Споделена история от Спорт и красота

Отслабване с 4-5 килограма за 20 дни. Възможно ли е? Как?
Здравейте! Момиче на 14 съм и тази година ще съм в нов клас и ново училище. В момента тежа 55 килограма, а съм висока 1, 57 (последните 4 месеца напълнях с 8 килограма). Искам да възвърна формата си до учебната година- има още 20 дни.
Може ли да ми препоръчате ефективна диета, както и упражнения?
Желая да отслабна с 4-5 килограма. Възможно ли е за толкова време това да се постигне?

Коментари

1.   Намаляш калориите - ставаш леко гладна от масата, преди ядене изяж парче шоколад и пий гореща вода, задължително закусвай. Тия работи че трябва да се ядат пълнозърнести тестени изделия наместо от бяло брашно предполагам го знаеш.

По физическата част - каране на колело по час на ден, домашна гимнастика, лишаване от асансьор.

За намаляване на апетита и за диуретичен ефект, защото тялото е 80% вода и логично като намалиш количеството на течностите намаляш и теглото - билката гръмотрън, три пъти дневно. Ограничаване на солта, защото води до задържане на течности.

2.   Веган.

3.   Да напълно възможно е. Минаваш само на плодове, зеленчуци и протеин(Месо, яйца, риба, извара). Без въглехидрати, сладко, газирано! Гаранция за 20 дни ще свалиш 2-3кг! А най-добрия вариант е да го съчетаеш с тичане докато времето е хубаво Л карнитин! 20 дни са малко, но за 42(6 седмици) 5кг са напълно достижима цел! Казвам ти го като човек с 17г стаж в залата!

4.   аз съм отслабнала с 10 кг и сега ще ти препоръчам ефективна диета: купувай си по една активия с плодове всеки ден с нея ще заместиш едно от храненията може да ядеш хляб, но само 2 филии на ден не повече ходи редовно на разходки по 2-3 часа и 2-3 седмично на фитнес тренирай много корема и краката и пий много вода недей да ядеш никакви сладки и тестени изделия кексчета, бонбони, вафли и такива ограничи приема на месо само пилешко и риба без тлъсти червени меса яж повече мляко сирене плодове и зеленчуци избягвай гроздето и бананите!!! без газирани напитки вегетарианка съм успех и брой внимателно калориите проучи в интернет аз ще ти кажа подробно
100 грама:
зеле-26 ккал
краве сирене-300 ккал
банан-95 ккал
грозде-60 ккал
краставица-10 ккал
домат-17 ккал
пресни картофи-75 ккал
стари картофи-136 ккал
картофено пюре-84 ккал
печени картофи-55 ккал
таратор-233 ккал
морков-41 ккал
и т. н.

5.   Ама разбира се че е възможно?Ами напиши в гугъл упражнения за отслабване и там ще ти излязат прави ги всеки ден.

6.   Ами като за начало може да намалиш до минимум пърженото и сладките. Също така яж често, но по малко и може сутрин на гладно да пиеш изцеден лимон с топла вода, това убива апетита и също така чисти токсините. А за упражнения може да правиш коремни преси, клякания, има много упражнения онлайн. Желая ти успех :)

7.   Аз свалих пет кила за седмица и половина, като ядох само веднъж в деня, срах повече и пиех повече вода. Но не те съветвам да ядеж само веднъж в деня.

8.   Всичко е възможно, стигa дa имaш желaние.
Но дa кaчиш 8 кг зa 4 месецa е много, aко се дължи
нa непрaвилно хрaнене, то следвa дa си промениш
нaвиците. По-добре не си дaвaй срокове, бъди постояннa
и резултaтите ще дойдaт. С диетa се постигaт сaмо временни резултaти, a ти предполaгaм искaш дългосрочни. В тaкъв случaй, ще споделя с теб, режимa, който aз следвaм. Хрaня се по пет- шест пъти нa ден, но по-мaлко. Зaкускaтa ми нaй-често е кисело мляко с овес, може и мед дa се прибaви зa слaдост. Вторaтa ми зaкускa е плод, примерно ябълкa. Обядът ми се състои от супa, комбинирaнa със сaлaтa. Следобеднaтa зaкускa пaк е плод, a зa вечеря е хубaво нещо по-леко дa се хaпне, aко обичaш месо може примерно пилешкa пържолa или рибa. Спри гaзирaните нaпитки, хляб не повече от еднa филия нa ден, слaдкото също. го нaмaли, но може дa си позволявaш от време нa време. Много вaжно е също. дa спортувaш, кaрaй колело, тичaй или се зaпиши нa нещо, което ще ти достaвя удоволствие, тaнци примерно. В интернет също имa много фитнес прогрaми, aз лично бих ти препоръчaлa Fitnessblender.
В никaкъв случaй не се подлaгaй нa строги режими, не глaдувaй, просто се хрaни умерено, без дa преяждaш и бъде по-aктивнa физически.

9.   Аз имам добри новини за теб, да възможно е ! :3 И то не за 20 дена а за 7 какво мислиш? :) http://bglog.net/Zdrave/13369 аз я правя но без супата!Гарантирам ти че до края на седмицата ако си я спазвала без да се изкушаваш ще свалиш поне 3 кг! Успех! :)

10.   До 2

Явно 17 г. не са ти били достатъчни, че да спреш да се излагаш така. Как БЕЗ въглехидрати, бе човек, ти добре ли си? Ти ако 20 дни не ядеш НИКАКВИ въглехидрати и спортуваш в същото време, знаеш ли какви болести можеш да си докараш? Най-малкото мозъка се храни с въглехидрат и ако го няма изобщо, изпадаш в депресия много бързо. Като даваш "съвети", поне се усещай малко.

Ако говорим за без БЪРЗИ въглехидрати или да се спрат, но за 3-4 дни да се изчисти, съм съгласен, ама 20 дни без грам въглехидрат ти в ред ли си? Ти знаеш ли колко ти пада гликогена в мускулите по време на тренировка и че трябва да се изяжда по една ябълка например преди или след тренировка. За баланс на хормоните да си чувал случайно? А за двойката инсулин-глюкоган? Това, което казвам, са го писали Нобелови лауреати на база проучвания и тестове над хиляди хора, а не бекове, дето могат само да бълскат във фитнеса и да си мислят, че всичко правят както трябва.

Авторке, прочети това http://zdraveinazdrave.com/zonata_na_hormonite/

Хем ще слабееш, хем ще си здрава и ще елиминираш риска от рак, диабет и куп други болести.

11.   Номер 3 ти е дал най-верният отговор.

Все пак обърни внимание на нещо. Да, не е проблем да ги свалиш тези килограми, но за тебе е по-важно да си здрава и добре изглеждаща, отколкото провиснала торба, тежаща по-малко на кантара. Затова постави акцент върху качественото разпределение на килограмите, оформи постепенно хубаво тяло - и ти ще си доволна, и другите ще те харсеват.