Споделена история от Спорт и красота

Побърквам се, заради зверското си желание да отслабна
Ще бъда кратка. 1, 63 на 56 кг. На 16 години съм. От малък град, няма много местенца за разходка, а това е лошо, защото като отида в някой по-голям град и не се прибирам вкъщи. Последно бях в Чужбина за 5 дни и бях свалила 3 кг като се върнах, хранех се по 3 пъти и вървях с километри... Сега лятото съм си обратно вкъщи и единственото върху което съм вложила цялата си концентрация и мислене е отслабването. Всяка вечер си обещавам-УТРЕ НЯМА ДА ЯМ МНОГО, ЩЕ СПОРТУВАМ и т. н. Частта със спорта-ОК, от седмица почнах редовно по 1 час тренировка и излизам пак за около 1 час разходка. Ям здравословно до вечерта- примерно овес. ядки с кис. мляко за закуска, за обяд омлет без мазнина с някакъв зеленчук, следобед шепа ядки, зелен чай и вечер салата с някакво месо. След последното диетично хранене усещам в 22 зверски глад за сладко искам да легна, мия си зъбите но не спирам да мисля как искам да хапна сандвич или сладко и ставам съответно -ям, което ме разсънва и седя будна до 3-4 през нощта. После лягам, спа до към 11-12-13 : 00. И това се повтаря с месеци вече. Побърквам се. Това сериозно го правя абсолютно винаги месеци наред. Как да го преодолея?

Коментари

1.   Не мога да разбера защо всички жени имат тази мания да са слаби? Момичета, харесвайте се такива, каквито сте!
До авторката, само като видях колко си висока и колко тежиш и се отказах да ти чета темата, само ще ти кажа, че си слаба, няма нужда да отслабваш. Купи си нещо сладко и си го хапни - сладкото увеличава щастието. :))))

2.   Живееш и се храниш доста нездравословно за момиче на 16г. Единствено и само ти можеш да промениш режима си, мога да ти предложа някакъв.
1. Сутрин задължително ставай преди 8 часа.
2. Не зная каква тренировка правиш, но 10км бягане е напълно достатъчно за твоята възраст. От там обаче ти трябва и домашни задължения 1 час /помагане на майка ти в кухнята/в почистването на дома/, малко почивка с книга в ръце и после разходката с приятелки от 1-2 часа.
При такова всекидневно натоварване можеш спокойно да хапваш, каквото си искаш в неограничени количества и ще изглеждаш перфектно и ще си достатъчно уморена да заспиваш навреме.

3.   С повечко секс се отслабва най-добре.

4.   До номер 1. Лошото е че много хора се заблуждават от цифрите. Искам да ти кажа, че визуално наистина си изглеждам пълна, заради което съм преценила, че трябва да поотслабна. А и нали попринцип мазнините тежат по-малко от мускулите, но визуално изглеждат много по-зле. Не се обърквай от мерките ми. Много хора ми казват, че съм напълняла и особено пък майка ми, доста често ми намеква за спорт и здравословно хранене.
Благодарности и на номер 2 за стегнатия, но съдържателен коментар... Надявам се още някой да пише, защото повечето са настроени доста скептично към "поредната"тема на някаква 16 годишна лигла, кой знае от къде, решила, че трябва да отслабва и т. н. Обаче, мойто е повече на психическа основа

5.   Когато ти се прияде сладко, вместо нещо наблъскано със захар, яж някой плод - праскова примерно или ако искаш да е нещо сладко от пакетираните неща - нека бъде само черен шоколад, но не много, някъде 1 редче. Аз между другото съм също 163 и 56 кг сега, преди месеци бях 64-65 и искам да сваля още малко, но трябва чисто хранене - без пържени прекалено мазни храни, теста, сладки и т. н. , сещаш се, и повече спорт. Не са важни килограмите, а начина по който изглеждаш и процентът ти мазнини. Може да си 60 кг и да изглеждаш по-слаб от човек 55 кг примерно, защото ти ще имаш повече мускулна маса а той повече мазнини. Така че не се съсредоточавай върху числото кг, а видът.
Не се вманиачавай в отслабването, а просто превърни здравословното хранене и спортът ежедневно в начин на живот, а не някакво задължение или нещо такова. И аз преди бях вманиачена, все до никъде не стигах, но сега така ми е много по-добре. Не се мъча с диети като преди, а просто ям здравословно и всеки ден или 6 дни в седмицата правя упражнения. Като ти стане навик, дори не забелязваш. Като не спортуваш 1 ден или хапнеш нездравословно дори ти се струва странно и го избягваш и веднага си се връщаш към здравословното и спорта без някой да те кара или да се мъчиш, а защото си свикнал вече така и така ти е по-добре. Успех :)

-момиче на 19

6.   Виж една страничка във Фейсбук, казва се - Да постигнем мечтаното тяло. Там има един албум с упражнения за 30 дни примерно за корем и дупе. Аз ги правя и с чисто хранене виждам ефект. Има и други, които ще почна когато свърша с тези с програмата за 30 дни.

7.   С нормално тегло си.

8.   Теглото ти е абсолютно в нормата, провери някой сайт, където можеш да изчислиш. Пишеш височината и теглото и ти изчислява дали си в нормата. Аз съм 164 и съм долу-горе с твоите килограми, макар че от доста време не съм се теглила.
Не мисли за това колко тежиш, а как изглежда тялото ти. Тренирай, за да го стегнеш и ще видиш колко по-добре ще се чувстваш. И не забравяй, че мускулите тежат повече от мазнините.
Лягай си към 12, за да не ядеш през нощта. Просто намали сладкото, но не гладувай. Ако много ти се дояде сладко, както са те посъветвали по-горе, хапни някой плод или мед, той е много полезен.