Споделена история от Спорт и красота

Черни кръгове под очите
Здравейте!
Пиша относно моите черни кръгове под очите. От както се помня ги имам и съм пробвала какво ли не срещу тях. Не ми липсва сън, не пия малко течности и все пак не мога да разбера каква е причината да ги имам. Едва на 18 години съм. Пробвала съм и с коректори да ги залича, но те си личат, че са там въпреки всичко. Моля, ако някой има същия проблем, да сподели как се справя с него :) Ще се радвам и да няма хейръски коментари. Питам, защото искам да чуя мнението на хора, които са минали през това :)

Коментари

1.   Храни се здравословно, щом всичко друго си спазваш :)

2.   На мен от много работа и безсъние ми се появиха, но ползвам крем за около очи с ефект против кръговете и против бръчки. действа ми много добре и кожата ми светна. На Венус е около 10 лв. струва. Но след него мисля да си взема на гарниер един розов или има един 45 , който сигурно е добър, въпреки че нямам и 30 още.

3.   Как да се справим с тъмните кръгове под очите в домашни условия

• Пийте повече чиста питейна вода.
• Преди продължително излагане на слънце нанасяйте и под очите слънцезащитен крем (SPF 30), а през останалото време използвайте крем за клепачи и коректор за очи със слънцезащитен фактор.
• Наспивайте се.
• Правете си компреси със студен черен или зелен чай.
• Правете си маска от краставица. Продължителността на процедурата трябва да е поне 15 минути.
• Намалете до минимум употребата на сол. Яжте по-малко пържена и пикантна храна.
• Употребявате повече храни, богати на витамин С - той укрепва стените на кръвоносните съдове.
• Ако приемате например аспирин, включите в менюто си и повече антиоксиданти. Но преди това не забравяйте да се консултирате с лекуващия лекар. Касисът, боровинките, зеленият и черният чай, лукът, магданозът и бобовите растения също съдържат антиоксиданти, които укрепват стените на съдовете.
• Избягвайте алкохолът, дори и бирата.
иии нещо,което ще ти е много полезно http://myhappypond.com/2011/07/himalaya-крем-за-околоочен-контур/

4.   И аз имам но ги покривам с коректор wake up rimmel много е добър.

5.   На мен обикновено ми се появяват когато съм уморена, но като си взема няколко дни отпуска положението доста се подобрява. Но понеже не винаги мога да си взема отпуска когато си искам съм открила, че като се наспя хубаво, гледам да си лягам преди 23 часа, храня се здравословно, избягвам пърженото, мазното, алкохола... , и си правя масаж с купче лед нещата се пооправят. Е, пак не е перфектно, ама като сложа и малко коректор вече не плаща хората. А това, че си на 18, нищо не означава. Има хора, който просто са си предразположени. Имах съученик, който си имаше такива кръгове още от гимназията.

6.   Виж, аз имам черни кръгове под очите още от малка- по рождение. На снимките от преди 13 години ги имам. Заличавам ги единствено с коректор- силно покривен. Явно този не ти е достатъчен като покривност. Препоръчвам камуфлажните коректори(на катрис например). Разрови се, ще намериш.

7.   аз имам, а съм едва на 14... Ужасно е, чудя се вече какво да правя. Напоследък използвам "Колаген Ай Зоун Маск" 30 са в пакетче, на Пюрдерм. Засега съм доволна.