Споделена история от Здраве

Изкълчен крак
Преди две години си изкълчих крака, като играех футбол. Стъпих на криво и паднах върху крака си. Тогава си спомням, че имаше силен оток. Майка ми мажеше крака с риванол и ми слагаше нещо като бинт. След 2-3 дена отидохме на чакрикчия случайно да няма някакво изместване, не ми беше за първи път, а за втори. При първия път бяхме отишли при същата жена и при първият път успя да ми оправи крака, но при вторият път не стана. И даже сега след 2 години подутината на десния ми крак си стои и се чудя ако отида пак при някой друг, който ми препоръчат дали ще успее да ми оправи крака или вече просто няма как да стане, защото са минали две години? Вие как мислите?

Коментари

1.   Мисля, че има професионални чакръкчий в болниците, наричат се ортопеди и съвсем случайно са учили точно за кости и стави, повече от шест години, на всичкото отгоре повечето имат и по доста години стаж.
Къде е проблема, в коляното или другаде? Болки има ли на мястото или само подутина? При движение понякога има ли остра болка? На колко години си, мъжки пол ли си?

2.   Може би трябва да отидеш на лекар. Да ти сложат гипс или нещо такова, за да се оправи.

3.   Автор : Проблема е в глезена. Няма болка има само подутина. Като се движа няма болка, само примерно ако вървя по неравенства кракът ми иска да се криви. Инцидента стана като бях на 13 години, сега съм на 15. Момче съм.

4.   Автор : Глезенната става е подута от 2 години. Не знам каква е причината, може би има изместване.

5.   Имам абсолютно същия проблем, но се случи преди 2 дни. Карах "уейвборд" и паднах назад и си изкълчих много гадно коляното. Мога да стъпвам на него, но не и да го сгъвам и не го движа много добре. Подут е, но не е син. Все още не съм ходила на лекар, защото буквално няма кой да ме заведе, а сама не мога да отида (едвам ходя). Казаха ми, че не е счупен, а навехнат и го мазах с реванол, правих му компрес, но уви утока не спада. Ще се помъча някак си да отида сама на лекар да ме прегледа и дано да не е сериозно. Съветвам те и ти да отидеш при някой разбиращ лекар, защото само няма да се оправи!

6.   Авторе без преглед и снимка диагноза няма как да се даде, както казах по горе иди на ортопед.
№5 симтомите, които споменаваш приличат на скъсан мимискус, но както писах на автора без преглед и снимка няма как да ви се даде диагноза.