Споделена история от Спорт и красота

Влизане във форма
Здравейте,
Бих искал да споделя с вас едно нещо, което ме мъчи.
Аз съм 16 годишен, 166 см висок, 71 кг и съм доста дебел. Приятелите ми в училище почти всеки ден ми се подиграват за това. Какви ли не опити съм правел, за да отслабна, но без резултат. По едно време започнах да карам сериозно колело 40 минути на ден 6 пъти в седмицата в продължение на 1 месец, но не видях резултат и се отказах. А като гледам учениците ми ядат по два хамбургера на училище и пак са си много слаби, дори търсят методи за надебеляване. Мисля това лято след като завърша да започна сериозно с фитнеса. Какви препоръки бихте ми дали и какви храни да ям.

Коментари

1.   Първо - какво да НЕ ядеш - маргарин, майонеза, чипс, вафли, шоколади, пици, дюнери, всичко пържено и други. Какво да ядеш - зеленчъци, чисто пилешко месо, ориз, варени картофи, пуешко месо, риба (препоръчвам скумрия), кисело мляко, сирене, кашкавал, варени яйца, ядки и други. Ходи да бягаш - бягането трябва да е със съвсем малка скорост, просто не трябва да спираш като почнеш (като начало 15 мин, после увеличавай до като стигнеш 30мин) преди това трябва да загряваш старателно. 2 часа преди бягането не трябва да си ял, 30 мин след бягането хапни 2 лъжици мед, след още 15мин хапни 2 варени яйца. Когато си в училище и всички хапват мазни пици и дюнери ти си вземи едно пакетче фъстъци и едно кисело мляко, някакъв плод. Закуската е най-важното хранене за целия ден - мляко и овесени ядки е най-добрата закуска някакъв плод. Успех приятел, бъди упорит и спазвай тези неща и съм сигурен че ще има резултат.

2.   Всичко е воля и само воля!!! Добър хранителен режим и много тренировки.
Аз лично бях 125кг!! в момента съм 78кг., това го постигнах за 14 месеца и продължавам!

4.   Тренирай, намали въглехидратите и започни калориен дефицит.
Pr0cK

5.   Влез тук http://www.bb-team.org, ще намериш всичко което ти трябва :)

6.   С тичане за 3 месеца и си чук, отначало 3 пъти на седмица, после 4 ако ти хареса 5 в седмицата. Някои са слаби и не качват, тях това ще ги мъчи, ти пък сега като отслабнеш после лесно ще качваш мускул, но няма да си толкова чист, те от своя страна ще качват чисто понеже са с бърз метаболизъм.

8.   Преди всяко основно ядене яж плод или зеленчук и започни да тичаш сериозно :)

9.   Здрасти! Първо тези "приятели" не би трябвало да ти се подиграват.
Така. За да отслабнеш трябва да гледаш и спорта и храненето си. Не може да караш колело толкова често и пак да очакваш,че два хамбургера няма да навредят защото спортуваш. Едното не компенсира другото.
Другото нещо е да имаш компания дори само и от 1 човек за спортуване. Така времето ще минава по-бързо и по-забавно. Извикай някой приятел или брат/сестра/братовчед и карайте колело,бягайте,плувайте... Между другото плуването е много добър вариант за спорт, защото и да си сам е много зареждащо е приятно (и полезно) :).
Относно храненето пий МНОГО ВОДА! Примерно вземи едно шише,побиращо един литър,напълни го и си постави за цел да изпиеш 2 или 3 пъти най-малко съдържанието му. Откажи се от пърженото и сладките. За голямото междучасие вземи една две ябълки плюс вода или някакъв друг плод. Може да си направиш и здравословен сандвич: пълнозърнест хляб,зеленчуци,масло (без майонеза). Не преяждай. Храни се най-много 4 пъти дневно, а ако усетиш глад вземи вода или плод.
*И нека това НЕ Е ДИЕТА а РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ.
И един съвет: "По дрехите посрещат,по УМА изпращат." Вътрешната красота е най-красивата.
А и тези,които се тъпчат с гадости и са слаби:това е от организма им,просто не могат да дебелеят. Но после,в по-горен етап това ще отрази.
Късмет и поздрави! ;)

11.   Яж от всичко, но по малки количества. Една приятелка отслабна така за 1 лято и то значително много.

12.   Здравей, приятелю! И аз бях същия като теб. Като малък ядох от всичко по много и пих много газирано. След 1 - 2 години резултатът от това неограничено ядене излезе наяве. Приятелите ми постоянно ми викаха, че съм дебел, на мен ми ставаше неудобно като стане въпрос за ядене, защото се комплексирах от теглото си, а те, въпреки че ядът каквото си поискат, са слаби. Та, в 9 - ти клас реших да започна фитнес, като за начало ми беше много неудобно от трениращите пичове в залата, защото бях дебел, а те някви мускулести..

Взех си месечна карта за фитнеса, започнах да ходя редовно, избягвах мазното, пърженото и гледах да ям в ограничени количества. Можеш да похапваш повече плодове, те са здравословни и ако искаш яж от всичко, но по малко. С времето се научих сам да се справям, като гледах другите как тренират. Да вметна, че ходех сам на фитнес, което за начало е доста трудно и гадно. Затова пък слушах мотивираща музика и не ми пукаше какво става около мен. Каквото и да казваха, на мен не ми пукаше, важното бе, аз да успея в това, което съм си поставил за цел. След това си намерих приятели от фитнеса и започнах да ходя с тях и нещата се промениха доста. Даваха ми съвети какво да правя и как да го правя правилно. Не беше лесно, признавам, но усилията си струваха, сега 3 - 4 пъти в седмицата тренирам или на успоредки или в фитнеса.

Относно обидите от приятелите ти, това не трябва да те демотивира, а точно обратното. Дано съм бил полезен.

13.   Абе какъв фитнес те гони теб.... ако е само за едното отслабване просто тичай повече аз мисля че 40 минути на ден са малко, тичай 3-4 пъти в седмицата но примерно 2 дни тичай после 1 почивай и така... не се тъпчи след като си бйагал(пиша така защото ми е бъгнато "q"то на бг) аз така съм пробвал и резултатите беха налице след около едно пълно лето, требва да си постоанен и да не се отказваш!