Приятели с привилегии
Здравейте... от заглавието ви е ясно за какво става дума, сигурно има много подобни теми, съжалявам за което. Така... да кажа, че съм на 20. Запознахме се миналата година. Много съм запалена по него от самото начало. Давам всичко за него. Пишехме си всеки ден, виждахме се от време на време съвсем приятелски, но от няколко месеца насам нещата се промениха. Много свикнах с него, много се привързах, а може би и повече... По празници сме заедно. Виждаме се по- често, за разлика от преди. Понякога остава у нас. Хората си мислят, че сме двойка, държим се така, но не всъщност не е така. Мисля, че личният ми живот не интересува никого, затова, когато ме попитат дали има нещо между нас сменям темата, но прекалено много ме боли, когато се сетя, че няма шанс дори да се случи нещо такова между нас. Имам чувството, че е емоционално заключен, не го разбирам понякога наистина. Искам малко повече от това, което ми дава сега, искам връзка. Сигурна съм, че е наясно с това, но не прави нищо по въпроса. Винаги си казвам, че не искам да го виждам повече, понякога изпадам в истерия, викам, плача... така де държа се като малко дете, постъпвам глупаво, знам. Искам да го попитам докога ще продължи така, но толкова съм щастлива, когато съм с него, че забравям всичко. Не знам какво да правя, дали да не излизам вече с него или... не знам какво да правя. Няма да издържа без да го виждам. Знам, че не е единствен, животът е пред мен, животът си продължава, но не искам никого, освен него. Много се затворих напоследък, не излизам почти никъде, защото не намирам смисъл... Не знам наистина какво да правя, имам нужда от съвети.
Съжалявам, ако съм ви отегчила и благодаря предварително за съветите.

Коментари

1.   Бъди с него, подкрепяй го. Той те харесва много повече отколкото си мислиш .

2.   Глупаво ще е да си траеш и да те задоволява това, което се случва. От дъжд на вятър срещи и никакви надежди. Това не е точно връзка, а по-скоро приятелство, което не знае на къде да поеме, та си кара в старите релси. Лошо за теб, ако искаш развитие, но идеално за него, ако това го устройва. Може човека да има паралелна връзка с друга, а да се вижда и с теб

3.   Виж какво. Всички тези понятия като 'приятели с привилегии' и там подобни навлезли глупости през последния век, превзимащи света... просто забрави за тях. Всичко е много по-просто. Ежедневно се промиват мозъци, и много хора като теб са объркани, защото са се повлияли от заобикалящата ги среда. А простото нещо е това: имаш ли самоуважение, искаш ли да си дама на място, никога не би позволила да бъдеш момиче за секс. Каквото и да си говорим. Сгрешила си, поправимо е. Имаш ниско самочувствие явно, време е да се отдадеш на себе си и своите интереси. Само когато знаеш, че си способен човек, който се справя както с дребни проблеми от ежедневието, така и с други отговорности, само тогава ще имаш респект към самата себе си и ще знаеш да си избираш мъж на място. Сега се чувстваш безсилна, защото нещо друго ти липсва, и тази липса може да бъде запълнена само от теб и когато се почувстваш отново пълноценна, тогава ще дойде съвсем неочаквано този, който ще те кара да бъдеш щастлива, обичана и спокойна!

4.   Според мен чувствата ти ще се засилят с времето и според мен е по-добре да бъдеш смела, да отвориш темата пред него и да поговорите сериозно просто му кажи всичко, което смяташ, че трябва да узнае и го попитай всичко, което искаш да знаеш.
Щастлива си когато си с него, но през другото време не си.... това ще продължи дълго и от цялата работа ще страдаш ти, защото ще продължиш да се затваряш в себе си и да се тормозиш.

6.   От авторката
Опитвам се да съм с него винаги, да му помагам с каквото мога, но уви... Разбира се, че не ме задоволява това, което се случва, затова не знам как да постъпя, не искам да се отчужди. По принцип сме от град, който всички се познават и мисля че ако има връзка с друга ще знам, ще се разчуе. Много пъти съм смятала да му казвам всичко, което трябва да знае, мислех много пъти да повдигна темата, но ме е срам и страх. Имала съм и други връзки, но никога не съм се чувствала така, както с него...
Благодаря ви много за съветите, определено бяхте полезни!

7.   това приятели с привилегии не го разбирам, човек или обича някой или не, ако някой иска да ти е приятел с привилегии то той е просто един използвач, приятели с привилегии са страхливците използвачите тези на които не им пука за другите