Споделена история от Спорт и красота

Как да отслабна с 6-7-8кг за 1 месец?
Здравейте! Казвам се Цветелина. Висока съм 155см и тежа 52кг. Тъй като лятото идва, искам да отслабна с 6-7-8кг, но не знам как!?

Пробвала съм много неща и нищо!

Сега съм на една десет дневна диета, която гарантира свалянето на 6-8 кг.
Ето я и нея:
1 ден-2 кофички кисело мляко (до 2% масленост)
2 ден-колкото си искаме зеленчуци(но тук уловката е без никакви подправки-само ги мием и ги ядем)
3 ден-5 варени картофа
4 ден-5 варени яйца
5 ден-500 г варено пилешко месо (без сол)
Останалите 5дни са същите като първите 5дни.

Съветвах се с едно момиче, което е използвало тази диета и е свалило 20кг. Като е правила диетата 2 пъти. Но за да свали тези килограми е яла всичко на половина(Например 1 ден ако имаш 2 кофички кисело мляко, яде по 1)

Това ме накара и аз да започна диетата. Днес ми е 2 ден но не съм сигурна дали ще се получи нещо. Проблемът е. че диетата има йо-йо ефект и затова трябва постепенно да се захранвам, но не знам как.

Моля ви, дайте ми някой съвет за захранвате и ми кажете другите методи, с който мога да остслабна за месец с поне 5кг.

Коментари

1.   Винаги съм се чудел на безумно тъпите момичешки диети.Мила,две кофички кисело мляко са ти около 400Kcal.Стандартното количество калории,които ти трябват дневно,са около 2000.При толкова строг калориен дефицит само ще си прецакаш здравето,а щом приключиш диетата килограмите ще се върнат,че дори ще бъдат в повече.Моя съвет-Спри сладкото,намали хляба(Ако можеш яж пълнозърнест),ограничи картофите и по-мазните храни,не пий натурални сокове,газирани напитки и прочие калорийни бомби,тичай по 30 минути дневно...Резултатите ще те изненадат :))) Успех
п.с.Следващият път пиши във форума на BB-team , не тук ;)

2.   не го прави, просто се храни здравословно и спортувай и ще виждаш бавни, но трайни резултати. Аз вече от опит го установих, макар и преди да си го знаех и всички да го казваха, но и аз тогава опитвах с такива, че дори по-безсмислени диети. Ще си навредиш много на кожаата и може би на организма с тези диети с йо-йо ефект, така че не ги прави.

3.   Консултирай се с личния ти лекар или диетолог преди да предприемаш каквото и да е било. Една моя позната беше започнала диета с разделно хранене и ми обясняваше колко ефективна била - свалила 2-3 кг за седмица. Обяснявах и че подобни диети са опасни, ако преди това не се консултира със специалист. Споменах също, че организмът има нужда от разнообразна и балансирана диета и подобни режими не са за препоръчване. Тя реши да продължи, но след месец не закъсняха резултатите - разболя се доста тежко (имаше предразположение към някаква наследствена болест). Имаше късмет, че лекарите я стабилизираха навреме, защото нещата отиваха към по-лошо.

След това нейно преживяване, тя категорично отказа да пробва други диети. Дадох и няколко съвета, които смятам, че ще ти бъдат полезни и на теб:

Замести всички рафинирани храни с пълнозърнести - бял хляб, бял ориз и т.н. Трябва да се откажеш от заведенията за бързо хранене. Намали месото и излишния прием на мазнини. Замести наситените и хидрирани масла с ненаситени (например зехтин). Замести бързите въглехидрати (десерти и захарни изделия) с бавни (овесени ядки, банани...). Увеличи приема на пресни плодове и зеленчуци – прави си по-често салати. Приемай млечни продукти умерено. Хапвай също и ядки. Не преяждай. Готви по-често у вас.

Мога да продължа още, но мисля, че разбра идеята. Тряба също да включиш физическата активност в програмата си (поне 3 пъти в седмицата). Потърси в интернет или се консултирай с инструктор. Можеш да започнеш да бягаш, като постепенно увеличаваш изминатото разстояние.

Препоръчвам ти да не прибягваш до хапчета за отслабване. Истината е, че няма бърз и лесен начин, изисква се постоянство и упоритост.

Успех от мен и не се предавай ;)

4.   Аз свалих 6 кг за седмица и то без диета :) Захранване означава постепенно да увеличаваш яденето-малко по малко. Аз свалих 6 кг със намаляване на калориите-броиш калориите на всяка храна която ядеш и така.. :) На мен закуската ми беше до 450 калории, обяд пропусках или ако ядях обяд щеше да е около 200 калории и вечеря около 300 калории. Общо стават 950 калории. След това тренирам, колкото да изгоря 100 калории и стават 850. И така си имам едно лисче в което записвам предния ден колко съм приемала и по предния и още по предния.
Ето и как аз се захранвах:
Събират се примерно 3 дена в които съм приела 700-850 калории. На другия ден се стремя да приема 950 калории, на 2-ят ден се стремя да приема 1100 калории, на 3 ден 1250 калории, на 4 ден 1400 калории, на 5 ден 1200 калории, на 6 ден 1100 калории
И това е един вид захранване за мен :)

5.   Прочети в гугъл за точковата диета. Изпробвай я. Не се гладува.

6.   Виж какво, не се мъчи сега с разни диети и напъни за един месец.То лято и без това няма и няма и да има тази година.Плюскай си чипсове и пици и това е.Хубавото тяло се гради години и се поддържа с много работа и упорство.Това не е за всеки.Ти спадаш в това число!

7.   Тази диета я знам от едно момиче, което качи клип в youtube, но диетата е много тежка и едва ли ще издържиш аз я пробвах и издържах два дена и се отказах и се записах на фитнес и от фитнеса свалих 11 килограма за 2 месеца като ходех всеки ден без почивка. Сега още ходя и съм много доволна. Но, ако решиш я спазвай. Напиши в youtube fitnessBlender има тренировки, кардио тренировки, защото сега както свалиш много килограми остава увиснала кожата. Така, че започни да бягаш и да правиш упражнения и ги прави сутрин и вечер, за да се стегне увисналата кожа. А не като мен сега свалих 11 килограма и сега се тормозя с тази увиснала кожа така, че започвай упражнения веднага след като започнеш диетата и ходи да бягаш на стадиона.

8.   Прекалено строга диета според мен. Ходи на фитнес или прави упражнения вкъщи. Излизай, върви по 1 час на ден, карай колело, танцувай каквото ти харесва и за което имаш време. Но поне 30 40 мин на ден движение. Може да ядеш на принципа на разделното хранене или пак да си следваш диетата но примерно на ден 4 кофички кисело мляко! Нищо няма да ти стане, това не са толкова калории особено ако изхабиш малко чрез движение! Трябва да се яде по малко и на често... Дано ти помогнат моите съвети. Успех
П. С. Аз отслабвам чрез сайта fitnesinstruktor. com засега съм свалила 3 килограма чрез диета и упражнения, малко са но аз не бързам наведнъж да свалям, че е много вредно и се получават стрии.

9.   Благодаря ви много на всички!
Към 8: Аз също използвах диета и упражнения от там и за 2 месеца свалих 6кг, което е добре, но проблемът е, че другия месец на 14 юли съм на море, а до тогава искам да сваля поне 5кг!
Аз също знам, че упражнения и някой ограничения са добър начин за отслабване!
Днес ми е 4 ден от тази диета. Вчера се теглих и за 2 дена съм свалила 1кг. Проблемът е, че вчера не издържах и си похапнах малко и ми стана лошо. Да си призная малко съм притеснена.
Иначе си карам колело доста често.

Има ли някакъв начин да сваля 5кг за 24 дни? :(

10.   Прочети диетата Японско чудо :)

11.   При 52 кг трудно ще свалиш 8 кг за 1 месец. Отивай в 6, 7 сутринта да бягаш на стадиона и не за 30 минути, а докато не легнеш от умора. Също мога да ти препоръчам да се облечеш малко по - "дебело" понеже така се изпотяваш повече и гориш повече калории. Вечерта, ако искаш можеш да ходиш на фитнес и да правиш някакви " момичешки упражнения ".

12.   Момиче, много си си добре! Не се пиритеснявай от теглото си, но ако искаш наистина да отслабнеш, пробваш динената диета. С нея се отслабва със 7кг на 5 дена /не знам дали е вярно, не съм пробвала/, но ти е забранено да ядеш всякакви други продукти, само диня! И също така и всякакви други напитки /газирани, кафета и т. н. /, само вода. Успех :)

13.   Да знаеш, че аз прочетох единствено заглавието и реших да ти кажа-решението е едно-тренирай всеки ден! Ама не 100 коремни преси и айде, ами се потруди както трябва. :)