Споделена история от Образование

Помогнете ми , какво да уча ?
Аз съм 12 клас и все още не знам какво образование да получа. Знам само това, че мога да продължа с биологията. Много ми харесва фармацията обаче сигурна съм, че няма да ме приемат ( трудно се приемат без връзки или без пари ), помощник-фармацевт също е добър обаче е и това ме съмнява защото е колеж. И ми съветват да уча биология и химия и да стана учителка. А вие какво ще ми кажете, как са нещата финансово?

Коментари

1.   Я, стигa с тия глупости!!! Ще те приемaт трудно дa УЧИШ фaрмaция без пaри и връзки?? !
Ще те приемaт от " рaз" с успех!!!
Друг е въпросът след кaто зaвършиш. Но с фaрмaция можеш в Бг или извън. По- плaтено, по- спокойно...

2.   Забррави за тия предразсъдъци. ;) Сума ти мои приятели влязоха в МУ София миналата година фармация. Някои от тях дори уроци не взимаха. И никой не си е плащал, нито пък е имал връзки..

3.   Искаш с биология да продължиш..? Хмм.. Според мен една от най-читавата професия е хирурга, но не и в България! Смисъл такъв, че с тази професия можеш да изкарваш много пари, но само в чужбина, разбира се, ако си наистина добра и известна в тази сфера.

4.   Щом нямаш връзки и пари, става и с оценки от изпитите, зависи обаче къде и в какво класиране ще попаднеш. За специалности с висок бал при приема, за едно място могат да се борят много хора, след първо класиране ще разбереш. Учи задължително, защото после пак може да си намериш работа, която не епо специалността, но поне в теб да остане нещо и да не нямаш тази разочарованост, на човек, който дори не е опитал. Все пак студентският живот е скъп и като пари и като спомени. Нека имаш успех, но имаш и малко време да решиш, а ако не първата година да стане с приема ти, има и други.

5.   Това с връзките го казват хора, които не са успели да влязат. Ако ти харесва фармацията прави това - струва си поне да се опиташ, а и е доходоносна професия за в бъдеще. Що се отнася до това да станеш учителка - хубаво е ако го искаш, ако не моля те, направи услуга на бъдещите ученици и не го прави. Има достатъчно немотивирани учители, не е нужно и ти да ставаш от тях.
Не споменаваш град, в който искаш да учиш и дали в България. По принцип тук не е толкова скъпо - ако вашите имат възможност да ти изпращат някакви пари и като работиш (е да, не е лесно да се учи и работи) ще се оправиш. Даже и само с твои пари ако си работиш здраво ще си ок.
Така че, да обобщим - вярвай в себе си, не вярвай на комплексарите (аз лично познавам хора, които учат фармация без връзки и пари) и не се тревожи за парите, те идват, когато правиш това, което обичаш.

6.   Учила си толкова време и ще станеш даскалица? Не ме разсмивай моля те. Не знам какво да учиш, но кратко и ясно ти казвам да не ставаш учителка

7.   Леле, връзки и аптекар. Кофти комбинация. Да имам разстройство, а да ми даде разхлабително.... Много кофти комбинация