бала?
Здравейте,
М. на 18г. съм. Имам следния проблем:
През месец Май имам абитуриентски бал. Храня си се по здравословно, доколкото финансовото състояние на семейството ми позволява. С прилични 60 кг съм и от време на време си правя упражнения в домашни условия - гири, коремни и лицеви опори, клякания, и имам един лост с пружина за огъване ;д. Тялото ми не е кой знае колко добре оформено и това, което ме притеснява е, че на екскурзията за бала ще ме гледат странно, тъй като повечето момчета са с добре изваяни тела, но съответно ходят на фитнес. Аз нямам тази възможност, тъй като в този период съм много ангажиран с матури, избор на учниверситет и всякакви работи, свързани с кандидат-студентите.
Искам да попитам момчета, занимаващи се по-честичко с тренировки, за оставащото време до бала какви упражнения мога да правя, за да вляза в малко по-добра форма? За предпочитане е без фитнес.

Очаквам съвети и хубав ден ;р

Коментари

1.   Тялото за бала се прави от момента в който влезеш в гимназията, а не за последните няколко месеца.
Pr0cK

2.   Не съм момче, но също ще отговоря:
Намали тестеното и сладкото; когато купуваш нещо ходи до по-далечен магазин; карай колело / бягай / разхождай се.
Предполагам искаш и да отслабнеш килограм-два. Ако е така - не повече от 1 450 ккал.
Вдигай гирички около 2-5 килограма: по-малко серии, повече повторения.
Ако зназваш всичко това ще си стегната, без толкова мазнини в тялото.
Успех.
П. П: Хубаво е ако нямаш много време да отделяш по 20-30 минути на ден за скачане на въже.

3.   аеробика, това е перфектно, аз също ще започна но сега ми е рано за две седмици три ще влезеш във форма. Започни края на април пък и времето да се стопли да си покажеш телцето.
Кати

4.   и аз имам бал тази година, и честно казано не съм от най фините с тази разлика, че имам малко повече на дупето и бедрата. нисичка съм и какво??? нямам намерение да ходя по фитнеси за някой друг килограм, защото реално погледнато най много 5 килограма ми трябва да сваля за да изглеждам и аз фина, но въпроса, е че съм си избрала рокля, според фигурата си и няма никакъв проблем. другото което е, аз си се харесвам такава! Обичай тялото си, перфектно тяло никой няма, за някой друг килограм няма смисъл да се тормозиш, сега имаме къде къде други проблеми като матури и приемни изпити. Съсредоточи се върху тях. Една жена е хубава не когато има слабо тяло, не! Красотата идва от вътре, ако една жена се харесва, и другите ще я харесват.

5.   Тва е все едно да ближеш мед през буркана домашния фитнес не струва ако искаш да влезеш във форма без фитнес нямам как да стане според мен няма от какво да се притесняваш има ли желание има и начин иначе се намират само оправдания събери си самочувствието и бягай на фитнес пък няма смисъл да се садваш че другите пичове са мускулести нужно ти е самочувствие единствено според мен вярвай в себе си да не ти пука какво мислят останалите най вероятно го правиш заради мацките те само такива гледат напоследък какво да кажа успех

6.   Може да вземаш химия. Понякога, каквото и да се прави на този фитнес резултат няма или е минимален. Казвам го от личен опит. Така, че ако искаш да си, като Скалата вземи химия. Но може и да има странични влияния. Така, че помисли внимателно.

7.   От автора:
Само да кажа, че не съм дебел. Нямам за цел да свалям килограми. Както казах си поддържам нормална форма, но не съм с яки и изваяни мускули, нито плочки. Винаги съм наблягал повече на ученето и на други по-важни неща.
НОМЕР 5 - Ти май идеално си ме разбрал. Днешните момичета се заглеждат само по яки и мускулести батковци. Много са повърхностни и не знам, май си оставам без дама за бала :D.
Мерси за съветите. Вървя почти всеки ден по доста големи разстояния, не ям почти никакви тестени изделия, вдигам гирички и както съм писал правя и упражнения, но от време на време. Проблемът ми е, че съм непостоянен.

9.   Авторе голяма работа че няма да имаш дама на бала хахах това не е голям келепир да имаш,никой нищо няма да ти каже пък ако толкова много искаш дама ,вземи братовчедка някой стара приятелка . А до колкото въпроса за стягането ,да ти кажа честно ако не бях се вгледала малко повече в описанието на темата щях да си помисля че си момиче както и да е . Фитнеса му е майката ,няма друго не взимай никакви химии ,като отидеш на фитнес и попитай момчетата, които тренират там какво и как го правят, за да започнеш и ти .Второ и ти ще станеш мускулест батко като станеш на по 24 25 г.,не си мили че тоя келеши по на 16 /18г. са големи батковци ,не се обиждай .Трето разбирам те че учиш за матури но имаш събота и неделя ,тренирай усилено .Успех ,а и още нещо ако нямаш брадичка пусни си много е секси и мъжествено .
Мери 23г.

10.   За бала най-важните тренировки това са повечко пиене за да свикнеш и да не се размажеш неусетно. Това е един ден братле. Тренировки човек прави за себе си, за да се чувства по-добре или да изхабява негативните емоции в залата. Не се прави заради нещо...