Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна
Здравейте! Има много такива теми, но никъде не намирам нещо полезно.. И така.. Аз съм на 14 висока 160 см и тежа 73 килограма. Тези килограми са ужасно много и много искам да отслабна. От 2/3 месеца не ям никакъв хляб, ако хапна то е една филийка 1 път в седмицата. Газирани напитки не пия вече от година и половина. Сладките работи съм ги намалила драстично. Правя упражнения всекидневно в продължение на 2 месеца, но няма никакъв резултат. Не искам да правя никакви диети, защото няма полза от тях, само си съсипвам здравето и килограмите които съм свалила се връщат отново. Моля ви помогнете ми, кажете ми някакви по-специални упражнения и някакъв хранителен режим от, който ще има ефект! Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Поговори с личният ти лекар да те изпрати при диетолог или нещо такова. Може да имаш проблем с обмяната на веществата, може да е до наследствена обремененост или пубертетни промени, които скоро да овладееш.

2.   Здравей! Моето предложение е да прочетеш за 90 дневната диета, има добър ефект от нея не те лиша от никакви храни просто имаш режим кога какво да похапваш, има много добри отзиви за нея, майками я пробва миналата год имаше невероятен резултат, аз също от вчера я започнах това мога да те посаветва..

3.   Храни се ниско въглехидратно - т. е. без хляб, картофи, ориз, сокове, всякакви варива, печива и така нататък.
Не се храни по-често от 3 пъти на ден, при глад пий вода, а ако не можеш да издържиш без междинни хранения ги замен и с плод или зеленчук. Не консумирай много банани, внимавай с ябълките - по-добре след основно хранене, защото ряско се променя нивото на инсулина.
Успех

5.   до 2

Аре стига с тея 90 дневни диети. Вече ми поникнаха на пъпа.

Мислите ли, че ще ги издържи тези 90 дни еднообразна храна? А и да ги издържи, после колко време ще си държи теглото? 2 седмици. 90 дни тормоз за 2 седмици... После пак 3 мес., така ли? И до кога така? Хем ти е обяснила, че няма ефект и че се връщат килограмите, ти пак си знаеш диети. Едно си баба знае, едно си баба пее.

Забравете най-после думата "диета" и се запознайте с "правилно хранене".

6.   Офф аман вече от вас.. пълните сайта със едни и същи въпроси.. Вместо да разпитваш, вземи се разрови в другите теми със същото заглавие и чети. Виж в секция здраве съм пуснала история със заглавие " нездравословното отслабване, моята история и съвет" после в коментарите съм допълнила нещо. Отиди да го прочетеш и си помисли сама върху него..

7.   Здравей момиче! :) Относно храненето ще те посъветвам няколко неща:
1.Не яж бял хляб, ако много ти се яде хляб, кажи на мама или тати да ти купи черен.
2.Ако пиеш газирано веднага трябва да го спреш. :)
3.Намали чипсовете, сладките, MC или KFC и т.н. Отдавай се на изкушенията примерно 1-2 пъти в месеца. ^^
4.Пий МНОГО вода!
Спазвай тези 4 правила и ще свалиш поне 5 килограма.Закусвай всеки ден, задължително!Закуската е най-важното хранене за деня, хапни примерно една филия черен хляб поръсена със сирене и една чаша мляко.За обяд ти препоръчвам една топла супичка, сигурна съм, че ще ти хареса! :) Някъде към 16:00/17:00 изяж 1-2 ябълки. За вечеря не трябва да се яде много, хапни нещо малко, което ще те засити и не вечеряй след 20:00!
Това е за храненето а сега относно упражненията.Тичай всеки ден примерно по 30 минути. ^^ След това си почини около 10 минути и започни с упражненията. https://www.youtube.com/watch?v=s50vvWgC5yM <- Това са упражнения за крака, дупе и корем. Ако ги правиш всеки ден съм сигурна, че след 2-3 седмици ще има резултати!
Поздрави от мен и успех в отслабването! :)

8.   Аз също имах твоя проблем. Момиче съм на 14г. и от хапчета от 45 кг станох 65 ужас цялата се нацепих в стрии но не от храна, а както казах от лекарства.. Реших да ги свалям вече тия кг, защото адски се депресирах с тези кг.. Почнах 1 седмица таратор, но само при нужда го пия като ми застържи корема ;д После по 1 филиика хляб без брашно черен и с салата и тн. Правя упражнения купих си колело на място 1 час на ден с упражнения и ето ме сега, макар със стрии си възвърнах предишните 45 кг. УСПЕХ!!

9.   Моето мнение е да не пробваш 90 дневната диета докато не премине пубертета ти. Не е полезна за годините ти и има момиче на 14, което я е спазвало стриктно и сега и една ябълка й се вижда много. Говори с диетолог.

10.   до номер 3 ако имаше поне малко ум да помислиш преди да баламосваш децата. Ако не се яде това какво друго? ще кара само на плодове и вода ли? Не слушайте какво казва... Яще често плодове няма лошо, но вечер след 7 часа не яще повече плодове. Ок за банана правилно е казала не прекалявайте с бананите, яще спокойно обаче 3, 4 банана в седмицата, като плод също е добре да не се прекалява с гроздето защото то също има доста захар. Най добре е да ядеш ябълки, киви, портокали, грейпфрут, диня, пъпеш и така нататък. А за зеленчуци най вече домати и краставици! Прави си често салати аз дори също отслабвам в момента и ям поне по 2, 3 салати на ден БЕЗ ОЛИО! Също не слагайте прекалено много сирене. Така! това за въглехидратите което ти плямпа да не ядеш е точно това дето ще те управи. Яш за закуска нещо с много въглехидрати. Обяд също моше въглехидрати, но аз лично ям на обяд голяма салата с домати краставици и сирене, моше и зелена салата. ВЕЧЕРЯ - тогава не се ядат ВЪГЛЕХИДРАТИ, яш тогава храни пълни с БЕЛТЪЧЕНИ, като омлет, яйца, риба, pileshko месо и така нататък. Не се храни след 7 часа. Значи най добре е сама да си го смяташ. трябва мешду трите ти яденета да са общо 8 часа. Например ако ядеш за първи път в 10 часа яш последнo в 6! ако почнеш в 12 с първото ядене яш последно в 12. Мешду 3те основни яденета мошеш да изядеш някой плод от изброените горе или морков или просто краставица одрезана на парчета и насолена. Значи за да отслабнеш не моше само диета. Трябва ти и движение, ако искаш да свалиш 1 килограм трябва да изгориш около 7000килокалории такаче. Да кажем че до сега си яла 2000 калории на ден почни от сега да ядеш по 1500 ето това са вече 500 калории за 2 седмици 1 килограм, но ако и почнеш да бягаш и да ходиш на фитнес заедно с това ще става всичко много по бързо. Но не сваляй повече от 1 кг на седмица не е препоръчано. Късмет и пиши след около 1 месец какво е станало :)