Споделена история от Спорт и красота

90 дневна диета и упражнения!
Здравейте, започнах днес 90 днвената диета и искам да попитам има ли някой от вас, които я е пробвал и да ми даде отзии за нея, има ли йо йо ефект, това е нещото, от което ме е старх най-много. Знаете ли някакво захранване след нея? И какво е то?
Да не забравя да спомена, че спортувам всеки ден, абсолютно всеки ходя на фитнес или ако не отида на фитнес (примерно пропускам само 1 или най-много 2 дни от седмицата) тренирам вкъщи по 30 минути. За фитнеса стоя 2 часа някъде, правя кардио на пътеката по 1 час и кростренажор още 15 минути после силови тренировки.
Момиче съм на 15 години тежа 60 кг, 165 висока мерките са ми гърди-88 бедра-101 (ужас) талия-69 см

Мерси предварително за отделеното време!

Коментари

1.   Здравей!
Според мен нямаш особена нужда от диета, но мога да ти кажа, че 90 дневната диета е една от най-добре измислените диети понеже си създаваш хранителен режим. Миналата година и аз я правих и мога да ти кажа, че с усилени тренировки (не фитнес) и диетата свалих 9 кг. за 1 месец, което за мен беше доста голяма промяна. И не, не се притеснявай няма никакъв йо-йо ефект понеже това е е един вид хранителен режим! Ако го спазваш дори и месец и половина ще имаш уникални резултати! А относно след това то ще ти стане точно като навик, ще продължаваш да си ядеш по 3 пъти на ден понеже вече организмът ти е до някаква степен привикнал към този начин на хранене, но просто няма да са точно същите храни, както в диетата!
Успех! :)

2.   Номер 1, ти си някакво изключение. Не знам как не ти е писналa тази диета при положение, че трябва цял ден да ядеш едно и също. Аз съм я правил, жена ми, роднините ми и колегите също. Няма човек, който да не е смъкнал, но и няма човек, който да не си ги е върнал много бързо. Говоря за около 30 души с мен. То просто писва едно и също и почти никой не издържа до края. Няма диета, от която да няма йо-йо ефект. Няма как да пазиш 3 мес. диета и после цял живот да си слаба. Трябва да си промениш начина на хранене за цял живот, забрави думата "диета".

Аз след хиляди диети стигнах до това заключение. Препоръчвам минус 60, това е начин на хранене за цял живот. Подобен е на тази диета, но е много по-лесен за спазване, защото не се яде едно и също цял ден. Първите 1-2 седм. не се смъква, но после започваш да смъквам бавно, но сигурно и продължително. Това се оказа единствения начин, по който аз и моите познати успяхме да свалим килограмите ТРАЙНО. Всичко друго е временно решение.

3.   Номер 1 съм. Не съм качила и килограм след нея вече 4 години, но аз и тренирам усилено и не се оставям да съм само на диета. Колкото до минус 60 не съм я пробвала, понеже 90 дневната не ми представлява никакъв проблем. Искаш ли нещо, постигаш го колкото и да е трудно. :)

4.   Здравей, аз съм правила тази 90 дневна диета и съм много доволна от нея. Не съм я изпълнявала цялата, малко по-малко от 2 месеца и половина. Бях 66кг и станах 53кг. Ако пропуснеш ден, в който да не си тренирала не се притеснявай, аз трених 3-4 пъти в седмицата. При мен нямаше йо-йо ефект. Но след диетата след 2-3 месеца започнах разделно хранене, не съм спазвала само за закуска ( най-важното хранене ), спрях соковете, картофа и всички видове снаксове. Сега съм 45кг и трябва да кача, но не мога. И немога да не ям разделно.

6.   Авторке, някой направи ли ти програма, като ходиш на фитнес?
1. Повече от 4 пъти седмично във фитнеса не е препоръчително, защото тялото иска почивка.
2. Кардио тренировката трябва да е макс. 30 мин на тренировка-това са ми го казвали инструктори, а те знаят повече от мен.
3. Общото време във фитнеса не трябва да е повече от 1, 5 часа/ако си спортистка, не важи-може и 5 часа да стоиш в залата/.

7.   Номер 4 много те моля, ако имаш време драсни ми едно примерно меню за седмицата, само че каквото ти си хапвала. Ще ти бъда безкрайно благодарна. Аз не съм авторката, но от два дни съм на пълен глад и ми се иска да " уловя момента" както се казва. Така и так съм гладувала два дни :). Нямам кой знае колко за сваляне, ни ми писна да се лутам и искам веднъж завинаги, ако е възможно да сваля. Благодаря ти предварително! Прегръдки!

8.   Аз съм номер 4 :)
Ми честно да ти кажа нямах меню за седмицата.
На белтъчния ден нали нетрябва да се смесват отделните белтъчини, но аз например в училище си носех сандвич със сирене/кашкавал и салам. На плодовия - ябълки. На варивата - много не си спомнях, май боб, леща и пр.. За въглехидратния - ядох сладки ( не трябва да се яде в голямо количество ). Зеленчуци винаги може да се яде.
Ако има нещо, което ви интересува, питайте, може да немога да ви отговоря на всички въпроси, но все пак :)

9.   Здравей, и аз на 15 години го имах този проблем .. и почти същтите мерки ...гърди-100 и нещто, бедра-104 и талия-74 см. и почти 70 кила. Карла съм диетата и свалих доста, но трябша да изкараш и 3 ти месеца ... иначе може да ти се върнат килата. И както са казали другите намали малко тренировките . Аз тогава тренирах почти всеки ден във фитнес, а когато не бях там ходех на бойни изкуства , и на аеробика ( на аеробиката заради проблеми с дишането де ), но тренирах много неща постоянно . После се наложи да се преместя в друг град , спрях честите тренировки. И тогава без нищо почнах да слабея , тренирах с години и почти не бях мръднала на кила . от 14 до 18 години всеки ден тренировки и минимален резултат . Сега съм на 20 и по 2/3 пъти в седмицата съм на йога и вече съм с мерки 90 гърди ,64 -талия и 94 дупе .и 50/51 кила. за мен това си е нормално защото съм висока 1 и 60 . Просто като тренирах толкова ,мазнините бяха станали мускули и няма как да ги сваля

10.   Майка ми в момента е на тая диета остава и 1 седмица до края и е свалила до сега 12 кг!