Споделена история от Спорт и красота

Татус със къна.
Здравейте, първото с което ще започна е, че моля редакторите да публикуват историята ми защото искам съвети.

От много време искам татус, но нашите не ми дават да си направя... днес разбрах, че мога да си направя временна татуировка с къна която ще издържи поне 2 седмици и реших да се поинтересувам.
С каква къна може да се направи? В смисъл става ли къна за коса защото вкъщи имам едно пакетче черна къна?
Може ли да от къната да получа някаква странична реакция като обрив?
Ако някой от вас си е правил подобен татус, моля да каже дали е добра идея... :)

Коментари

1.   Да много е яко и се получава страхотно като истинска но след седмица вече я няма обаче аз отидох на морето и една жена ми я нарисува но я разреди с нещо и аз искам да си направя сама защото рисувам много хубаво а и имам страхотни идеи.
Съжалявам за пунктуационните грешки!!!

2.   Ние си имаме къна от Египет, мисля, че и тази за коса ще стане. Много готино се получава. А за къната която е взита от "родните" и страни, трябва да имаш оцветител- дали червен, син, зелен, черен и тъй нататък.
Silver y Blaze

3.   Една приятелка прави такива временни татуировки. Мисля, че не става с къна за коса. Татуировката издържа различно, в зависимост от това колко често миеш мястото, дали търкаш с гъба.... и т.н. На мен по - голямата част от дясното ми бедро имаше тутировка, на третата седмица вече нямаше и помен от нея.

4.   На мен ми направиха с къна, обаче не в къщи ами в студиото за татуси и човекът каза, че стой 6 месеца и аз го питах дали след това няма да има белег, защото така съм слушала и той ми каза, че при тези който прави той с къна не остава нито белег нито нищо, стой 6 месеца и всичко пада. Докато на други места където правят, понякога остава петно/белег както искате го наречете. И да, питах 2-ма мъже, който са си правили татуси там и те ми казаха, че той е най-добрият за региона и са доволни и двамата и те са имали временни татуси и найстина нямат белези. Сега ако не ми омръзне тази за тези 6 месеца и още си я харесвам и я искам толкова много, ще я направя истниска. И по-добре отиди и ти да ти я направят остави я тая работа в къщи с къна за боядисване, трето-пето. Като отидеш в студиото ще ти дадът каталог, а ако вече си си избрал/а какъв искаш, принтиш го, отиваш и зависимост от големината на татуса и какъв ще е, ти казават за колко време ще свърши, колко ще струва и тн. Не се занимавай сам/а в къщи да не направиш някой проблем, за това ги има татуистите. Но не си ли е истински татус.. няма какво да се говори. ;д

5.   Аз си направих на морете преди година-две и ми издържа около един месец. Зависи и от къната. Тъй като аз се къпя всеки ден, а издържа около месец. При мен нямаше странични ефекти.

6.   Страннна секта са това татуировките!