Споделена история от Спорт и красота

Изправяне на коса
Здравейте момиче на 17год. съм. Искам да ви попитам да ли знаете някакъв друг начин за изправяне на косата освен със сешоара и кръглата четка който използвам аз, пресата тя е вредна и гори косата затова не я използвам и такива шампоани за изправяне на тях хич им нямам доверие. Готова съм за съвети. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Пермaнентно изпрaвяне с керaтин!

2.   Авторке, ти си изчерпала май вариантите. Не знам какво да те посъветвам, тъй като косата ти може да не е само чуплива като структура, а да е силно къдрава. Ако ползваш преса, ползвай обезателно и спрей за топлинна защита преди сешоара и пресата. Пробвай докато я сушиш да я срешваш с дървен гребен и сама с ръка да я пооформяш. Ако твърдо си решена да имаш права коса, може да се посъветваш с фризьор стилист, да ти постави някакви изкуствени кичури, които да и придадат такъв вид.

3.   Хаха мога да ти кажа, че сешоара е вреден колкото пресата.. Даже може би и по-вреден.. ;)

4.   Чувала съм от една позната, че се изправя с кърпа и ютия, но не ти го препоръчвам.

5.   Има процедура във фризьорските салони, която се нарича трайно изправяне. Слагат едни продукти и я изпратят с пресата и ти седи от 3 до 6 месеца в зависимост от косата ти. Ако ти е леко начупена, тогава няма да има ефект, ако ти е много къдрава тогава ще има ефект. Също така пресите не развалят косата, просто си купи една хубава преса за 200лева качествена и ще видиш, че нищо няма да ти има. Аз си изправям косата от 5 години с преса и на пипане не ми е суха, всеки казва, че имам много мека коса и се чуди как успявам да я запазя. Има хора, които се изправят с ютия и държи много право, но прави косъма ужасен.

6.   Кратко и ясно:
Открих сама един странен метод- действа:
Преди да си изправяш косата с квото и да е било, намазваш краищата с body milk, косата ти е гъвкава все едно току-що си я подстригала, (но не се скъсява разбира се :D )

7.   Купи си подходящ продукт за коса предпазващ от термо-обработка и няма да имаш проблем с пресата за коса. За алтернативни варианти можеш да погледнеш в youtube. Там показват как да закачиш косата си така, че докато спиш да се изправи. Сешоара е изключително по-вреден от пресата.

8.   Е това трайното изправяне не е ли тъпо после ако искаш да си правиш понякога косата къдрава да кажем ?

9.   ами ти си изчерпала всичко мила. Няма как да имаш права коса без да направиш нещо за нея, освен ако не ти е генетика.

10.   Благодаря за съветите моята коса е чуплива и една сплескана и да я среща пак си е сплескана. Авторката

11.   Ами аз си изправям косата с преса, но за де не си изгоря косата спазвам следните правила.
1. Винаги използвам спрей за предпазване на косата.
2. Когато я мия използвам шампоан и маска за третирана коса.
3. Никога не си изправям косата повече от веднъж седмично.
4. Когато хвана някой кичур с пресата гледам да движа пресата, а не я оставям на едно място за да не ми прогори косата.
5. Гледам да не настройвам пресата на максималната температура. И на по-ниска температура става.
Преди да почна изправянето, както казах, използвам спрей за предпазване, а после и пяна за коса. Така косата се обработва с по-малко горене. А като свърша пръскам с лак за да се запази прическата няколко дни. Обикновено е супер 3-4 дни, после се поразваля, ама си я търпя, защото не искам да я горя твърде често. Веднъж седмично е достатъчно.

12.   Ами вие с по плътните косички си ги изправяте с преси, ама тези с по тънък косъм като нас можем и без коса да останем. А това че сешора оврежда повече хич не е вярно, моята коса я изправям само със сешоар и порасна много бъзро и като цяло е много по гъста и здрава от преди!