Споделена история от Спорт и красота

Какви упражнения да избера?
На 21 съм, висока 1, 65, около 60кг. Харесвам мерките си общо взето и приоритетът ми не е да смъквам килограми :) Накратко, имам от малка коремче, което нямам идея как да стопя (коремните преси ми се отразяват върху областта на стомаха, оформя се нещо, но дотам. ) Отделно искам да постегна задните части и бедрата, но да кажем, че превес взема коремната област, паласките и т. н. Гледала съм много клипчета в интернет, но така и не мога да преценя кое ще ми бъде от най-голяма полза. Харесвам кардиото и загрявките, но щом като премина вече на нещо по-интензивно, се задъхвам и ми става лошо - съответно прекратявам. Ще се радвам ако тук има компетентен човек, който да ми каже ТОЧНО какво да практикувам, по колко пъти седмично, какво количество и т. н. :) Мерси.

Коментари

2.   Бягане. То стяга и оформя. БЯгай бавно, и на интервали! За месец-два ще свикнеш, ще се оформиш и така. Ако можеш да пийваш и повече водя няма да е зле! :)

3.   Коремните преси(стандартните) са малко ефективни изобщо. Има много по-ефикасни упражнения за корем, които натоварват различните му части.

А за теб и паласките дет разправяш природно е. От нещата, които си гледала избери всякакви упражнения със странично усукване на тялото. Голям фен съм на такива, не само коремни, защото правят тялото стройно и "фунционално" бих казал.
Успех

4.   Не мога да разбера защо, щом си харесваш мерките, се интересуваш толкова от това колко тежиш. Аз не съм се теглила от години, много по-важно е как изглеждам, отколкото числото, което показва кантарът.
Както и да е, при мен коремът се стегна без да съм го тренирала, правя упражнения за долната част на тялото. Много от тях действат не само на дупето и бедрата, а и на корема.
Препоръчвам ти сайта на ББ тийм. Там ще намериш нужната информация и ще разбереш как да тренираш правилно, за да не се нараниш, кои мускулни групи третира даденото упражнение и т. н.

5.   Аз съм на същата височина, но съм 55 кг, което си е перфектно като мерки, но пък визуално не изглеждам добре, отпуснати ръце, сигурно целия ханш ми е някъде към 99-100 см и да коремът ми поне го поддържам стегнат и прибран, но пък надолу нещата са в критично състояние..
"ТОЧНО какво да практикувам, по колко пъти седмично, какво количество.. "
Какво да практикуваш? - Започни с БЯГАНЕ на стадиона, през ден, първо правиш по 2-3 обиколки, следващата седмица ги увеличаваш. Преди да започнеш с първата обиколка с тичане, направи една с ходене, да ускориш леко пулса, да не се измориш много бързо. Аз съм момиче и за 30 мин правя 7-8 обиколки, като 2 от тях са ми с ходене преди и след като приключа. Друг вариант е да си намериш компания и да ходите на фитнес - там има и гирички, можеш да вдигаш около 3кг в началото, после макс 5 да не направиш мъжки ръце, пътечки, велоергометри, знаеш как е. Ходиш на ФИТНЕС пак примерно понеделник, сряда и петък. Другите дни почиваш, за да не претренираш, ако си на някакъв много строг хран. режим. ДОМАШНИ ТРЕНИРОВКИ в интернет има много клипчета -фитнесинструктор. ком е с бг клипчета, а иначе има и програми -аз съм правила 30 DAY SHRED добро е 3 нива по 10 дни, страхотни резултати след края, ако успееш да стигнеш до там. Всеки ден трябва да правиш упражнения 40 мин -това ти е... Събота и неделя ПОЧИВАЙ, излизай на по-дълги разходки с приятелки без да сядаш поне 1-2 часа стабилно ходене пеш. Може да видиш Зумба във замунда има клип да си го свалиш, много е гот. Танцуваш и отслабваш-стъпките са лесни, ритмично и приятно като цяло и доста изпотява. ПИЛАТЕС на Денис е добър. И въобще ако се разровиш в Гугъл всичко си ти е предоставено безплатно. Ти се възползвай... И не стой да си обещаваш все от утре от утре от други ден, ама то имало празник айде другата седмица -НЕ! Нали знаеш, че веднъж като отслабнеш и се поддържаш ХРАНАТА НЯМА ДА ТИ ИЗБЯГА, не живей с мисълта, че ако сега спреш да се храниш нездравословно без шоколад и хляб, и чипсове и т. н зависи какво те изкушава.... те няма да избягат... лиши се от тях за 1 месец поне и виж как ще се промениш в положителна посока-здраве, тяло, дух... Ще се чувстваш прекрасно и тези неща, винаги можеш да ги имаш, когато си пожелаеш, просто се въздържи за малко, и вече няма да ги искаш!

- Паммм
Дано съм била полезна.

6.   Благодаря на номер 5 (Плам).Авторката съм :) 3токурсничка съм, преди 2 години като започнах имахме аеробика като дисциплина, но я спряха.Имахме 45 минути загрявка и зумба и 45 минути йога и стречинги.Фен съм на тренирането в домашни условия.Малко е относително за честотата, понеже понякога липсва нужния стимул.Гледала съм клип след клип в нета и само си повтарям как трябва да пробвам.Но или все подбирам непосилни за мен упражнения, или нещо ме разсейва и се заемам с него.В други случаи когато се наема да тренирам, почти винаги имам мускулна треска, която ме държи като гипсирана и не тренирам известно време след това...Относно храната - не съм ламя честно казано, хапвам 2-3 пъти дневно по нормални порции, от вредните храни си позволявам шоколад тук-там.Но както казах, не си следя килограмите, понеже визуално си се харесвам.Искам просто да стана по-привлекателна, да се постегна.Неприятно е примерно вътрешната част на бедрата да се тресе като желе, пък и корема ме комплексира много :D Мисля да предприема нещо със зумба, понеже е най-забавно и наистина както каза има яко потене.Мерси отново.

7.   Авторке, напиши в youtube: abbs workout, butt exercises for women - за корема и дупето (за дупето например кляканията помагат). Вземи си и гирички. Тичането е кардио, то е за издръжливост, добро кръбообръщение, тоест не помага за специфичното нещо, за което питаш. Просто е да разбереш кое как ти помага, ако правиш упражненията правилно, където усещаш напрежение, там помага.
Казано от недотолкова трениращо момиче, но поне имам някаква основна представа кое нещо за какво е.