Споделена история от Спорт и красота

Хранителен режим
Здравейте, от няколко месеца правя упражнения в къщи и си мислех, че от тях ще си стегна тялото, но ефекта е минимален. Имам да свалям около 3-4 кг и не мога, просто не знам как. Не искам с глад, с упражнения не стана, карам колело понякога, но не виждам ефект. Знаете ли някакъв сайт, където могат да ми изготвят хранителен режим или нещо подобно? Или ако вие имате някакъв начин за сваляне на няколко килограма, моля споделете го. Всички ми казват, че когато килограмите за малко за сваляне става по-трудно. Само да вметна, че чипсове и фастфууд почти не ям, най-много веднъж месечно.

Коментари

1.   Мила, добре е че не прибягваш към диети :) Трябва просто промяна в начина на живот... Не се отказвай от упражненията, добави ежедневни разходки и консумирай правилните храни. Зеленчуци, месо, плодове, млечни продукти ( някои са против консумацията им, но аз лично смятам, че са необходими ). Разумно разделяй порциите. Ако имаш време започни и някакъв спорт или фитнес ;) Аз лично спазвам тези правила, има резултат, но проблемът ми е че имам хипотиреодизъм и това ми пречи... На 16 съм и бих помолила за допълнителен съвет относно отслабването с това заболяване ( малко в твоята тема, надявам се няма проблем :D )

2.   Здравей, може ли да кажеш малко данни са теб? Пол, възраст и тегло.

Тук не е мястото за въпроси относно хранителен режим, има си форуми предназначени и специализирани в тази "наука". Лично съм модератор в най-големия форум, но ще е в разрез с правилата ако ти го кажа. Така че в този случай ще ти напиша основите за ХР.

Диетата която те съветвам да започнеш е т. нар. Ниско въглехидратна диета или НВД.
Това е режим, ограничаващ въглехидратите в храната до минимално количество, което да поддържа постоянно ниво на хормона инсулин. В този режим тялото добива енергия преди всичко чрез окисление на мазнини и в по-слаба степен на аминокиселини. За да се поддържа нивото на хормона инсулин в нормата, достатъчна е консумацията на 0, 8 до 1, 1 г въглехидрати за килограм телесно тегло. ( ето защо трябва да знаем теглото ти, за да ти изготвим стабилен режим)

Основните продукти, които влизат в НВД са:
ядки;
месо и месни изделия;
яйца;
риба и морски деликатеси;
семена;
мляко (пълномаслено) и млечни изделия (сирена, извари, кашкавали и др. ).

Трябва да се храниш по 6-7 пъти на ден, през 2-3 часа. ( Малки порции, не повече от 400-500гр) и изключително много вода. Желателно е не по-малко от 4л на ден.
Желателно е ограничаване приема на плодове до малки порции (200 -300 г) кисели плодове сутрин преди закуска. Зеленчуковите салати са задължителни и съпътстват всеки прием на храна.

Препоръчвам следните тренировки ПРЕДИ храна:
- 4 х 8 коремни преси
- 4 х 8 лицеви опори
- 7 по 15 скачания
- 7 по 15 скачания следвани от клек
- 50 клякания
( възможна е алтернатива във зала или фитнес, като трябва да се натоварват всички основни мускулни групи )

- След храна препоръчвам продължителна КАРДИО тренировка или бягане ( не по-малко от 4км )

Поздрави, дано съм помогнал. Прочети повече за НВД ( информация из нета, много! )

До номер едно: Задължителна консултация с диетолог или експерт по храненето. Препоръчвам и ти да потърсиш помощ в специализираните форуми.

( моля модераторите да одобрят коментара ми, тъй като считам че ще помогне на доста хора )

Ще следя темата.

3.   Номер 2, благодаря за изчерпателния и полезнен коментар. Момиче съм, на 17 години, висока съм 172см и тежа 60-61кг. Като цяло съм доволна от тялото си, но имам да свалям около 4-5 см от обиколката на корема и ме посъветваха първо да сваля малко килограми и да изчистя мазнините, защото иначе ефект няма да има.